Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Justyna Kowalczyk wygrywa w Szklarskiej Porębie!

2012-02-19 10:37:32

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 kilometrów techniką klasyczną w Szklarskiej Porębie.Polka w fantastycznym stylu pokonała Norweżki Marit Bjoergen i Therese Johaug. Dzięki temu zwycięstwu biegaczka z Kasiny Wielkiej ponownie objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Kowalczyk od samego początku biegła wspaniale. Jedynie na pierwszym punkcie pomiarowym, po 1,8 km, musiała uznać wyższość Marit Bjoergen. Od drugiego punktu pomiarowego panowała już Polka, powiększając przewagę nad rywalkami. 

Szybko okazało się zresztą, że w walce o podium będą się liczyły tylko Kowalczyk, Bjoergen i Johaug. Ostatecznie nasza narciarka zdeklasowała na finiszu Johaug - wbiegła na metę z przewagą aż 50.4 s. nad rywalką i w ogóle nie widać było po niej zmęczenia. Wyrzuciła ręce w górę, śmiejąc się od ucha do ucha. Drugie miejsce zajęła Bjoergen, tracąc do Polki 36.1 s. 

Dzięki wygranej w Szklarskiej Porębie Polska Królowa nart wróciła na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. W piątkowych eliminacjach sprintu Kowalczyk odpadła już w ćwierćfinale. Na szczęście do półfinału nie awansowała również Marit Bjoergen, dzięki czemu przewaga Norweżki nad Polką przed sobotnim biegiem stopniała do sześciu punktów. 

W sobotę wyższość naszej reprezentantki nie podlegała dyskusji. Justyna Kowalczyk pewnie wygrała odrabiając nie tylko kolejne sześć oczek ale także  wypracowała sobie przewagę 14 punktów nad Bjoergen. Koszulka liderki wróciła zatem do Polki na własnym terenie, przy oszałamiającym dopingu publiczności. Nasza biegaczka wygrała po raz 21. w karierze i po raz szósty w tym sezonie. 

Do końca rywalizacji pozostało osiem biegów. Walka o Puchar Świata będzie na pewno zacięta i niewykluczone, że rozstrzygnie się dopiero w finałowych zawodach w Falun. 
http://goniec.com


Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn