Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Zasiłki -> Child Tax Credit

Child Tax Credit

2008-11-10 23:09:55

Jest to kolejny zasiłek, przy którym pod uwagę są brane dzieci lub dziecko. Tylko że w odróżnieniu od Child Benefit, gdzie kwota dofinansowania jest stała, przy Child Tax Credit ilość pieniędzy jest przyznawana w zależności od dochodu na gospodarstwo domowe. Nie ma tutaj stałej kwoty.

Child Tax Credit przyznawany jest rodzicom i osobom, które sprawują opiekę i są odpowiedzialne za co najmniej jedno dziecko, to dziecko zaś zwykle mieszka z osobą ubiegającą się o powyższe dofinansowanie. Dziecko nie może przekroczyć 16. roku życia (wyjątkiem jest przekroczenie tego wieku o kilka miesięcy – tylko do 1 września następującego po 16-tych urodzinach). Jeżeli dziecko nadal się uczy lub studiuje w pełnym wymiarze godzin, wówczas Child Tax Credit może być wypłacany do 19. roku życia.

Reklama ogólnosieciowa

Kto może się ubiegać o Child Tax Credit?

O Child Tax Credit może się ubiegać osoba, która ukończyła 16 lat i która mieszka w Wielkiej Bryta¬nii i oczywiście spełnia powyższy warunek, czyli ma dziecko lub dzieci. Za osoby, która mieszkają w Wielkiej Brytanii, uznaje się tych, którzy traktują Anglię jako swój ,,główny dom” i w którym mieści się ośrodek ich interesów życiowych. Można oczywiście wyjeżdżać z Anglii na urlop lub wypoczynek oraz w celach biznesowych. Polacy jako członkowie Unii Europejskiej kwalifikują się do tego zasiłku pod warunkiem, że tutaj legalnie pracują. Od momentu wstąpienia Polski do Unii pod legalnością zatrudnienia rozumiemy prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub pracę na etacie. Ta ostatnia musi być poparta rejestracją w syste¬mie Workers Registration Scheme (tzw. WRS), czyli zezwolenie na pracę musi być uzyskane przez Home Office. W przypadku osób będących w związkach małżeńskich lub w związkach partnerskich musi być złożona wspólna aplikacja - chociażby z tego powodu, że wysokość zasiłku jest uzależniona od dochodu rocz¬nego na rodzinę. Zarobki obydwojga rodziców (partnerów) muszą więc być wzięte pod uwagę. Wspólne zarobki nie mogą jednak przekroczyć £58.000 rocz¬nie lub £66.000 - jeśli dziecko ma nie więcej niż 1 rok.

Z czego składa się Child Tax Credit?

Child Tax Credit składa się z kilku elementów:

 • family element – jest to podstawowy element dla osób ubiegających się o powyższy zasiłek. Może do tego dojść jeszcze tzw. baby element, w przypadku, kiedy wiek dziecka nie przekracza roku
 • child element – jest to dodatek przyznawany osobno na każde dziecko, które się wychowuje
 • disability element – jest to dodatek na każde dziecko niepełnosprawne
 • severe disability element – jest to dodatek przyznawany na dziecko z wysokim stopniem upośledzenia

Jakie dokumenty są wymagane podczas ubiega¬nia sie o zasiłek Child Tax Credit?

Punktem wyjściowym jest tutaj National Insurance Number (Numer Identyfikacji Podatkowej) oraz ewidencja zarobków za poprzedni rok podatkowy, czyli P60/P45 w przypadku osób pracujących na etacie, bądź rozliczenie podatkowe w przypadku osób samozatrudnionych. Zarobki można też podać w przybliżeniu na podstawie pay-slip’ów bądź rachunków (invoice’ów, faktur) za wykonane usługi. Ponieważ pieniądze są wypłacane tylko i wyłącz¬nie na konto bankowe tygodniowo lub miesięcznie, konieczne jest zatem posiadanie konta bankowego. Wyżej wymieniona lista niezbędnych dokumentów może ulec rozszerzeniu na wyraźne żądanie Tax Credit Office (jest to jednostka Urzędu Podatkowego, zajmująca się przyznawaniem zasiłków tax credit). Następuje to zwykle już w trakcie rozpatrywania konkretnego wniosku i w przypadku wątpliwości osoby zajmującej się sprawą o zasadności złożonej aplikacji. Wówczas wymagane dokumenty są wyraźnie wymienione w liście wystosowanym przez Urząd Podatkowy do osoby ubiegającej się o dofinansowanie. Mogą to być akty urodzenia dzieci, paszporty, ostatnie pay-slip’y, wyciągi z konta bankowego itp.

Czy można dostać Child Tax Credit wstecz?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Nie można uzyskać zasiłku na kilka lat wstecz, maksymalnie 3 miesiące wstecz od daty złożenia wniosku.

WARTO PAMIĘTAĆ!

Warto pamiętać, że Child Tax Credit jest przyznawany na podstawie zarobków za poprzedni rok podatkowy, ale na obecny rok podatkowy. Kwota przy¬znana i otrzymana jest więc weryfikowana z kwotą należną na podstawie dochodów za obecny rok podatkowy. Może więc ona ulec poważnemu zmniejszeniu lub też zwiększeniu, jeżeli dochód na rodzinę zmniejszył się w stosunku do poprzedniego roku podatkowego. Jak widać, wyżej opisany zasiłek został trafnie nazwany kredytem. Warto podawać faktyczne kwoty zarobków, a nie celowo je pomniejszać, aby uzyskać jak największe kwoty dofinansowania. Tak czy inaczej - wszystko zostanie zweryfiko¬wane poprzez Urząd Podatkowy. Lepiej jest zatem dostawać to, co nam się słusznie należy niż spłacać długi (czy też kary) wobec Urzędu Podatkowego.

Sara-Int Ltd

Artykuł pochodzi z:
Cooltura

Oceń artykuł
(głosów: 18, średnia ocena: 4,4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

 • Umieść na NK
 • Wykop to
 • Umieść na Flakerze
 • Umieść na GG
Komentarze (36)
witam
mieszkam w angli od 5 lat
mam 19 miesiecznego synka na ktorego bralam child tax credit a moj chlopak working tax credit, w tym tygodniu jednak nie zostal nam wyplacony
nie dostalalismy zadnego listu poiadamiajacego ze nam go zabieraja ani tel nic poprostu nic
co powinnismy zrobic
czekam na jakakolwiek pomoc
pozdrawiam i dziekuje z gory za kazda odpowiedz
 • 2009-09-01 10:20
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
na Twoim miejscu poszłabym do lokalnego biura revenue, tam powinnaś mieć dostęp do bezpłatnego numeru telefonu na infolinię, dzwonisz i wyjaśniasz sprawę, jeśli masz kłopot z angielskim to już na początku poproś o polskiego tłumacza, pamiętaj, żeby mieć swój nr ubezpieczenia (insurance number), a tu podaję nr telefonu do revenue: 0845 300 3900

powodzenia!
 • 2009-09-01 11:26
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
witam czy jest ktos komu wyplacali omylkowo child tax credit na chore dziecko zamiast na zdrowe .
 • 2010-07-19 17:41
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
witam
mieszkam w anglii 7 lat....
ja mam problem ,poniewaz wstrzymali mi wyplacanie zasilku z tego powdu,ze poprzednio wyplacali zasilek mojemu partnerowi a teraz moj partner nie pracowal tylko ja zaczelam pracowac wiec oni to zmienili i wstrzymali nam zasilek niby z tego powodu,ze ja nie posiadam wrs...czy jest to zgodne z prawem?chcialabym nadmienic ,ze faktycznie ja nie ma tego wrs ale wszyscy posiadamy resident card - registration certyfikat z home offisu........
 • 2010-09-21 23:26
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Jesoo, ludzie, ja wiem, że żal wydać te 100 f na WRS, ale to podstawa wszystkiego, o co chcecie się starać. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mnie nie poprosili o okazanie WRS w jakimkolwiek urzędzie, gdy starałam się o zasiłki.
 • 2010-09-22 14:59
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
anieliczka napisał(a):
Jesoo, ludzie, ja wiem, że żal wydać te 100 f na WRS, ale to podstawa wszystkiego, o co chcecie się starać. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mnie nie poprosili o okazanie WRS w jakimkolwiek urzędzie, gdy starałam się o zasiłki.

Mnie również.
Niestety 100f trzeba wyrzygać, ale za to ma się spokój.
 • 2010-09-22 16:17
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
ok zgadzam sie-wszedzie prosza o okazanie wrs czy na hausing benefit,czy jobseekers allowance itp.
spotkalam sie z tym samym i wszedzie okazywalam resident card....
na hausingu nie mialam zadnych problemow.na jobcentre plus mialam problem bo mi nie przyznali z powodu braku wrs,ale odwolalam sie,wyslali to na resident test itd a potem zmienili decyzje i mi wyplacili....natomiast teraz spotkalo mnie to na revenue.....
wiec niewiem jak dalej potoczy sie ta moja sprawa z work tax creditem i child tax creditem???
 • 2010-09-23 13:50
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
ale dlaczego mam wysylac na wrs z home offisu skoro posiadam resident card-registration certyfikat????to wtedy na co jest resident card?????????
 • 2010-09-23 13:52
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
jeśli załatwisz WRS to nie będziesz miała problemów w/w zasiłkami.
 • 2010-09-23 18:50
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
dzieki za odpowiedzi.....
ale chcialabym was tez pionformowac,ze juz mam sprawe zalatwiona i nie musialam robic wrs.....
wstrzymali mi zasilek ale sie odwolalam i przyznali mi go z powrotem....
WIEC JESLI KTOS POSIADA RESIDENT CARD MA PRAWO DO ZASILKOW I NIE MUSI ROBIC SOBIE WRS,BO RESIDENT JEST WAZNIEJSZYM DOKUMENTEM NIZ TEN WRS Z TYM ZE NIE KAZDY O TYM WIE!!!

[ Dodano: Sob Wrz 25, 2010 8:53 am ][/size:80b64f3b8a]
DLA TYCH CO NIE WIEDZA:
WRS jest pozwoleniem na prace czy benefity ale trzeba go wymieniac z kazda zmiana pracy....WRS sie wysyla po podjeciu pracy...
natomiast RESIDENT CARD jest pozwoleniem na prace,na benefity,na mieszkanie w anglii itd i go nie trzeba wymieniac!!!!on jest stalym pozwoleniem....RESIDENT CARD sie zalatwia po przepracowanym 1 roku.....
po 5 latach od otrzymania RESIDENT CARD ma sie prawo aby sie starac juz o angielski paszport
 • 2010-09-25 09:47
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
WRS jest dokumentem LEGALIZUJĄCYM pracę na terenie UK. NIE WYMIENIA SIĘ go ale AKTUALIZUJE za każdym razem kiedy zmienia się pracodawcę, zaczyna lub kończy własna działalność. Po 5 latach pracy nawet jeśli nie mam karty rezydenta też mogę się starać o brytyjski paszport.
 • 2010-09-26 04:02
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Nemo, czyli krótko mówiąc, owa karta nie jest obowiązkiem w procedurze do Brytyjskiego Paszportu?
Wszystko jasne.
 • 2010-09-26 10:05
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
to prosze mi w takim razie wyjasnic na co jest karta rezydenta????????????
 • 2010-09-26 11:37
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
ala ala
Witam, proszę o odpowiedź czy żeby starać sie o child tax credit potrzebny jest numer pobieranego child benefit czy nie?
 • 2010-09-30 10:17
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Z tymi pytaniami, proszę udać sie do działu "Zapytaj Eksperta".
My nie znamy odpowiedzi na wszystkie wasze pytania, w.w. dział służy właśnie temu.
 • 2010-09-30 14:11
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Do poczytania o tym, czym jest Karta Rezydenta odsyłam tutaj: http://en.wikiped.../wiki/Residence_Card
 • 2010-09-30 21:33
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
agata agata
witam!
od niedawna otrzymuje Child Tax, mój Partner Working Tax i mamy również dofinansowanie mieszkania Hausing Benefit, mój Partner pracuje, ja właśnie chcę podjąć pracę na part time. Moje pytanie -czy w związku z tym nasze dofinansowania zostaną ucięte? Ile oboje maxymalnie możemy zarabiać?
z góry dziękuję za pomoc
 • 2010-11-09 22:56
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
jeśli wg urzędu wasze dochody są za wysokie, to wam utną houising benefit, tak nam kiedyś zrobili. Dochody, nie zarobki!
 • 2010-11-10 19:55
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
ewelinka223322 ewelinka223322
JA MAM DOŚĆ DZIWNY PRZYPADEK ALE MOŻE KTOŚ POWIE CO MAM ZROBIĆ...
WYSŁAŁAM WSZYSTKIE PAPIERY DO CHILD BENEFIT, CHILD TAX CREDIT I WORKING TAX CREDIY. DZWONIĄC TAM OTRZYMAŁAM INFORMACJĘ IŻ WSZYSTKIE DOKUNEMTY SĄ KOMPLETNE, WSZYSTKO SIĘ ZGADZA I ŻE MAM CZEKAĆ NA PAPIERY Z DECYZJĄ PRZYZNANIA PIENIĘDZY. dZISIAJ DOSTAŁAM PAPIER I MOJ WNIOSEK O WORKING I CHILD TAX CREDIT ZOSTAJE ODRZUCONA PONIEWAŻ MY NIE PRZEBYWAMY NA TERENIE UK. zADZWONILIŚMY DO NICH I OTRZYMALIŚMY INFORMACJĘ ŻE NIE JESTEM ZAREJESTROWANA W SPISIE PRACOWNIKÓW. tŁUMACZĘ IM ŻE MAM HOME OFFICE, NA WCZEŚNIEJSZĄ FIRMĘ A OD 1 LUTEGO NA NOWĄ FIRMĘ. WIEC DOSTAŁAM INFORMACJĘ ŻE MAM SIĘ ODWOŁAĆ OD ICH DECYZJI. STARAM SIE PIERWSZY RAZ O TE WSZYSTKIE ZASILKI I ZABARDZO NIE WIEM JAK MAM SIE ZA TO ZABRAC I JAK IM UDOWODNIĆ ŻE JEDNAK TUTAJ MIESZKAM I PRACUJE. CO MAM NAPISAĆ W TAKIM ODWOŁANIU, CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC....BARDZO PROSZĘ....
MOŻE KTOŚ MIAŁ PODOBNĄ SYTUACJĘ TO PROSZĘ O JAKIEŚ PODPOWIEDZI
 • 2011-03-29 00:13
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Do decyzji odmownej powinnas mieć dołączony krótki dokument z miejscem na wpisanie daty i podpisania sie. Nie wiem jak teraz to wyglada ale tak było 2-3 lata temu. Upewnij sie, że w HO masz udokumentowane co najmniej 12 miesięcy ciągłej pracy w przeciwnym razie odwołanie nie ma sensu.
I tak na wszelki wypadek: jesli starasz sie o child benefit dzieci muszą byc na terenie UK.
 • 2011-03-29 01:58
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
nemo-nemo napisał(a):
co najmniej 12 miesięcy ciągłej pracy.

Dodam tylko, że mogłaś zmieniać pracodawcę, ale przerwa między jedną a drugą pracą nie może trwać dłużej niż 4 tygodnie - o ile się nie mylę.
 • 2011-04-02 23:31
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
masakra masakra
WITAM MAM PYTANIE,SKŁADAŁEM W 2007.r PAPIERY NA  CHILD TAX CREDIT I WORKING TAX CREDIY.I PO 11 MIESIACACH NAPISALI MI  ODPOWIEDZ,JEZELI ŻONA JEST W POLSCE TO SIE NIE NALEŻY,I MUSZE WYPISAC JESZCZE RAZ TA SAMA APLIKACJE ALE SAMEMU  TERAZ,W TYM SAMYM CZASIE KOLEGA SKLADAL ZE MNA TAKA SAMA APLIKACJE I ON WLASNIE DOSTAŁ PO 3 LATACH SPLATE,CZY MOGE COS ZROBIC W TEJ SPRAWIE
 • 2011-05-04 21:03
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
merlin888 merlin888
Witam wszystkich.Mam mały problem z child tax credit a mianowicie chciałabym zmienic zarobki.Podac aktualne z roku  2010/2011 bo naliczaja mi tylko 10 na tydzien z wyliczenia z roku 2009/2010.Moze wie ktos jak to zmienic.Dzwonilismy ale nic nam to nie dalo poniewaz oni mowia ze im nie mozna podawac zarobkow.Wie ktos gdzie to zglosic .Prosze o pomoc
 • 2011-06-06 15:49
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
a próbowałeś online? Jest tam zakładka gdzie umieszczasz aktualizacje dotyczące child benefitu
 • 2011-06-06 23:25
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
merlin88 merlin88
Nie nie probowalismy ,nie wiedzielisy ze jest taka mozliwosc.A na jakiej to stronce?Mozna prosic o adres?Dzieki
 • 2011-06-07 16:08
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
proszę bardzo http://www.hmrc.g...fit/change-circs.htm
 • 2011-06-07 21:48
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
merlin88 merlin88
dzieki za stronke sprobuj to zmienic
 • 2011-06-09 15:47
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Angelika84 Angelika84
Cześć mam pytanie dotyczące Child Tax Credit. 2 tygodnie temu urodziła nam się córka i nie wiem czy możemy dostać ChTC. Zarobki mojego meża w tym roku podatkowym wyniosły 33,863 a moje 9,000. Wiec jest to mniej niz regulaminowe 58 175 funtow rocznie ale gdy używam kalkulatorów-online pokazuje, że nic nam się nie należy. Czy ktoś miał może podobną sytuację?
 • 2011-06-24 14:24
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
wychodzi wam tak gdyż wasz dochód za 2010/2011 wynosi więcej niż 41,300, ale jeśli w roku ppodatkowym 2011/2012 nie będzie więcej jak te 41,300 lub będzie mniej, to warto złożyć wniosek, nie będzie to dużo, ale zawsze to coś
 • 2011-06-30 20:09
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
agn.tur agn.tur
witam mam dziwny przypadek ponewaz staramy sie o child tax  od roku niby sa nam wysylane listy ktorych nie dostajemy , co idziemy to kazdy mowi cos innego raz ze zly adres raz ze zostalo wyslane najlepsze jest to ze powiedzieli ze nas skansulowali odrzucili bo nie odp. my im mimo ze nic nie dostalismy . zglosilismy to to nie powiedzieli nam nic o odwolani tylko o tym ze mozemy wypelnic na nowo aplikacje mimo ze twierdzili caly czas ze listy sa wyslane wiec wyslali ta aplikacje ktora jakim code doszla poszlismy tego samego dni  spytac sie o tamte listy a oni ze listy zostaly wyslane na zly adres wiec my mowimy ze jak to skora jakos aplikacja nowa doszla to ona zaczela sie miotac ze to nie mozliwe i ze niby one zostaly wyslane na 17 a my mieszkamy pod 7 poszlismy pom17 i co nic oni nie dostali . chcemy sie odowolac ale marnie to widzimy czujemy sie dyskriminowani przez tez urzad co mamy zrobic poradzcie to moj e -mail [email protected]
 • 2012-02-16 01:40
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
zalecam przedstawienie sprawy w lokalnym oddziale CAB
 • 2012-02-16 19:35
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
agn.tur agn.tur
bylismy w CAB i odpowiedzieli nam ze nic nam nie moga poradzic , i ze mamy sobie wypelnic na nowo aplikacje , rowniez oni nie wspomnieli nam ze mamy prawo do odwolania :/
 • 2012-02-16 21:56
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Spróbujcie jeszcze w Community Legal Advice .
 • 2012-02-18 10:27
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Japi Japi
A powiedzcie mi rodacy czy możliwe jest otrzymywanie jakiegośkolwiek benefitu jeżeli dziecko zostało z matką w polsce?
Nadmieniam , ze nie jesteśmy małzeństwem
 • 2012-04-01 21:22
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Japi napisał(a):
A powiedzcie mi rodacy czy możliwe jest otrzymywanie jakiegośkolwiek benefitu jeżeli dziecko zostało z matką w polsce?
Nadmieniam , ze nie jesteśmy małzeństwemChild benefit.
Jeśli Twoja partnerka nie pobiera zasiłku rodzinnego na dziecko w Pl.
Przestrzegam, nie odbieraj tego osobiscie, lecz raczej chodzi mi o to, by przestrzec wszystkich, przed próbami oszukania urzędu, w ten sposób żeby pobierać zasiłek i tu i w kraju. (Bardzo dokładnie jest to teraz sprawdzane).
 • 2012-04-15 06:25
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
danyboy danyboy
ciezka sprawa z ta wasza aplikacja nie wiem szczerze czy da sie cos zrobic jesli to rok trfa juz po miesiacy trzeba bylo dzwonic i sie dowiadywac, ale skoro jest teraz w polsce to po problemie.. nawet sie teraz nie staraj o to bo od tego roku sa drastyczne ciecia przez takie ososby wlasnie bo pobieraja dodatki a siedza w innych krajac.. dodatek na opgrzewanie domu we francji czy w polsce to przeciez kpina z ich systemu.. traca osoby ktore zyja w uk i napedzaja ich gospodarke.. juz nie jest tak kolorowo jak kiedys niestety trzeba to powiedziec, wiec do pracy rodacy a nie sie lenic w domach i ssac
 • 2012-04-18 11:35
 • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa