Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Roszczenia finansowe PPI - co to takiego?

2012-02-09 04:24:59

Jeśli masz kartę kredytową lub brałeś jakikolwiek kredyt czy pożyczkę w Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie bez Twojej wiedzy przydzielono Ci polisę ubezpieczającą zadłużenie. Teraz możesz odzyskać te pieniądze, a średnia wysokość odszkodowań sięga nawet kilku tysięcy funtów!

Większość Polaków w Wielkiej Brytanii wie, że po wypadku można starać się o odszkodowanie. Najczęściej kancelarie prawne prowadzące roszczenia oferują swoje usługi na zasadzie NO WIN NO FEE, co oznacza, że poszkodowany nie odpowiada za koszty związane z poprowadzeniem sprawy. Skoro ta kwestia nie jest już nikomu obca, warto nagłośnić i wyjaśnić sprawy dotyczące  roszczeń finansowych, powszechnie znanych i reklamowanych jako PPI (Payment Protection Insurance).


Czym jest PPI?


Polisa Payment Protection Insurance zabezpiecza spłatę kredytu. Ten rodzaj ubezpieczenia dodawany jest do kart kredytowych, kredytów hipotecznych, zaciąganych pożyczek, czy kredytów na samochód. Zabezpiecza kredytobiorcę w przypadku niezdolności do spłacania rat kredytu z powodu ciężkiej choroby, wypadku, a nawet w przypadku utraty pracy. W dzisiejszych czasach niestety praktycznie każdy z nas posiada jakąś pożyczkę lub kartę kredytową, dlatego warto zastanowić się czy przypadkiem nie dotyczy nas problem PPI.


Dlaczego można domagać się zwrotu kosztów polisy?


Jeszcze do niedawna polisy często sprzedawane były bez przeprowadzenia jakiejkolwiek weryfikacji klienta i jego potrzeb, w najgorszym scenariuszu dodawane były do kredytu bez jego wiedzy, dlatego wiele osób nawet nie wiedziało, że posiada taką polisę. Ubezpieczenie często okazywało się nieprzydatne lub zasady wykluczały jego użycie, bo klient nie spełniał określonych warunków. Istotne jest również, że polisy PPI, czyli polisy, które rzekomo miały zabezpieczać spłatę kredytu często podwyższały jego cenę, nawet do 50%. Średnia wysokość odszkodowań sięga nawet kilku tysięcy funtów! Nie bagatelizujmy tej sprawy, ten problem dotyczy zwłaszcza nas – Polaków w Wielkiej Brytanii, którzy często borykają się z barierą językową, przez co  łatwiej jest nam pogubić się w systemie bankowym. Należy pamiętać, że jeśli sprawa nie zakończy się sukcesem, klient nie zostanie obciążony żadnymi kosztami. Zatem nie zwlekaj i już teraz przekonaj się, czy masz szansę na zwrot wartości polisy. Kancelaria QualitySolicitors C Turner oferuje również szeroki zakres innych usług prawnych, w tym prowadzenie roszczeń odszkodowawczych po wypadkach. Dzięki naszemu 25-letniemu doświadczeniu, klienci mogą być pewni, że ich sprawa trafi w ręce najlepszych. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji. 

Quality Solicitors C Turner
www.turnerlaw-pl.co.uk

http://polishexpress.polacy.co.uk

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.
dodajdo.com
Komentarze (1)
NIe dajcie sie ludzie nabrać, na obsługę prawną w odzyskiwaniu kasy z PPI bo sami możecie to zrobić a kosztuje to tylko tyle co wypełnienie odpowiedniego dokumentu udostępnianego przez bank, gdzie trzeba podać m.in. numer umowy kredytowej oraz poinformować, ze doradca uzależnił przyznanie kredytu od podpisania dodatkowego ubezpieczenia (właśnie PPI).

Jakkolwiek będziecie próbować odzyskac kasę z PPI czy sami czy przez prawników to i tak to potrwa.

Jeśli ktoś ma za duzo kasy to oczywiście do prawnika a potem płać i płacz
  • 2012-02-25 16:05:46
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
spam
Poparcie: 0
Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angryMr. Greennot happyWinkRolling EyesCrying or Very sadEmbarassedRazzLaughingnnnnnnnn