Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Samochód w UK -> Podatek drogowy (Road Tax)

Podatek drogowy (Road Tax)

2008-11-11 09:54:53

Po otrzymaniu pocztą certyfikatu ubezpieczeniowego należy udać się na pocztę i opłacić podatek drogowy. Dokument potwierdzający opłacenie podatku, to małe kólko (ok. 5cm średnicy), które umieszcza się za przednią szybą samochodu. Naprawdę nie warto nie płacić podatku drogowego - w przypadku zatrzymania do kontroli przez policję pojazd zostaje zatrzymany i nie ma wyjątków od tej reguły. Kierowca i jego pasażerowie zostaną zmuszeni do pieszej wycieczki... Ostatnio został wprowadzony nowy system - sprawdzanie zostaje dokonane bezpośrednio w komputerowej bazie danych. Jeśli zostanie wykryte, że podatek nie został opłacony, to wówczas automatycznie zostaje wysłane pocztą powiadomienie o karze pieniężnej.

Reklama ogólnosieciowa

Dobrze jest zatem, jeśli zakupiony samochód ma już oplacony podatek drogowy, którego cena to ok. 150 funtów rocznie za średniej wielkości auto (możliwe jest również wykupienie podatku na 6 miesięcy). Więcej szczegółów można znaleźć na stronie interenetowej www.DVLA.gov.uk.

Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa