Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Nowe bajki edukacyjne po polsku

Nowe bajki edukacyjne po polsku

2010-01-18 01:15:47

Znakomita większość z nas uczyła się czytać i pisać na „Lokomotywie” i innych wspaniałych, klasycznych wierszach. Teraz oferta dla polskich dzieci w Wielkiej Brytanii została poszerzona o kolejne bajki. Tym razem są to teksty stworzone specjalnie z myślą o naszych pociechach uczęszczających do brytyjskich przedszkoli i szkół.

 

Reklama ogólnosieciowa

„Zwierzaki Antka Rozrabiaki" to zbiór wierszy edukacyjnych, które nie tylko przenoszą dzieci w świat ich ulubionych bohaterów, ale i wprowadzają najmłodszych Czytelników w zawiłości języka polskiego. Wiersze te – nawiązujące do wspaniałej tradycji literackiej Tuwima i Brzechwy – równocześnie bawią i uczą. To najprzyjemniejsza „lektura obowiązkowa" dla dzieci w każdym wieku – od tych dopiero zaczynających mówić, aż po te, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Znane hasło „uczy, bawi, wychowuje” znakomicie oddaje charakter tej książki.

Autorem tekstów jest Mirosław Wilewski – kulturoznawca, dziennikarz i nauczyciel języka polskiego mieszkający w Anglii od pięciu lat. Ilustracje do książki stworzyła Ania Witych – absolwentka Plymouth College of Art and Design i laureatka nagrody magazynu PrintWeek.

– Wszystkie sytuacje i postaci przedstawione w wierszach są prawdziwe – mówi autor książki. – Prawdopodobnie nikt w to nie uwierzy, ale są to chyba jedyne bajki na świecie, których bohaterowie istnieją naprawdę!

– Sama świetnie się ubawiłam czytając po raz pierwszy otrzymany do zilustrowania kompletny zbiór bajek. Uwielbiam ich humorystyczny styl i nieco surrealistyczne spojrzenie autora na świat..  – dodaje ilustratorka Ania Witych.

Książeczka zawiera także ilustracje do kolorowania oraz strony do rysowania lub wklejania zdjęć własnych bohaterów. Polecana szczególnie jako pomoc literacka w opanowywaniu języka polskiego, poszerzaniu słownictwa dziecka, do głośnego czytania oraz zabaw językowych.

Książka „Zwierzaki Antka rozrabiaki” jest dostępna w wybranych polskich księgarniach w UK, w polskich sklepach, szkołach sobotnich oraz w sklepiku internetowym wydawcy pod adresem: www.aquus.eu/bajki.html

Oceń artykuł
(głosów: 4, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (3)
kinialol kinialol
bardzo fajnie
  • 2010-04-29 10:15
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Też uważam że to dobry pomysł.
  • 2010-06-03 21:11
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
fajnie, żeby jeszcze pokazały się książki dla nastolatków, moje dziewczyny mają głód czytania, nie tylko po angielsku.
  • 2010-06-03 21:55
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa