Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Felietony -> Routemastery poprowadzą Polacy

Routemastery poprowadzą Polacy

2012-01-18 12:36:31

50 Polaków zostało zatrudnionych przez holenderskiego przewoźnika w Wielkiej Brytanii. Rekrutację przeprowadzono na zlecenie Abellio w Polsce. Przyczyną miały być problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów w Wielkiej Brytanii.

Jak podał piątkowy „Daily Mail”, Polacy będą jeździć legendarnymi „Routemasterami” po centrum i południowo-zachodniej części Londynu. Niektórzy z 50 polskich kierowców już rozpoczęli pracę.

Polscy kierowcy, określani przez pracodawcę jako „bardzo doświadczeni”, będą zarabiać 10,60 funtów na godzinę, a po dwóch latach osiągną stawkę 11,50 funtów za godzinę. Rekrutację kierowców przeprowadzono w Polsce, gdyż – według holenderskiego przewoźnika – w Wielkiej Brytanii nie znaleziono odpowiednich kandydatów.

Jednak obecni pracownicy firmy twierdzą, że osobiście znają brytyjskich kandydatów , których CV zostały odrzucone. Według jednego z kierowców, który anonimowo wypowiedział się dla „The Sun”, skandaliczne jest to, że charakterystycznych dla stolicy „Routemasterów” nie będą prowadzić brytyjscy kierowcy. Dotychczas te kultowe autobusy  były w zasadzie zarezerwowane dla londyńskich kierowców, świetnie znających topografię stolicy.

Sprawa wywołała burzliwe komentarze na temat przyjeżdżających za pracą do Zjednoczonego Królestwa. Część ekspertów stwierdza, że Brytyjczycy tracą pracę na rzecz emigrantów z innych krajów. Krytykowany przy tej okazji jest rząd za politykę „proimigracyjną” w celu pobudzania gospodarki.

Część środowisk lansuje tezę, że z powodu imigrantów stale rosną ceny nieruchomości i czynszów, wzrasta liczba przestępstw i spada liczba zatrudnionych obywateli Wielkiej Brytanii. Jednak są również raporty, które udowadniają, że nie ma związku między liczbą miejsc pracy (i bezrobociem) a liczbą tych, którzy wyemigrowali ze swoich krajów na Wyspy.

http://goniec.com

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa