Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Zaskakujący wynik przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii badań statystycznych

Zaskakujący wynik przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii badań statystycznych

2011-11-17 12:27:20

 

Czyżby tradycyjne i sławne zarazem czerwone budki telefoniczne stawały się już powoli znaczącym symbolem nietylko dla rodowitych Brytyjczyków lecz także równie ważnym dla wzrastających w zastraszającym tempie mniejszości narodowych? Angielski profesor Chris Hamnett postarał się , jak czytamy na jednym z portali internetowych goniec.com, odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

Reklama ogólnosieciowa

 


Na wspomnianiej stronie odnaleźć możemy dość ciekawy artykuł dotyczącący badań statystycznych na temat mniejszości narodowych w Wielkiej Brytanii. Otóż, badania te wykazały, że mniejszości narodowe są coraz liczniej reprezentowaną grupą w brytyjskich szkołach ponadpodstawowych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba ich wzrosła nawet o 57 procent jak poinformowały badania przeprowadzone przez naukowców z King’s College London.

Nad badaniami czuwał Chris Hamnett, który przeanalizował dane statystyczne z lat 1999-2099, z których wynika, że w tym samym czasie populacja brytyjskich szkół średnich wzrosła jedynie o 4.7 proc. Natomiast aż 67 procent wszystkich uczniów w londyńskich gimnazjach ma zagraniczne korzenie.

Sytuacja, gdzie cały system szkół ponadpodstawowych został zdominowany przez mniejszości narodowe, nie dotyczy tylko samego Londynu. To samo można zaobserwować w dużych amerykańskich miastach jak zauważył prof. Hamnett. Z jego obserwacji wynika także, że porównywalna sytuacja ma miejsce jeszcze w kilku innych miastach Wielkiej Brytanii  wśród których przodują Slough (64%), Leicester (58%), Birmingham (52%) oraz Luton (51%) Na pozostałych pozycjach uplasowały się Manchester oraz Bradford na równi z 43 %.

W swoich danych profesor nie uwzględnił dzieci, które dopiero przybyły do Wielkiej Brytanii oraz tych, które się tu urodziły. Można przewidzieć, jak przewiduje angielski naukowiec, iż tendencja ta będzie się  pogłębiać, gdyż , jak zauważył, jeszcze niedawno , bo tylko 10 lat temu, mniejszości narodowe stanowiły 11.5 % przy czym obecnie wzrosły do 17 %. Profesor Hamnett przewiduje iż w najbliższym czasie może sięgnąć nawet 20%.

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa