Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
uslugi Informacyjne dla Polakow ( i nie tylko) - bezplatne
Autor Wiadomość
Ratan_17
Stały bywalec


Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 64
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 12:24 pm   

Szanowny Panie!
Wojtku Bristol

Dziekuje za informacje dotyczace struktury Centrum oraz informacje na temat wynajmu.

Moim zdniem czy Pan jest tak czy siaka emigracja nie ma znaczenia w tym sporze.

Znaczenie ma to, ze owo Centrum, jeszcze raz to podkreslam, nie swiadczy uslug dla Polakow na odpowiednim poziomie a bierze za to spora kase.

Wiec tak mi jakos lyso z tego powodu jak potem slysze, ze nic chlopaki nie zrobily. Ze wprowadzaja ludzi w blad, ze nie wiadomo po co sa skoro nic nie robia, ze pisza -wypelniamy dokumenty a trzeba po kilka razy chodzic bo dokumenty ciagle sa zwracane. Jednym slowem o profesjonalizmie w swiadczeniu uslug nie ma mowy!!!!!!!!!

Nie ma tu nic do rzeczy fakt, ze JJMartin czy ktokolwiek inny jest zasluzony bo w latach 80.... Lata osiemdziesiate to jak druga wojna swiatowa. Byla i to juz historia.

My zyjemy dzisiaj. Chcemy by rozwiazywano nasze probelmy tu i teraz. Nie zyjemy przeszloscia, chociaz ona jest wazna.

Spotkalem znajomego w Tesco, ktory nie moze dostac swojego child benefitu. Co powie przedstawiciel Centrum - niewazne kto - czlowiekowi, ktory ledwo wiaze koniec z koncem. Przepraszam pomylilismy sie!!!!!!!!!!
Musi Pan wybaczyc, bo jestesmy zasluzeni bo w latach 80......

Historii w Centrum nikt sie nie spodziewa. Ludzie spodziewaja sie profesjonalizmu. Jesli nie potrafi sie w Centrum dzialac profesjonalnie to po co brac kase?


Po drugie jakos niezrecznie sie poczulem jak czytalem anglojezyczny tekst na stronie Centrum, w ktorym Polakow tarktuje sie jak niewolnikow.

Komu tani niewolnik, komu?

Czyzby w Centrum myslano, ze nikt tu nie zna angielskiego?

Zarowno w pierwszym jak i drugim przypadku - Centrum w moim odczuciu traktuje Polakow jak idiotów na ktorych mozna cos zarobic.

Pozdrawiam

Ratan :D
 
 
wojtekbristol
Niemowa


Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 11:35 am   

Już myślałem, że nie będę brał udziału w tej dyskusji. Ale coś mnie tknęło i wszedłem raz jeszcze na stronę Forum. I cóż zobaczyłem "Ratan" pisze, że mu łyso bo chłopaki nie pomogli. Hm... czy my rozmawiamy o tej samej oraganizacji, bo CEES to nie chłopaki. Obsługującymi są dwie miłe panie. Nigdy w CEES nie przyjmowały, żadne chłopaki, więc może piszemy i myślimy o dwóch innych organizacjach. Warto zawsze sprawdzić u źródła. Już pisałem, czemu "Ratan" nie chce osobiście się przekonać jak CEES działa. Wiem, że Pan Martin jest zawsze otwarty na omawianie spraw CEES. Naprawdę polecam spotkanie z nim lub innymi członkami na pewno chętnie wyjaśnią wszelkie kwestie.
A jeśli chodzi o niefachowość. To tu też "Ratan" się myli. W Marcu tego roku CEES otrzymało wyróżnienie za bardzo dobrą obsługę klientów. Trzy organizacje otrzymały takie wyróżnienia, które są nadawane przez BCC w raz High Sheriff. A organizacji tego typu jest w Bristolu ponad 340. Więc otrzymanie wyróżnienia, chyba o czymś świadczy.
Pozdrawiam
_________________
WojtekBristol
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 12:37 pm   

Co innego ocena BCC a co innego ocena klientów.
A te, jak widać, są odmienne.
Często ocena urzędnika lokalnych władz uzależniona jest od tego, jak "głęboko w d... mu się wchodzi" albo jak "szerokie ma się plecy". Widocznie Jay Jay Martin, będąc urodzonym Anglikiem polskiego pochodzenia (?), to wchodzenie opanował do perfekcji. :-)
Anglicy to bardzo lubią i przychylają grzecznym chłopcom nieba. Zresztą nie tylko Anglicy, ale akurat ta nacja jest bardzo specyficzna w relacjach międzyludzkich.
 
 
Ratan_17
Stały bywalec


Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 64
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 3:47 pm   

Szanowny Panie Wojtku Bristol

Rozmawiamy dokładnie o tej samej organizacji. To, że użyłem słowa chłopaki nie oznacza, że chodziło mi o dwie panie siedzące w Centrum a raczej o tych, którzy pociągają za sznurki.

Co do jakosci prac Centrum. No coż nie wiem jak tam z tą nagroda ale z osob, ktore znam zadna nie powiedziala slowa dobrze o Centrum. Podkreślam ŻADNA. Centrum w konkursie konsumentów dostałoby najwyżej wyróznienie "kiepska obsługa za dużą kasę".

Dla mnie Centrum dostało kasę ale w dalszym ciągu nic nie robi. I tak już pewnie zostanie.

Zwracam się też do wszystkich czytających ten wątek forum o napisanie jeśli Centrum coś Wam dobrze załatwiło.

Ponieważ teraz jadę na wakacje dlatego przez 2 tygodnie mnie nie będzie. Potem obiecuję, że sprawę definitywnie wyjaśnię.

Pozdrawiam

Ratan



:D
 
 
barbaraev
Uzależniony


Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 208
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Lip 12, 2008 5:59 pm   

Bardzo dziekuje temu Panu, ktory uswiadomil nas wreszcie kto za tym wszystkim stoi.
Pani Helen Holland otrzyma w poniedzialek list z prosba o przekazanie danych na temat tej organizacji (po polsku, rosyjsku i pozostalych jezykach krajow o ktorych mowa w ulotce -rodzaj uslug itp) do wszytskich szkol i osrodkow zdrowia, jak rowniez do wydzialu lokalowego i innych instytucji na terenie Bristolu.

W zeszlym tygodniu bylo 5 nowych wnioskow o przyjecie do jednej tylko szkoly w Bristolu (Rumuni i Slowacy). Bardzo sa zagubieni i wszelka pomoc jest dla nich wrecz nieoceniona.

Nie zamierzam nikomu zohydzac CEEIS, wrecz przeciwnie, chcialabym tylko aby informacje o tej organizacji/ Stowarzyszniu/ Centrum/ Agencji byly przejrzyste dla kazdego.
Nie mam najmniejszej ochoty do CEEIS sama dzwonic, bo niby po co?

Ale sprawy dot Polakow zamieszkalych na terenie Bristolu i okolic (tym bardziej ze zwiazane z dotacja finansowa wladz lokalnych, czyli z naszych kieszeni) sa sprawa jak najbardziej publiczna, jawnosc dzialania takiej organizacji nie powinna byc zalezna ani od tego czy mamy telefon czy nie aby samemu do nich zadzwonic i wypytywac.
Od tego jest prasa (czyt: Bristol.pl, strony w internecie,)powszechnie dostepne ulotki, kampania informacyjna do szkol, bibliotek, itp).
Przeciez tu nie chodzi o jakas falszywa skromnosc, ze niby, co sie sam bede chwalil, tu chodzi o zwykla, ogolnie dostepna informacje.

jest to jakby nie bylo publiczna organizacja, a nie klub elitarny.
jezeli Pan Jay Jay Martin i Pani Izabella Dallas podpisywali sie wlasnymi imionami i nazwiskami publicznie (w liscie zalaczonym do kwestionariusza oraz na stronie CEEIS) stali sie automatycznie osobami publicznymi i to, co ludzie mowia moze byc na plus badz minus, c'est la vie.

Panu Jay Jay Martinowi zycze powrotu do zdrowia

Pozdrawiam
 
 
barbaraev
Uzależniony


Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 208
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 12:35 pm   

Supporting Polish and other Eastern European communities’

3rd April 2008 at the Council House


Dostalam droga wewnetrzna protokol tego zebrania. Niestety nie bylam na nim obecna, bylam wtedy w Polsce.
Lista obecnych jest jednak imponujaca - wlacznie z osobami, o ktorych mowa na tym forum. Poruszane byly przerozne tematy, glownie edukacyjne.
Szkoda, ze tematu samego zebrania jak i decyzji tam podjetych nie poruszyla ani nasza lokalna polska prasa ani zadna strona w internecie - kazdy mogl byc na tym zebraniu obecny.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 1:20 pm   

osobiscie nic o tym spotkaniu nie wiedzialem
_________________
Punk not Dead !
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 5:03 pm   

Ja wiedziałem, ale w tym czasie byłem w Polsce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama