Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TV Licence
Autor Wiadomość
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
  Wysłany: Pon Cze 18, 2007 4:18 pm   TV Licence

Chce sobie sprowadzic z Polski talerz Polsatu albo Cyfry (jeszcze nie zdycydowalem) ale mam kilka watpliwosci. Chociazby jak to jest z TV Licence? Czy musza ja placic mimo ze place abonament w Polsce. To jest 135£ rocznie wiec nie malo. Nastepne pytanko: czy jak juz bede mial ten talerz to latwo go dostroic zeby tu dzialal? Zaznaczam ze mieszkam z dala od takich metropolii jak Cardiff i ciezko jest znalezc polska pomoc w mojej okolicy (Ceredigion).
Ogolnie jak ktos ma jakies rady na temat polskiego talerza w UK chetnie bym je poznal:)

Z gory dzieki na odpowiedzi

Pozdrowiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dawid 



Wiek: 28
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 462
Piwa: 4/2
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 4:45 pm   

to napewno pomoze: https://infolinia.org/...=216&Itemid=301
_________________
_______________________

Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 288
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 9:25 pm   

hejka, licencja to tak jak w polsce abonement za odbiorniki radiowe i telewizyjne. rowniez niektore komputery w ktorych zakladamy broaband potrzebuja wykupienia TV licence, tak wiec koniecznie trzeba ja miec (jesli nie bardzo szybko to wykryja i po wyslaniu 2 pisemnych ostrzezen trzeba bedzie zaplacic duza kare okolo 1000funtow) tak wiec 11funtow miesiecznie to w sumie nic w porownaniu z tak ogromna kara. jesli chodzi o talerze to wszystko ladnie odbiera i nigdy nie mialam z tym problemow. nie trzeba miec specjalnych zdolnosci wystarczy wiertarka, mocowanie do talerza, dekoder i tv. zeby dostroic wystarcza dwie osoby jedna obraca talerz druga patrzy czy sygnal chwyta, ja z kumpela gdyby nie brak wiertarki dalybysmy sobie rade :) z niewielka pomoca budowlancow udalo sie :)
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 9:14 am   

Dzieki za odpowiedzi. Wnisek zalozenie satelity jest proste ale nielegalne i licencja potrzebna... Eh takie zycie. A z zalozeniem nie bede mial problemow bo co prawda ja jest z IT dzialu ale mieszkam z 4 budowlancami wiec chyba sobie poradza :mrgreen:
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bonifacy 
Rozkręca się
mia?!



Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: stamt?d
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 4:26 pm   

Cytat:
rowniez niektore komputery w ktorych zakladamy broaband potrzebuja wykupienia TV licence, tak wiec koniecznie trzeba ja miec


to akurat nie zależy od tego czy mamy broadband czy nie, ważne jest natomiast czy używamy karty telewizyjnej w swoim PC/ Mac'u.

Cytat:
...jesli nie bardzo szybko to wykryja i po wyslaniu 2 pisemnych ostrzezen trzeba bedzie zaplacic duza kare okolo 1000funtow


co do kary to się zgadza, ale w jaki sposób mogą wykryć nasz odbiornik tego to akurat jakoś nie mogę sobie logicznie wytłumaczyć bo przecież jak przed chwilą wspomniałem chodzi tu o odbiornik, a nie o nadajnik.
Można z łatwością namierzyć skąd nadawany jest sygnał (za pomocą specjalnego odbiornika) ale jak u licha namierzyć odbiornik ( telewizor, karta telewizyjna etc) może wypowie się ktoś bardziej biegły w prawach rozchodzenia sie fal radiowych i detekcji odbiorników za pomocą odbiorników? :lolek2:
POZDRO!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 288
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 4:43 pm   

owszem moze na falach radiowych sie nie znam wazne ze wiem co i jak tutaj funkcjonuje, nie kazdy musi sie na wszystkim znac, chcesz sie doczepic to sie doczepisz, w kazdym razie jezdza samochodami i sprawdzaja czy uzywasz tv i kary sa ogromne a co kogo obchodzi czy nadajniki odbiorniki czy przekazniki :D wazne zeby nie dostac kary...
normalnych zwyklych ludzi nie obchodzi budowa radia i zasady emitowania fal... tak wiec przenies sie moze ze swoimi uwagami na forum oodbiornicjach rad/tv :)
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 4:57 pm   

Nie jestem biegly w odbiornikach, nadajnikach itp ale megus ma racje ze sa w stanie wykryc w danym mieszkaniu czy odbierany jest powiedzmy program BBC. Powiedzieli mi to ludzie tu mieszkajacy z wlasnego doswiadczenia wiec im wierze. Trzeba doksztalcic sie technicznie zeby wiedziec jak to od tej strony wyglada ale dla przecietnego abonamentowca (chyba bede nim ja) wystarczy wiedziec ze to sie da zrobic :lolek3:
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 288
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 5:00 pm   

hehe dokladnie to mialam na mysli dziekuje :) i zachecam do placenia :D :D:D hehe :P pozdrawiam serdecznie Ciebie jak rowniez naszego czepialskiego kota Bonifacego cmoki :) heheh
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 7:16 pm   

Z posiadanej mi wiedzy twierdzę, że nie da się tego sprawdzić żadnym sposobem czy ktoś odbiera sygnał TV za pomocą żadnych urządzeń. Nie tak zresztą sprawdzają czy masz dostęp do telewizji czy nie. Jeżeli za dany dom nie płaci się abonamentu, to wysyłają pismo z prośbą o zapłatę lub umówienie się na spotkanie z osobą, która wejdzie do naszego domu i sprawdzi czy mamy możliwość oglądania TV czy nie. Jest to więc test raczej organoleptyczny niż za pomocą urządzeń pomiarowych. Tak przynajmniej informują w wysyłanych upomnieniach.
Jeżeli chodzi o wykrywanie tych sygnałów - ludzie od lat wysyłają w przestrzeń kosmiczną różne sygnały mając nadzieję, że ktoś je odbierze i odpowie. Gdyby była możliwość sprawdzenia czy ktoś to odebrał nie czekalibyśmy przecież na odpowiedź, bo znalibyśmy ją od razu (no może po latach dotarcia sygnału testowego spowrotem). Wiem, że to zupełnie inna bajka, ale to takie wytłumaczenie "na chłopski rozum".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 288
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 7:19 pm   

w kazdym razie sa w stanie to sprawdzic nie wchodzac do domu :D i wiedza w ktorym flacie jest dane urzadzenie :) telepatia? ;P pozdrawiam chlopaki :*
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bonifacy 
Rozkręca się
mia?!



Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: stamt?d
Wysłany: Sro Cze 20, 2007 11:03 pm   

Kot jak to kot lubi sie czepiać swymi pazurami więc sie jeszcze poczepiam :mrgreen:

Cytat:
w kazdym razie sa w stanie to sprawdzic nie wchodzac do domu :D i wiedza w ktorym flacie jest dane urzadzenie :) telepatia?


Wychodząc z zasady dom to moja twierdza, nikt nie mam prawa inwigilować mnie co mam w moim domu i co na tym robie, chyba ze łamie prawo i jest nakaz sądowy.
Nie można tak po prost włączyć jakieś urządzenie i 'prześwietlić' ot tak całą dzielnice w poszukliwaniu "szklanego oka" :mrgreen: było by to naruszanie prywatności.
Przychylam sie tu do słów Partizanta:

Cytat:
jeżeli za dany dom nie płaci się abonamentu, to wysyłają pismo z prośbą o zapłatę lub umówienie się na spotkanie z osobą, która wejdzie do naszego domu i sprawdzi czy mamy możliwość oglądania TV czy nie. Jest to więc test raczej organoleptyczny niż za pomocą urządzeń pomiarowych. Tak przynajmniej informują w wysyłanych upomnieniach.


Jeśli tak piszą to dlaczego mieli by kłamać, chyba że używają supermegachrupertajnych urządzeń na licencji radzieckiej do wykrywania wszelkiej maści radiozamrażarek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam Megus77, tzn miał miał :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:53 am   

powiem szczerze partizant ze takich dalekoidacych a wrecz kosmicznych idei nie bralem pod uwage ale jest sporo w tym racji. Chyba zaraz do nich zadzwonie i zapytam sie jaka jest prawda z tym wykrywaniem licencji!! Bo dalej byc tak nie moze :Vampire:
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 288
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 11:50 am   

no dziwne musza miec te urzadzenia, skoro wiedza ze w danym domu np flat 1 ma licencje a flat 2 nie ma a uzywa TV... niewazne, szkoda mi czasu jak jestes ciekawy Bonifacku to zloz papiery do TV licence moze cie przyjma i sam bedziesz mial mozliwosc sprawdzenia co i jak dziala, albo napisz list z zapytaniem
pozdrawiam
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bonifacy 
Rozkręca się
mia?!



Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: stamt?d
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:43 pm   

Nie nerwujsje Megus77, to naprawdę nic wielkiego zmienić zdanie albo przynajmniej zwątpić w swoją rację i wcale nie próbuje Cię pouczać jak Bonifacy Filemona ;)
Po prostu sam miałem taką sytuację że po dwóch tygodniach zamieszkiwania przyszedł facio i zapytał w progu czy mamy w domu odbiornik (nie twierdził z góry że mam i nie przedstawiał żadnych dowodów na posiadanie), a że akurat leciał jakiś ważny mecz w Tv to już zza drzwi było słychać że tak. Odpowiedziałem mu twierdząco oczywiście po czym ów pan spytał mnie się grzecznie czy może wejść do środka i obejrzeć mój Tv, ponownie przytaknąłem. No i stało sie, zanotował co trzeba, kazał postawić parafkę, a za tydzień leciałem na pocztę ze 121 funciolami do zapłaty :( i z całą pewnością stwierdzam że nie było tam żadnej magii czy inwigilowania za pomocą tajnych urządzeń. Po prostu wyglądało to na rutynowe pukanie do drzwi mieszkań w których nie był opłacony abonament a że był to okres zaraz po najeździe studentów na Cardiff to wcale ta wizyta mnie nie zdziwiła. I na koniec wydaje się oczywistym, że jak ktoś sie wprowadza to razem z Tv albo already już jest w środku, przecież tutaj nikt nie odpuści sobie oglądania nowej edycji BB czy tańca z gwiazdami na lodzie isn't, jak powiesz że nie masz Tv to naprawdę budzi zdziwienie!...try :)
pzdr!!! :okii:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dawid 



Wiek: 28
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 462
Piwa: 4/2
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 10:48 pm   

ja nie mam TV, serio, i wlasnie przyszlo do mnie kolejne upomnienie, zadzwonilem tylko do nich ze nie mam i jest spoko
_________________
_______________________

Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 288
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Czw Cze 21, 2007 11:04 pm   

nie denerwuje sie :) wcale heh po prostu smiesza mnie pewne fakty, i pewnosc siebie niektorych osob, nie wiem nic o nadajnikach odbiornikach i innych sprawach tego typu, ale to nie znaczy ze w calej reszcie nie mam racji, a przyznawac sie do bledow umiem i jak jest taka koniecznosc to sie przyznaje tutaj jej nie widze...
koncze ta dyskusje bo nie o to w niej chodzilo
kolega sie pytal o cos calkiem innego, czemu wiec pierwszy nie napisales odpowiedzi i nie pomogles mu? skoro tyle wiesz to zamiast czepiac sie tych ktorzy pomagaja sam zacznij pomagac i korzystac z wiedzy ktora posiadasz bo marnujesz swoj talent :)
milej nocki zycze wszystkim tu zgromadzonym :D
cmoki
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bonifacy 
Rozkręca się
mia?!



Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: stamt?d
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 12:38 am   

Cytat:
nie denerwuje sie :) wcale heh po prostu smiesza mnie pewne fakty, i pewnosc siebie niektorych osob,

pewna jest tylko śmierć :mrgreen: ale konstruktywna dyskusja polega właśnie na tym że ludzie wypowiadają sie na dany temat, zgadzają się w niektórych kwestiach jednocześnie kwestionując inne. Ty zapewne byś chciała żeby po każdej twojej wypowiedzi każdy następny klepał Cię po plecach i mówił jaka jesteś świetna, niestety dyskusja była by bardzo jednostronna i na pewno nie wyczerpalibyśmy tematu.
Cytat:
nie wiem nic o nadajnikach odbiornikach i innych sprawach tego typu, ale to nie znaczy ze w calej reszcie nie mam racji

Wcale nie uważam że Twoje rady są do bani i nie wymagam żebyś się znała na nadajnikoodbiornikach, napisałem tyle ile wiem i pozostawiłem ten temat otwarty (nie będę się cytował)
Cytat:
czemu wiec pierwszy nie napisales odpowiedzi i nie pomogles mu? skoro tyle wiesz to zamiast czepiac sie tych ktorzy pomagaja sam zacznij pomagac

niestety mnie ubiegłaś :brawoo: , a co do czepiania się to akurat ty odbierasz to jako potwarz czy jakieś tam czepianie, ja po prostu lubię jak coś jest klarownie wyjaśnione bez jakiś tam urban legends i tym podobnych rzeczy! Dlatego pozwalam sobie od czasu do czasu zakwestionować czyjeś zdanie, oczywiście zapraszam wszystkich do rzeczowego podważania moich wynurzeń :lolek2:
Pozdrawiam Cię i życzę kolorowych snów jak w telewizorze ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 9:45 am   

Ja z tej calej dyskusji mam nastepny wniosek: licencja jest obowiazkowa ale dopiero po ostrzezeniu:) Czy mam racje? :Thinking:
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 8:39 pm   

D
Cytat:
Ja z tej calej dyskusji mam nastepny wniosek: licencja jest obowiazkowa ale dopiero po ostrzezeniu:) Czy mam racje?

Mniej więcej. Ja mieszkając na pierwszym mieszkaniu dostałem najpierw prośbę (nie ostrzeżenie), aby zapłacić abonament lub umówić się z ich przedstawicielem, który wejdzie do domu i sprawdzi czy nie mamy możliwości oglądania TV. Po max miesiącu przyszło ostrzeżenie, żeby się z nimi skontaktować i wyjaśnić sprawę. A było tak, że nie miałem wtedy TV w domu, więc się tym zbytnio nie przejmowałem. Po kolejnych paru tygodniach przyszło ostateczne ostrzeżenie. Pod groźbą 1000 funtów chyba kazali mi się z nimi skontaktować w ciągu 7 dni. Jakoś w tamtym czasie akurat zorganizowałem sobie odbiornik, więc zapłaciłem abonament i zadzwoniłem, żeby ich o tym poinformować.
Megus twierdzisz, że da się to sprawdzić z zewnątrz. Jeżeli się da to po co całe te podchody z ich strony? Jeżeli prawa fizyki nic dla Ciebie nie znaczą to zdaj się na czystą logikę. Sprawdź co piszą w tych listach i wywnioskój czy oni już wiedzą, że masz lub nie masz TV, czy może chcą się tego dowiedzieć. A czepiam się o to Ciebie i ja i Bonifacy bo siejesz zamęt (ploty). Tak więc sprawdzenie odbywa się drogą rewizji domu. Prawa fizyki pozostawmy w spokoju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią Cze 22, 2007 10:21 pm   

partizant napisał/a:
Tak więc sprawdzenie odbywa się drogą rewizji domu. Prawa fizyki pozostawmy w spokoju.


Ja właśnie też słyszałam o tajemniczych urządzeniach namierzających. Nie mamy TVset, kiedy dostaliśmy groźną kartkę, zadzwoniliśmy, powiedzieliśmy, że nie mamy i mieli przysłać pana sprawdzającego. Ale nie przysłali.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,48 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama