Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
TV Licence
Autor Wiadomość
lukas 
Uzależniony



Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 2:25 am   

mnie interesuje
Co emituje ten sygnał...? Tuner TV...? A gdyby go dobrze zaekranować...?

They still have to prove to a court that there is a tv in the particular premises. Unfortunately for them they have no power of entry into private premises and they rely on ignorance of the householder to let them in and see the tv. A magistrates court will only accept evidence that a tv has been SEEN on the premises. The householder is innocent until proved guilty.

- Brian, Whitley Bay, England
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 3:44 pm   

No cóż, skoro da się to zrobić to da się to zrobić, przyznaję się do błędu.
Na szczęście - jak napisał Lucas - nie ma co panikować. Zawsze wysyłają listy z prośbami/ostrzeżeniami. A i tak finalnie muszą wejść do domu i udowodnić posiadanie odbiornika. Zresztą, ja nie słyszałem jeszcze od nikogo, żeby był namierzany lub dostał informację, że był. Wygląda więc na to, że nie dzieje się to bardzo często (to taki good news ;) ).
P.S. Nie pomyślałem wogóle, że generacja częstotliwości synchronicznej do nadawanej fali radiowej (synchronizacja czy jakkolwiek to nazwać) ma jakikolwiek realny zasięg ;) .

lukas napisał/a:
A gdyby go dobrze zaekranować...?

No właśnie, gdyby obłożyć cały dom folią aluminiową?? :) To by dopiero brytyjczycy mieli ubaw :lolek3: .
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 4:18 pm   

partizant napisał/a:
No właśnie, gdyby obłożyć cały dom folią aluminiową??

:laugh:

Chodziło mi tylko, a ekranowanie tunera telewizyjnego czyli tego niewielkiego elementu, w którym jest generowana ta "częstotliwość synchroniczna". I czy to jest rzeczywiście takie proste do namierzenia z ulicy z dokładnością do jednego mieszkania...? Większość flatów ma tu nieźle pokręcony układ pomieszczeń. ...???...
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 4:27 pm   

Wiem o co Ci chodziło Lucas. Takie mi się tylko skojarzenie nasunęło. ;)

Zastanawiam się jednak do czego by nasi rodacy byli zdolni, żeby nie zapłacić paru funtów :) . Wiesz, taki emigracyjny szczyt oszczędności :laugh:
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 4:30 pm   

Tak poważnie, to gdybyś zekranował część odpowiedzialną za generację tego sygnału, to pewnie straciłbyś na jakości obrazu (zakładająć, że wogóle byś jeszcze cokolwiek odbierał). Choć kto wie.... (bo ja nie ;) )
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 6:30 pm   

najśmieszniejsze jest to, że ja nie mam telewizora, a jak miałem to i tak nigdy nie oglądałem :laugh:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 420
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 6:53 pm   

lukas napisał/a:

Większość flatów ma tu nieźle pokręcony układ pomieszczeń. ...???...


Domek z wielkim oknem na parterze może być bardziej oczywisty, a jak przed domkiem stanie taki samochód wykrywacz z lat 60 dajmy na to, nic tylko się maskować :)
TV nie mam, nie płacę, a czasem tylko podbieram sobie niezbyt wyraźmy obraz i całkiem niezły dźwięk ze strony BBC News 24. Kurcze, w końcu trzeba było sprawdzić, jak wygląda nowy PM :mrgreen:

--
Renya
 
 
Bonifacy 
Rozkręca się
mia?!



Wiek: 34
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 34
Skąd: stamt?d
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 7:25 pm   

no i dobrze że odezwał sie w końcu jakiś praktyk, a nie tylko sami domorośli teoretycy odbiorników (wliczając siebie) i udowodnił że jednak się da, a Renya wcześniej zrobiła małe research na google! Że też nikt na to wcześniej nie wpadł!? :Thinking: :dum:
Przyznaje sie bez bicia że błądziłem :Oops:

Dasza napisał/a:
Jesli kogos interesuje, to moglbym nakreslic teoretyczne podstawy takiego "wykrywacza".


Dasza bardzo był bym wdzięczny bo z natury ciekawski jestem ;)

Pozdrawiam!!!
 
 
walker
Stały bywalec


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 115
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 9:32 pm   

O, przepraszam, moja wersja okazała się prawdziwa. ;-)
 
 
piotr222 
Niemowa


Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 1
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 1:42 pm   

Szukam instalatora anten satelitarnych (cyfrowy polsat),mecze sie juz tydzien i nic. zlapalem hotbird lecz sieci polsatu nie moge zlapac. prosze o numer kontaktowy jezeli jakiegos znacie.
Z gory dziekuje i pozdrawiam. :motz:
 
 
 
Chipsa
Rozkręca się



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 23
Wysłany: Nie Sie 19, 2007 10:26 pm   

piotr222 napisał/a:
Szukam instalatora anten satelitarnych (cyfrowy polsat),mecze sie juz tydzien i nic. zlapalem hotbird lecz sieci polsatu nie moge zlapac. prosze o numer kontaktowy jezeli jakiegos znacie.
Z gory dziekuje i pozdrawiam. :motz:


Moze to Ci pomoże
https://infolinia.org/forum/viewtopic.php?t=940
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 8:58 am   

Ja sie w ostatni weekend z podlaczeniem Cyfry + meczym. Niestety nie mialem odpowiednich przyzadow ale kompas jest niezbedny jezeli w poblizu nie ma innych anten (niekoniecznie polsatu cy cyfry, mozebyc sky). Najwazniejsze to ustawic antene na 27 (za czasza masz cyferki i to sa ustawienia w pinonie - niestety nie jestem specjalista wiec nie wiem jak to sie konkretnie nazywa ale na pewno latwo znajdziesz). Pozniej trzeba albo popatrzec na antene sasiadow albo wziac kompas i najpierw gdzies na miescie sprawdzic w jakim kierunku ustawiane sa anteny. I to samo zrobic ze swoja a pozniej sie meczyc i szukac sygnalu bo tu sie liczy kazdy milimetr. Ja szukalem godzine. Pomogl bym ci osobiscie ale troche za daleko mieszkam.

Powodzenia
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama