Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TV Licence
Autor Wiadomość
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 412
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 8:18 pm   

Renya napisał/a:
Nie mamy TVset, kiedy dostaliśmy groźną kartkę, zadzwoniliśmy, powiedzieliśmy, że nie mamy i mieli przysłać pana sprawdzającego. Ale nie przysłali.


Mam dokładnie identyczne doświadczenia.

A co do kwestii namierzania pracujących odbiorników TV to przede wszystkim nie ma to żadnego sensu od strony ekonomicznej. O ile wogle dałoby się coś takiego robić od strony technicznej (mamy nie takie technologie w dzisiejszych czasach) to musiałoby to być nieźle skomplikowane. Nie łudźmy się -specjaliści z Mosadu, Specnazu, CIA i MI6 mają ważniejsze rzeczy do roboty niż czaić się przez 24H w nafaszerowanej mega-zaawansowaną elektroniką furgonetce pod jakimś domkiem na Roath i sprawdzać czy Rysiu z Zenkiem oglądają meczyki bez opłacenia abonamentu w wys. 12£/m-c.

IMHO cały system ściągania abonamentu działa mniej więcej tak...
Po pierwsze zakładają, ze każdy ma telewizor. Pod adresy pod którymi nikt nie zarejestrował odbiornika wysyłają listy "z pogróżkami". Większość ludzi się wystraszy i zapłaci, a jak ktoś nie ma telewizora to dzwoni do nich i im mówi, że nie ma i ma spokój.
Dodatkowo niektórych sprawdza się losowo na zasadzie -"przychodzi facet do domu i się rozgląda czy nigdzie nie stoi telewizor".

...a te historię o fruwających nad Cardiff helikopterach wykrywających kto ogląda telewizor zostawmy dla walijskich kur domowych, bo to dla nich wymyślono tą bajeczkę...
:laugh:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Inka 
Rozkręca się


Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 29
Postawił 2 piw(a)
Wysłany: Sob Cze 23, 2007 11:28 pm   

ja tez nie mam tv, przysylali mi jakies swistki do domu /2czy3 razy- ostatni byl koloru czerwonego i w bardzo groznym tonie/, jakos nie mialam czasu do nich zadzwonic i...
pewnego zimowego wieczoru pojawil sie u mnie tajemniczy Pan z zapytaniem czy posiadam TV , powiedzialam, ze nie- Pan skwitowal, ze wierzy mi na slowo,
poszedl sobie i wiecej nie powrocil :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 399
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie Cze 24, 2007 8:46 am   

lukas napisał/a:

...a te historię o fruwających nad Cardiff helikopterach wykrywających kto ogląda telewizor zostawmy dla walijskich kur domowych, bo to dla nich wymyślono tą bajeczkę...


Właśnie historię o machinach wykrywających umieszczonych w krążących po zmroku tajemniczych samochodach usłyszałam od znajomych pracujących w fabryce, których walijscy współpracownicy szczerze w to wierzyli. Jak przez chwilę mieliśmy telewizor to strasznie się bałam, że nas namierzą ;)

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 8:55 am   

Powiem wam ze ci angole chyna prawde wierza w to ze mozn namierzyc czy masz TV czy nie (sam w to na poczatku tego posta uwierzylem:))) Powiem wiecej - oni mysla ze mozna kontrolerzy moga sprawdzic jaki w tej chwili kanal ogladasz. W to drugie nie wierzylem a teraz wiem ze to pierwsze to tez totalna bajka. Wszystkie tutaj zamieszczone odpowiedzi nie daja wyboru: NIE MA SATELITARNEGO NAMIERZANIA ODBIORNIKOW: :Smile1:
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 6:11 pm   

zeby jakakolwiek z tych osob ci napisala na poczatku to wszystko i starala ci sie odpowiedziec na twoje pytanie bylo by fajnie ale milczeliby dopoki bym sie nie odezwala a jak juz sie odezwalam to ruszyla lawina krytycznych postow haha ludzie zamist sie czepiac czegos to lepiej wy zaczelibyscie innym pomagac i odp na posty a nie sie mnie ciagle czepiac wszystko bylo ok w tym poscie i najwazniejsze informacje sa ok, tak wiec dalej wracajcie do prania gotowania sprzatanie i robotek recznych koniec tematu i koniec sensacji drogie kolko gospodyn wiejskich skonczylo obrady na temat odbiornikow TV :D
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 6:52 pm   

To nie o to chodzi megus. Nie denerwuj się tak od razu. Nie chodzi o to, żeby się prześcigiwać w udzielaniu informacji. Nie jestem na forum codziennie, a nawet jak jestem to nie przeglądam wszystkich postów. Chyba nie możesz oczekiwać od nikogo, że tak będzie robił. Odpowiedziałem ludziom na wiele pytań na tym forum, ale nigdy nie odpowiadałem, kiedy nie wiedziałem o co chodzi. Po prostu nie siejmy plot, bo staniemy się mało wiarygodni. I po raz kolejny proszę Cię: miej trochę szacunku do ludzi. Nie wyśmiewaj ich. Nie drwij. To nie jest fair. Czy na żywo śmiejesz się komuś w twarz gromkim haha? I czy naprawdę nie dostrzegasz, że każdy z nas udzielających się w tym wątku udzielił już wielu informacji w wielu innych wątkach? Na pewno wiesz o tym dobrze, więc nie śmiej nam się w oczy mówiąc, że nic nie robimy, mówiąc nam żebyśmy ZACZĘLI innym pomagać, odpowiadać na posty. Przecież cały czas to robimy. No i wreszcie o co Ci chodzi z tym praniem, sprzątaniem, gotowaniem i robótkami ręcznymi? To chyba kolejna drwina z ludzi co? To naprawdę nie jest fair. Widzisz, napisałaś, że potrafisz przyznać się do błędu. A teraz popatrz na swój post i powiedz nam gdzie tam jest jakieś przyznanie komuś racji. Zwróciliśmy Ci tylko uwagę, że nie masz racji i zaczynasz nas bluzgać. Czy mamy Cię może przeprosić, że sprostowaliśmy zamieszczone przez Ciebie błędne informacje? EOT. Przynajmniej z mojej strony.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 7:02 pm   

haha zbluzgalam kogos? niesadze :) informacje odnosnie licencji byly okej, odnosnie kar i w ogole, jesli bedziesz sie czepial o takie cos jak prawa fizyki, czy metod sprawdzania to daleko nie zajedziesz, wazne ze licencje trzeba placic, czyz nie? po co dyskutowac na tak bez sensu temat? bo robicie z igly widly, pytanie nie bylo o to JAK sprawdzaja, tylko czy trzeba ja placic? zgodzisz sie ze mna? :) wiec wyluzuj
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 412
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 11:43 pm   

megus77 napisał/a:
jesli bedziesz sie czepial o takie cos jak prawa fizyki


...bo Partizant -Ty zawsze taki zasadniczy jesteś... :laugh:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pon Cze 25, 2007 11:47 pm   

haha :) dokladnie ;P wiecej poczucia humoru a mniej zbednych szczegolow :D cmoki dla lukasa :*
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 7:39 am   

haha, isn't it ironic? :Smile1:
+
Bonifacy napisał/a:
ale jak u licha namierzyć odbiornik ( telewizor, karta telewizyjna etc) może wypowie się ktoś bardziej biegły w prawach rozchodzenia sie fal radiowych i detekcji odbiorników za pomocą odbiorników?

To nie było pytanie?
megus77 napisał/a:
pytanie nie bylo o to JAK sprawdzaja, tylko czy trzeba ja placic? zgodzisz sie ze mna?

Pozwolę sobie się nie zgodzić :laugh: Don't you think?

P.S.
megus77 napisał/a:
a przyznawac sie do bledow umiem

Żądam dowodów, nie obietnic. :kill:


P.S. 2. Taaaa wiem, czepiam się...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 10:14 am   Re: TV Licence

xblock napisał/a:
Chce sobie sprowadzic z Polski talerz Polsatu albo Cyfry (jeszcze nie zdycydowalem) ale mam kilka watpliwosci. Chociazby jak to jest z TV Licence? Czy musza ja placic mimo ze place abonament w Polsce. To jest 135£ rocznie wiec nie malo. Nastepne pytanko: czy jak juz bede mial ten talerz to latwo go dostroic zeby tu dzialal? Zaznaczam ze mieszkam z dala od takich metropolii jak Cardiff i ciezko jest znalezc polska pomoc w mojej okolicy (Ceredigion).
Ogolnie jak ktos ma jakies rady na temat polskiego talerza w UK chetnie bym je poznal:)

to bylo pytanie :) nie to Bonifacego :a dowody byly na przyznanie sie do winy i nawet byly ogolne przeprosiny ale dawid je skasowal tak wiec pretensje do niego ahaha

ps. ktos musi byc inteligentniejszy i zakonczyc ten temat i bede to ja (zachowujecie sie jak przekupy na targu haha)
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 412
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 11:44 am   

Dajcie już spokój moi drodzy... :Smile1: Tym bardziej, ze chcę się z wami w tajemnicy podzielić wspaniałym sposobem na uniknięcie płacenia abonamentu i wspaniały relaks przed telewizorem bez obawy zostania namierzonym, ale psst...!

...otóż mój znajomy Afrykańczyk przywiózł właśnie od Szamana VooDoo ze swojej rodzinnej wioski kilka wspaniałych kamiennych Talizmanów, które dzięki swoim pradawnym właściwościom idealnie chronią przed zostaniem namierzonym na oglądaniu telewizji a do tego mają jeszcze wiele innych niezwykle korzystnych cech, a oto tylko niektóre z nich...

Otóż ten Talizman to prastary symbol znany jeszcze z Huny. Pomnaża szczęście w każdej dziedzinie i doenergetyzowuje. Wzmacnia pozytywne myślenie i wytrwałość. Zapewnia potężną ochronę przed wszelkim złem i nieszczęściem, dużo bardziej niż pierścień Atlantów. Daje poczucie siły i mocy, by pokonać życiowe przeszkody. Wzmacnia poczucie własnej wartości i asertywności łącząc z mocą energii Ziemi. Równocześnie wprowadza harmonię we wszystkich dziedzinach życia. Amulet ten można nosić ze sobą – nacięciami w kierunku ciała lub postawić na telewizorze nacięciami w kierunku nadajnika telewizyjnego. Jest to runa o potężnej mocy ochronnej i realizacji. Pomoże Ci przełamać i wyjść z beznadziejności i zaślepienia. Ułatwi spełnienie marzeń i osiągnięcie życiowych ideałów. Przynosi szczęście we wszystkich dziedzinach życia. Pomaga uporządkować sprawy i relacje karmiczne, oraz otworzyć się na pomoc i prowadzenie Aniołów. Wersja z dwóch kamieni jest potężną ochroną przed klątwami, złym okiem i urokami. Ma działanie ochronne i wspomagające, bardzo zbliżone do działania pierścienia Atlantów. Można nosić jako biżuterie, lub zawiesić w pomieszczeniach, samochodzie, itp., a najlepiej umieścić bezpośrednio na telewizorze. Ponadto pomoże Ci przyciągnąć bogactwo materialne i duchowe. Wspiera każde nowe działanie, np.: nową pracę, powstającą firmę, nowy związek itp. Ochroni Cię przed szkodliwymi wpływami, które chcą ograniczyć Twoje działanie (konkurencja). To pochwała najwyższych wartości człowieka. Rozbudza uczucie miłości i rozwija intuicję. Talizman wzmacnia miłość, serdeczne uczucia z ukochaną osobą, i umacnia z nią więź emocjonalną. Już od czasów prehistorycznych ten talizman symbolizował kosmos. Kosmos tętniący życiem i jak fale radiowe ciągle się odradzający. Niewyczerpalność procesów umierania i odradzania się staje się nieśmiertelnością, " żywotem bez śmierci". W wielu kulturach kamień posiada więzy mistyczne z ludźmi, jest miejscem zbierania się dusz przodków, jest centrum świata i podporą wszechświata.

Zostało mu jeszcze kilka ostatnich talizmanów i jeśli się pośpieszycie mogą być wasze za jedyne:
39£ wersja z jednym kamieniem (chroni jeden telewizor przed namierzeniem z samochodu)
69£ wersja z dwoma kamieniami (możecie się zrzucić z sąsiadami bo chroni wszystkie telewizory w całym budynku także przed namierzeniem z satelity)

Naprawdę warto wydać tę parę groszy na ten wspaniały talizman i traktować to jako dobrą inwestycję, która zwraca się już po 3 miesiącach nie płacenia abonamentu. Sam mam już kilka takich w domu i jestem z nich bardzo zadowolony :lolek2:
Zainteresowani niech piszą do mnie na priva... :okii:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 12:31 pm   

Na ten ostatni wariant przystaje bez zadnych dyskusji moze z jednym malym ale: na ebay'u mozna ten talizman kupic taniej :laugh: jak zreszta wszysko o czym dusza marzy :lolek3:
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 412
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 12:44 pm   

xblock napisał/a:
na ebay'u mozna ten talizman kupic taniej


Te z eBay-a nie działają z HDTV, ale jak chcesz za parę chwil wymieniać wszystkie talizmany na nowe to już Twój wybór... :lolek2:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xblock 
Rozkręca się



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: Krak?w/Cardigan
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 2:08 pm   

U mnie w wiosce maja w wersji LDTV :mrgreen: wiec nie powinno byc problemow ale jak sie przeniose kiedys do wiekszego miasta gdzie technika jest bardziej rozwinieta na pewno pomysle o zakupie twoich talizmanow od oryginalnego afrykanskiego Szamana VooDoo :okii:
_________________
Veni Vidi Vici a teraz chce wracac!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tagusek 
Stały bywalec



Wiek: 44
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 69
Skąd: Cardiff/Szczecin
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 5:26 pm   

:brawoo: :okii:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
walker
Stały bywalec


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 113
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: Wto Cze 26, 2007 7:20 pm   

amulety na nic się zdadzą. telewizory sprawdzają faceci w czerni. wiem na pewno od sąsiada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bonifacy 
Rozkręca się
mia?!



Wiek: 29
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd: stamt?d
Wysłany: Sro Cze 27, 2007 4:09 am   

nie! nie prawda! nic mu nie mówiłem...pamiętam tylko błysk jak w telewizorze i już później nic nie odbierałem z zewnątrz, tyko czułem mrowienie w dużym palcu u nogi, wszystko zaczęło się dziać jak na filmie coś jakby takie slow motion czy stop montion raczej. Widziałem potężny detektor fal telewizyjnych, który pochłaniał wszystkie fale z wszystkich odbiorników radiowo-telewizyjnych we wszechświecie, to było straszne, nie mogłem nic zrobić! W ostatnich przypływach świadomości przypomniałem sobie tylko o moim nowiutkim plazma telewizorze LG Retro (reklama) o który tak zawsze dbałem, że nigdy nawet nie ściągnąłem foli zabezpieczającej z pilota, a sam telewizor wciąż zabezpiecza taka folia z bąbelkami do strzelania...i ten detektor...czułem ze on wie że ja wiem o tym że on wie...swą potężną niczym nie mierzalną mocą zaczął przyciągać mnie do siebie z prędkością równą n-tą wielokrotność prędkości światła albo nawet i większą! Wiedziałem w mym całym przerażeniu, że muszę coś zrobić, przeciwstawić sie tej potwornej sile, zacząłem krzyczeć, ale nie mogłem wydobyć żadnego dźwięku (moje szeroko zamknięte oczy widziały tam rzeczy które my ludzie tu na ziemi nawet w telewizorze nie zobaczymy). I wtedy właśnie, w tym momencie, nastąpiło coś cudownego, przypomniałem sobie że mam w ręku pilota od mego retro televizora. Ostatkiem sił sięgnąłem moim małym palcem wskazującym w kierunku przycisku off (znam na pamięć cały rozkład klawiatury na pilocie). Zamieniając mą już prawie całkowicie wyczerpaną energię potencjalną na energię kinetyczną poczułem pod palcem tą jakże przyjemną w dotyku gumę arabską mojego koreańskiego pilota przycisku i w tym samym momencie...nie powiem bo się wstydzę, dobranoc!!! :lolek3:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 399
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 5:31 pm   

walker napisał/a:
telewizory sprawdzają faceci w czerni


W temacie plus ładne zdjęcia:

http://www.dailymail.co.u...in_page_id=1770

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dasza 
Niemowa


Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 1
Skąd: Zgorzelec/Leicester
Wysłany: Nie Lip 15, 2007 10:02 pm   

Witam wszystkich milosnikow telewizji!

Jestem tu nowy i tak sie stalo, ze to jest moja pierwsza przeczytana dyskusja, a ze znam sie troszke na technikach radiowo-telewizyjnych, to wtrace tu moje 3 grosze :)

Kazdy odbiornik radiowy i telewizyjny oprocz odbierania fal radiowych takze je EMITUJE. Dzieje sie tak z tego powodu, ze tzw. "nosny" sygnal telewizyjny dla roznych kanlow jest nadawany na roznych czestotliwosciach i teraz zeby odbiornik odbieral prawidlowo dany kanal, to musi wytworzyc sobie okreslone czestotliwosci (ktore sa unormowane w zaleznosci od systemu nadawania), ktore z kolei sa sila rzeczy emitowane z odbiornika i ktore mozna z pewnej odleglosci wykryc (w odnosniku z poprzedniego posta bylo chyba cos o 27ft - ok. 100m?). Czyli to nie jest bajka ale rzeczywistosc. Jesli kogos interesuje, to moglbym nakreslic teoretyczne podstawy takiego "wykrywacza".

Pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama