Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Katastrofę w Rosji zbada międzynarodowa komisja

Katastrofę w Rosji zbada międzynarodowa komisja

2012-04-13 10:54:34

Wyjaśnieniem przyczyn katastrofy samolotu pasażerskiego ATR 72 na zachodniej Syberii zajmą się oprócz MAK eksperci z zagranicy.

W poniedziałkowej katastrofie samolotu ATR 72 pod Tiumieniem zginęło 31 osób, a 12 zostało rannych, w tym 4 bardzo ciężko. Wyjaśnieniem przyczyn katastrofy, oprócz Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) wezmą udział także specjaliści z innych krajów. 

Do współpracy w ramach dochodzenia zaproszono ekspertów z Francji (producent maszyny), Kanady (producent silników) i Wielkiej Brytanii (kraj zarejestrowania samolotu). Na pokładzie nie było cudzoziemców, a maszyna należała do rosyjskiej firmy UTair Aviation. 

W komentarzach do śledztwa pojawiają się analogie z katastrofą polskiego tupolewa pod Smoleńskiem. Cytowany przez polskie media przedstawiciel MAK wskazuje, że w przypadku tamtej katastrofy wszelkie elementy maszyny zostały wyprodukowane na terenie Rosji. Nie jest to jednak prawda, bo wiele urządzeń pokładowych Tu-154 pochodziło ze Stanów Zjednoczonych.

sm


goniec.com


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa