Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Lekarz wyda diagnozę mailem

Lekarz wyda diagnozę mailem

2011-01-25 15:08:00

W departamencie zdrowia powstał pomysł, by tradycyjne wizyty u lekarza zastąpić konsultacjami na odległość. Pacjent miałby wysyłać e-mail, a lekarz mógłby odpowiadać po zakończeniu dyżuru lub w „okienku” między bardziej istotnymi przypadkami.

Jeśli proponowane rozwiązanie wejdzie w życie, wizyta w gabinecie będzie następowała tylko w poważnych przypadkach bądź w sytuacji, gdy lekarz uzna nasz stan zdrowia za wystarczająco poważny. W pierwszym etapie chory będzie musiał wysłać do lekarza e-mail, w którym prosto i zwięźle opisze swoje dolegliwości. Jeśli pomocy będzie potrzebował pacjent z chorobą przewlekłą, jak np. cukrzyca, wówczas będzie musiał sam przeprowadzać proste badania (poziomu cukru, ciśnienia krwi itp.).

Na razie wdrożono program pilotażowy, w którym uczestniczy sześć tysięcy pacjentów m.in. we wschodnim Londynie. Po analizie wyników departament zdrowia zdecyduje, czy jego innowacyjne rozwiązania zostaną wprowadzone w całym Zjednoczonym Królestwie. Według obliczeń urzędników miałyby one przynieść budżetowi oszczędności rzędu 1 miliarda funtów rocznie.
 
Specjaliści zastanawiają się, czy e-mail jest najwłaściwszym środkiem odbywania konsultacji na odległość. Po pierwsze lekarz nie będzie mógł na niego odpowiedzieć natychmiast, czasem dopiero po kilku godzinach, a to dla niektórych chorych może mieć bardzo istotne znaczenie. Po drugie źródłem problemów może być sama forma pisana – niektórzy pacjenci mogą się rozpisywać zupełnie nie na temat, a z kolei inni mogą mieć problem z wysławianiem się lub z fachową terminologią w języku angielskim. Miejmy nadzieję, że pomysłodawcy projektu poradzą sobie z tymi problemami.
 
http://www.wiadomosci.goniec.com

Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa