Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> O mieście -> S/S Great Britain

S/S Great Britain

2009-06-23 15:17:34

ył pierwszym żelaznym, napędzanym śrubą liniowcem oceanicznym. W latach 1845 – 46 statek służył jako liniowiec oceaniczny kursował na trasie Liverpool – Nowy York. W tym okresie mógł pomieścić 252 pasażerów w kabinach pierwszej i drugiej klasy oraz 130 członków załogi. Po przebudowie w latach 1852 – 1876 służył jako statek przewożący emigrantów do Australii  na trasie Liverpool Melbourne i mógł pomieścić 750 pasażerów w kabinach klasy 1 2 i 3.

W ciągu 26 lat służby na morzach i oceanach statek 32 razy okrązył kulę ziemską. W roku 1886 uległ uszkodzeniu na wysokości przylądka Horn. Pozostawiony na Falklandach do Bristolu powrócił dopiero w roku 1968. Udostępniony jest dla zwiedzających w tym samym suchym doku w którym został zbudowany. Niektóre z kabin liniowca zostały starannie odrestaurowane wyglądają na gotowe do przyjęcia pasażerów.... Można także zajrzeć przez bulaj do ogromnej maszynowni. Atrakcją jest także wejście  pod lustro wody (powierzchnia doku została przykryta płytami z tworzywa i zalana wodą co sprawia wrażenie że statek stoi w wodzie) i podziwiać wielkość kadłuba wraz ogromną stalową śrubę.

Reklama ogólnosieciowa

Informacje o godzinach otwarcia i cenie biletów na stronie :
http://www.ssgreatbritain.org/visiting/opening/

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa