Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Polonica w Metrze: Koń zawinił, furmana posadzili

Polonica w Metrze: Koń zawinił, furmana posadzili

2010-02-24 15:47:30

62-letni Leszek Stepień trafił dziś na czołówki londyńskiej prasy „pociągowej”. Pociągowa jest też zarówno historia, która poruszyła Brytyjczyków, jak i drugi jej bohater – koń.

Reklama ogólnosieciowa

Niecodzienne zdarzenie, którego opis znalazł się na łamach londyńskiego „Metra”, miało miejsce w bliżej nieokreślonym miejscu w Polsce i swe źródło właśnie w pociąganiu – z butelki. Leszek Stępień pociągnąwszy sobie co nieco wybrał się w podróż swą niewielką ciężarówką. Daleko nie ujechał, bowiem auto się zepsuło.

Stępień poszedł więc do swej zagrody i po chwili wrócił do ciężarówki z pomocnikiem – koniem. Zaprzągł go do zepsutego wehikułu, a sam zasiadł w kabinie i usiłował jednocześnie powozić zaprzęgiem i kierować ciężarówką. Nie udało się. Kierowca furman stracił bowiem panowanie nad zaprzęgiem, przejechał na przeciwległy pas ruchu, a potem... wywrócił ciężarówkę. Według świadków, gdy tylko wydostał się z kabiny, od razu wiedział kto spowodował kraksę. – To wszystko twoja wina! – wykrzyknął do konia.

Przybyli na miejsce policjanci okazali się jednak innego zdania. Konia puścili wolno, wozaka natomiast zabrali do izby wytrzeźwień. Czeka go sprawa za znęcanie się nad zwierzęciem oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym.

– Koń miał wiele szczęścia, że uszedł cało z tego zdarzenia – ocenili na miejscu polscy policjanci. Brytyjscy dziennikarze spekulują jednak, że sprawa może nie być tak ewidentna, jak się zdaje. Według niektórych źródeł kraksę spowodował koń, którego uwagę w nieodpowiednim momencie odwróciła przechodząca obok bardzo atrakcyjna klacz.

Z ostatniej chwili:

Informacja o przygodach Leszka Stępnia i jego konia znalazła miejsce na stronie internetowej prestiżowego brytyjskiego czasopisma "Horse & Hound". Periodyk jest znany m.in ze słynnej sceny z filmu "Notting Hill", w której Hugh Grant podaje się za reportera "H&H", żeby dostać się w pobliże gwiazdy filmowej granej przez Julię Roberts.

Żródło: Goniec

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (3)

nic innego nie jestem w tej chwili w stanie napisać
  • 2010-02-26 11:46
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
Ale fajna historia co?
Tylko u Nas w kraju są takie zdarzenia.
I co ważne, facet i jego koń dostał się na pierwsze strony Brytyjskich gazet, co nie łatwo osiągnąć nawet naszemu prezydentowi.
  • 2010-02-26 16:47
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
No patrz... Komedia jak ta lala... Pomysłowość Polaków nie ma granic...
  • 2010-03-03 12:09
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa