Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Edukacja -> Education Bradford

Education Bradford

2009-05-19 20:45:46Informacje dla rodziców dzieci z Europy Wschodniej i Środkowej
na temat szkolnictwa w Bradford i okolicach

Reklama ogólnosieciowaszkolaszkola
Wszystkie dzieci w wieku 5-16 lat mieszkające na terenie Zjednoczonego Królestwa mają obowiązek uczęszczania do szkół. Większość to państwowe szkoły świeckie, gdzie chłopcy i dziewczynki uczą się razem. Istnieją także szkoły wyznaniowe (katolickie, anglikańskie, muzułmańskie); niektóre z nich przyjmują uczniów jednej płci. Wszystkie szkoły są bezpłatne. Niektóre szkoły niepubliczne przyjmują uczniów bardziej zdolnych na podstawie wyników egzaminów. W tych szkołach mogą obowiązywać opłaty. Szkoły państwowe oferują szeroką gamę zajęć oświatowych, które odpowiadają zróżnicowanym potrzebom uczniów.

Rodzice lub opiekunowie mogą bezpośrednio kontaktować się ze szkołą, aby zapisać dziecko do szkoły. Należy wówczas przedstawić świadectwo urodzenia lub paszport. Szkoły katolickie wymagają również odpis aktu chrztu.

Każda szkoła kieruje się własnymi zasadami dotyczącymi mundurku, zadania domowego i zachowania. Są one wyjaśnione w informatorze szkolnym, który dziecko i rodzice zazwyczaj otrzymują w czasie pierwszego spotkania.

Jeżeli napotkają państwo na trudności w kontakcie ze szkołą spowodowane trudnościami językowymi lub jeżeli szkoła nie ma wolnych miejsc, prosimy o kontakt z Education Service for New Communities and Travellers tel. 01274 385558. Należy wtedy zostawić swoje nazwisko oraz numer telefonu (prosimy mówić powoli i wyraźnie) i wówczas tłumacz skontaktuje się z państwem tak szybko jak będzie to możłiwe.

szkolaszkola
ciąg dalszy wkrótce...

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa