Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Sheffield [zmień miasto]

Sheffield -> Władze Sheffield: imigranci żyją w biedzie i brudzie

Władze Sheffield: imigranci żyją w biedzie i brudzie

2009-02-18 20:27:16

"Imigranci ze wschodniej Europy żyją w biedzie i skandalicznych warunkach mieszkaniowych, co stanowi bardzo duże zagrożenie dla miejskich ośrodków służby zdrowia" – "The Daily Mail" cytuje na swych stronach oficjalny raport władz Sheffield.

Wschodnioeuropejscy imigranci żyjący w przepełnionych mieszkaniach przyczyniają się do rozprzestrzeniania się wielu groźnych chorób, m.in. wirusowego zapalenia wątroby typu A (WZW typu A) - napisano w oficjalnym raporcie rady miejskiej w Sheffield oraz organizacji Primary Care Trust.

Jak podaje "The Daily Mail", wnioski sformułowano na podstawie badań przeprowadzonych nad 136 słowackimi rodzinami, które od 2007 roku osiedliły się w Yorkshire.

Szczególnie zagrożone chorobami, a więc jednocześnie stwarzające największe obciążenie dla miejskich jednostek służby zdrowia zdaniem raportu, są dzieci imigrantów. "The Daily Mail" szczegółowo opisuje jak dokument podaje, że z przebadanych dzieci jest tak źle odżywionych, że wypadają im włosy. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy jednoznacznie określono biedę rodziców.

Reklama ogólnosieciowa

 "Ograniczone środki finansowe przesądzają o spożywanych produktach. Występowanie anemii wśród dzieci imigrantów jest bardzo częste" – czytamy w raporcie. Dokument władz Sheffield ujawnia także problemy z "hałasem i brudem", w jakim żyją imigranci. Zwrócono uwagę również na nieposyłanie dzieci do szkół, bo rodzice byli przeświadczeni, że obowiązek szkolny na Wyspach zaczyna się w wieku siedmiu lat, tak jak na Słowacji.

"Zapotrzebowanie na imigrantów ze Wschodniej Europy nie zostało przez władze miejskie odpowiednio zabezpieczone pod względem opieki zdrowotnej" – czytamy w podsumowaniu raportu. "Nowi imigranci zwiększyli zapotrzebowanie na usługi medyczne, zarówno w skali ilościowej, jak i skomplikowania wykrytych przypadków chorób" – dodają autorzy dokumentu.

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa