Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> POLSKA! YEAR

POLSKA! YEAR

2009-04-30 10:34:01

POLSKA! YEAR to ponad 200 projektów przybliżających brytyjskiej publiczności najciekawsze dokonania polskiej kultury i twórczość najwybitniejszych polskich artystów. Zaprezentowane zostaną wyjątkowe dzieła z polskich kolekcji muzealnych oraz prace młodych współczesnych artystów i projektantów, koncerty z udziałem polskich wykonawców, a także prezentacje polskiej muzyki w wykonaniu brytyjskich zespołów i solistów. Planowane są spektakle teatralne, przeglądy polskiej dramaturgii i promocja polskiej literatury na wybranych brytyjskich festiwalach literackich. Zapraszamy do galerii, teatrów sal koncertowych i kinowych Londynu, Edynburga, Glasgow, Belfastu, Norwich, Liverpoolu, Oxfordu i kilkunastu innych miast w Wielkiej Brytanii.

Reklama ogólnosieciowa

 


POLSKA! YEAR rozpoczynający się wiosną 2009 i kontynuowany w 2010 roku jest wspólną inicjatywą polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Program POLSKA! YEAR tworzą wydarzenia kulturalne przygotowane w ścisłej współpracy z partnerami brytyjskimi. Celem Roku jest zbliżenie społeczeństw Polski i Wielkiej Brytanii przez wzmocnienie związków kulturalnych, nawiązaniu trwałych kontaktów między polskimi i brytyjskimi instytucjami artystycznymi, twórcami i animatorami kultury.


Program POLSKA! YEAR powstał we współpracy z polskimi i brytyjskimi partnerami Instytutu Adama Mickiewicza. Jest on efektem wizyt ponad 150 kuratorów, managerów kultury, artystów i dziennikarzy, którzy w ciągu półtora roku przygotowań odwiedzili Polskę. Dzięki tym wizytom mogli na własne oczy przekonać się, że Polska to młody i dynamiczny kraj, ważny członek Unii Europejskiej. Kraj nowoczesny a jednocześnie posiadający bogate tradycje i kulturę, historycznie i cywilizacyjnie znacznie bliższy Brytyjczykom niż to wynika z obiegowych sądów i przypisywanych Polakom stereotypów. W dużej mierze właśnie dzięki nawiązanym podczas wizyt kontaktom powstał program Roku, na który złożą się wystawy sztuki dawnej i współczesnej, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i współczesnej, przeglądy filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, spektakle teatralne, a także konferencje i seminaria.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa