Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maternity Allowance a wyjazd z UK
Autor Wiadomość
worraso 
Niemowa
worraso


Wiek: 27
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Basingstoke and Deane (Anglia)
  Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 4:09 pm   Maternity Allowance a wyjazd z UK

Dzien dobry
1 pytanie - jestem w 5 miesiacu ciazy ,przysluguje mi Maternity Allowance i chce z mezem wrocic do polski .rozumiem ze MA bedzie mi przyslugiwal pod warunkiem ze wroce po MA do Anglii. A co jesli zmienie zdanie i nie wroce czy bede musiala oddac pieniadze????
2 pytanie - o jaki zasilek mozna sie starac w Polsce gdy MA nie bedzie mi przyznany poniewaz nie wroce do Angli . Oraz w jakiej wysokosci i gdzie mozna uzyskac wiecej informacji na ten temat??
3 pytanie - gdzie trzeba zglosic wyjazd z Angli
pozdrawiamy dziekujemy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 20
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:20 pm   Re: Maternity Allowance a wyjazd z UK

worraso napisał/a:
Dzien dobry
1 pytanie - jestem w 5 miesiacu ciazy ,przysluguje mi Maternity Allowance i chce z mezem wrocic do polski .rozumiem ze MA bedzie mi przyslugiwal pod warunkiem ze wroce po MA do Anglii. A co jesli zmienie zdanie i nie wroce czy bede musiala oddac pieniadze????
2 pytanie - o jaki zasilek mozna sie starac w Polsce gdy MA nie bedzie mi przyznany poniewaz nie wroce do Angli . Oraz w jakiej wysokosci i gdzie mozna uzyskac wiecej informacji na ten temat??
3 pytanie - gdzie trzeba zglosic wyjazd z Angli
pozdrawiamy dziekujemy


Witam,

Dziekuje za Pytania

1. Jezeli nalezy sie Pani zasilek Maternit Allowance to niezaleznie od tego czy wroci Pani do pracy czy nie jest on Pani wyplacany. Nie slyszalem ani nie mialem do czynienia z przypadkiem aby ktos musial zwracac wyplacony juz zasilek. To co Pani zrobi po zakonczeniu urlopu maciezynskiego zalezy od Pani.

2. O zasilek w Polsce nalezy Zapytac ZUS albo najblizszy Osrodek Pomocy Rodzinie. Prosze dowiedziec sie o tzw. Swiadczenie RODZINNE

3. Nie ma wymogu prawnego zglaszania wyjazdu z Anglii. Moze poinformowac Pani Custom and Revenue Office (wyplacaja MA). Prosze jednak miec na uwadze, ze wowczas przestana Pani wyplacac MA. Moim zdaniem najlepiej bedzie jak do konca pobierze Pani przyslugujacy zasilek w Anglii i wowczas poinformuje o wyjezdzie do Polski podajac date wyjazdu ostatni dzien pobierania zasilku.

Pozdrawiam

Pawel

Polpen
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama