Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Maternity Allowance a wyjazd z UK
Autor Wiadomość
worraso 
Niemowa
worraso


Wiek: 28
Dołączył: 04 Wrz 2008
Posty: 1
  Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 4:09 pm   Maternity Allowance a wyjazd z UK

Dzien dobry
1 pytanie - jestem w 5 miesiacu ciazy ,przysluguje mi Maternity Allowance i chce z mezem wrocic do polski .rozumiem ze MA bedzie mi przyslugiwal pod warunkiem ze wroce po MA do Anglii. A co jesli zmienie zdanie i nie wroce czy bede musiala oddac pieniadze????
2 pytanie - o jaki zasilek mozna sie starac w Polsce gdy MA nie bedzie mi przyznany poniewaz nie wroce do Angli . Oraz w jakiej wysokosci i gdzie mozna uzyskac wiecej informacji na ten temat??
3 pytanie - gdzie trzeba zglosic wyjazd z Angli
pozdrawiamy dziekujemy
 
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 70
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 05, 2008 7:20 pm   Re: Maternity Allowance a wyjazd z UK

worraso napisał/a:
Dzien dobry
1 pytanie - jestem w 5 miesiacu ciazy ,przysluguje mi Maternity Allowance i chce z mezem wrocic do polski .rozumiem ze MA bedzie mi przyslugiwal pod warunkiem ze wroce po MA do Anglii. A co jesli zmienie zdanie i nie wroce czy bede musiala oddac pieniadze????
2 pytanie - o jaki zasilek mozna sie starac w Polsce gdy MA nie bedzie mi przyznany poniewaz nie wroce do Angli . Oraz w jakiej wysokosci i gdzie mozna uzyskac wiecej informacji na ten temat??
3 pytanie - gdzie trzeba zglosic wyjazd z Angli
pozdrawiamy dziekujemy


Witam,

Dziekuje za Pytania

1. Jezeli nalezy sie Pani zasilek Maternit Allowance to niezaleznie od tego czy wroci Pani do pracy czy nie jest on Pani wyplacany. Nie slyszalem ani nie mialem do czynienia z przypadkiem aby ktos musial zwracac wyplacony juz zasilek. To co Pani zrobi po zakonczeniu urlopu maciezynskiego zalezy od Pani.

2. O zasilek w Polsce nalezy Zapytac ZUS albo najblizszy Osrodek Pomocy Rodzinie. Prosze dowiedziec sie o tzw. Swiadczenie RODZINNE

3. Nie ma wymogu prawnego zglaszania wyjazdu z Anglii. Moze poinformowac Pani Custom and Revenue Office (wyplacaja MA). Prosze jednak miec na uwadze, ze wowczas przestana Pani wyplacac MA. Moim zdaniem najlepiej bedzie jak do konca pobierze Pani przyslugujacy zasilek w Anglii i wowczas poinformuje o wyjezdzie do Polski podajac date wyjazdu ostatni dzien pobierania zasilku.

Pozdrawiam

Pawel

Polpen
 
 
MIKA1607
Gość
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 10:31 pm   

WITAM,
MAM PYTANIA I PROSZE O PORADE Z WASZEJ STRONY!JESTEM W 27 TYG.CIAZY I
JESTEM ZATRUDNIONA W NOWEJ AGENCJI PRZEZ 6 TYG. A Z TEGO 3 TYG.JUZ JESTEM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM.MATERNITY ALLOWANCE PRZYSLUGUJE MI OD 29 TYG.ZARABIAM 228 FUNTOW TYG.I JESZCZE NIE OTRZYMALAM WYPLATY ZA ZWOLNIENIE LEKARSKIE Z 1 TYG.CHOROBY.
CZY DOSTANE ZA 1 TYDZIEN ZWOLNIENIA LEK. TAKA SAMA WYPLATE JAKBYM PRACOWALA CZY MNIEJ?
ORAZ CZY BARDZIEJ OPLACA SIE POZOSTAC NA ZWOLNIENIU DO 29 TYG. CZY TEZ LEPIEJ WROCIC NA TE 2 TYG. DO ROBOTY???
SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIEKUJE ZA POMOC I POZDR.
 
 
Magda
Gość
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 7:10 pm   

Witam serdecznie.

Czy jesli dostane Maternity Allowance i postanowie na okres macierzynskiego wyjechac do Polski to nie bedzie problemu dla Job Centre ze nie bede miala chwilowo zadnego adresu angielskiego? Jak powinno sie postapic z formalnosciami w takiej sytuacji ?
 
 
karolinaBristol 
Niemowa


Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 4:48 am   

Witam! jestem świeżo upieczoną mężatką i myślimy z mężem o dziecku. jednak chciałabym rodzic w PL i po porodzie już tam pozostać. pracujemy z mężem w jednej firmie 3 lata na cały etat. czy będą należały mi się jakieś pieniądze jeśli przed samym rozwiązaniem pojadę do polskii by tam urodzic dziecko? z góry dziękuje za odp pozdrawiam :)
_________________
karolina
 
 
pazerka
Gość
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 5:39 pm   Maternity Allowance a wyjazd z UK

Magda napisał/a:
Witam serdecznie.

Czy jesli dostane Maternity Allowance i postanowie na okres macierzynskiego wyjechac do Polski to nie bedzie problemu dla Job Centre ze nie bede miala chwilowo zadnego adresu angielskiego? Jak powinno sie postapic z formalnosciami w takiej sytuacji ?


Mam ten sam problem, z tego co czytałam na stronie DWP jest możliwość otrzymywania MA po wyjeżdzie z UK, tym bardziej, że Polska należy do UE, ale dziś obdzwoniłam kilka instytucji zajmujących się tą kwestią:
1. Job center - pani powiedziała, że niestety nie może dać mi jednoznacznej odpowiedzi bo decyzje podejmują indywidualnie na podstawie zgłoszenia, więc tak naprawdę nie wynika z tego, że nie mogą wstrzymać MA jeśli się wyjedzie poza UK

2. DWP - tu panie kategorycznie dała odpowiedż, że MA nie mogę dostać jeśli chcę spędzić macierzyński w Polsce, nawet jeżeli zamierzam wrócić po jego zakończeniu.

Tak więc na stronach anigeliskich instytucji i w romowach telefonicznych podają jak dla mnie sprzeczne informacje. Bardzo proszę kogoś, kto orientuje się w tej sprawie o odpowiedź, bo nie mam pojęcia co w tej sytuacji zrobić. Czy muszę informować job center o wyjeżdzie do Polski?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama