Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Pakistan: Pieniądze obiecują tylko niektóre państwa

Pakistan: Pieniądze obiecują tylko niektóre państwa

2010-08-21 00:30:44

Straty spowodowane w Pakistanie przez powódź szacowane są na wiele miliardów dolarów /AFPStraty spowodowane w Pakistanie przez powódź szacowane są na wiele miliardów dolarów /AFP, fot. Straty spowodowane w Pakistanie przez powódź szacowane są na wiele miliardów dolarów /AFPW czwartek, podczas konferencji w nowojorskiej siedzibie ONZ, 192 krajów przyjęło zgodnie rezolucję, w której obiecało Pakistanowi pełne wsparcie. Konkretną pomoc zapowiedziały jednak tylko niektóre państwa.

Reklama ogólnosieciowa

W rezolucji, członkowie ONZ zgodnie zadeklarowali "pełną solidarność z narodem pakistańskim" i obiecali "pełne wsparcie".

Konkretną pomoc zapowiedziały jednak tylko niektóre kraje, m.in. Stany Zjednoczone i Niemcy. Szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton oświadczyła na forum ONZ, że USA przekażą Pakistanowi dodatkowe środki, oprócz obiecanych wcześniej 90 milionów dolarów. Przedstawiciel Niemiec Werner Hoyer poinformował, że jego kraj zwiększy wsparcie dla Pakistanu z 15 do 25 milionów euro.
czytaj dalej
 

ONZ obawia się, że nie uda się zebrać dostatecznej sumy na pomoc dla Pakistanu. Potrzeby są ogromne. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon, który niedawno był w Pakistanie, powiedział, że około 20 milionów mieszkańców tego kraju jest pozbawionych dachu nad głową i potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Szef pakistańskiej dyplomacji Shah Mehmood Quereshi stwierdził w swym wystąpieniu w ONZ, że straty spowodowane przez powódź szacowane są na wiele miliardów dolarów. Nie krył obaw, że katastrofalną sytuację będą chcieli wykorzystać ekstremiści. Obawia się on krwawych zamachów terrorystycznych, które pogłębią chaos w Pakistanie.

źródło informacji: INTERIA.PL/PAP

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa