Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> "Miałam 4 aborcje zanim skończyłam 16 lat"

"Miałam 4 aborcje zanim skończyłam 16 lat"

2009-05-12 13:34:26

Lucy Lanelly miała zaledwie 12 lat, gdy przeszła pierwszą aborcję - czytamy w "Daily Mail". Przed szesnastymi urodzinami usuwała ciążę jeszcze trzy razy. Każdego roku ponad 1000 nastolatków poddaje się aborcji. Liczba 14-latek usuwających ciążę wzrasta z roku na rok aż o 20%.


Dzieci stają się coraz szybciej aktywne seksualnie. Edukacja seksualna jest wprowadzana w szkołach w coraz niższych klasach. Jednak nawet najlepsza edukacja nie rozwiąże problemu, jeśli w rodzinach są zaniedbania i występują zaburzenia emocjonalne. Rządowy program w Wielkiej Brytanii nie zdaje egzaminu, liczba niechcianych ciąż stale rośnie.

Reklama ogólnosieciowa

Lucy niewiele pamięta z pierwszego zabiegu prócz łez wstydu swojej matki. To ona zorganizowała zabieg. Shelley's poczuła głęboki wstyd, gdy personel medyczny odkrył, ile lat ma jej córka. Główną myślą 12-letniej Lucy po aborcji było to, że już może zapomnieć o ciąży i wrócić do szkoły. -Nie było mowy o urodzeniu dziecka, byłam za młoda - opowiada dziewczyna. Zaszła w ciążę z 15-letnim chłopcem i jak sama tłumaczy, oboje nie wiedzieli co robią.

Drugi raz dziewczyna zaszła w ciążę w wieku 13 lat. Matka była wściekła. Po raz trzeci stało się to w wieku 15 lat. Lucy bała się już powiedzieć o tym matce. Do kliniki zabrała ją babcia, która nie była świadoma poprzednich zabiegów. O ostatniej ciąży przed szesnastymi urodzinami nie informowała już nikogo. Sama pojechała do kliniki.

W połowie ubiegłego roku w Polsce 14-letnia Agata przeszła zabieg aborcji w klinice w Gdańsku. W ciążę zaszła ze starszym o rok kolegą. Ponieważ w tym przypadku był to wynik tzw. czynu zabronionego, sąd dał prawo nieletniej do usunięcia ciąży.

Młodzi rodzice w Wielkiej Brytanii, którzy zdecydują się wychować swoje dziecko, dostają od rządu mieszkanie i pieniądze na życie. Z roku na rok rośnie liczba młodych rodzin żyjących na koszt państwa.

Katarzyna Bogdańska, Wirtualna Polska
wp.pl

Oceń artykuł
(głosów: 13, średnia ocena: 4,1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa