Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Torbay [zmień miasto]

Torbay -> STRONA TORBAY COUNCIL PO POLSKU

STRONA TORBAY COUNCIL PO POLSKU

2009-03-17 00:00:47

POLSCY mieszkańcy Torbay od kilku tygodni mają możliwość zasięgnięcia informacji i rady na stronie Torbay Council w swoim ojczystym języku.

Jak informuje Torbay Council, strona tej organizacji jest dostępna bowiem w wielu językach,  w celu ułatwienia mieszkańcom Torbay u których angielski jest drugim językiem, korzystania z informacji zawartych na stronie na temat zasiłków mieszkaniowych, podatków lokalnych, szkolnictwa i usług Torbay Council, takich jak wywóz śmieci. 

Torbay Council logoTorbay Council logo

Reklama ogólnosieciowa

Strona Torbay Council dostępna jest w 33 językach, w tym również w polskim. Przedstawiciel Torbay Council Louisa Aiton mówi: „To bardzo przydatna nowa usługa, która sprawia, że nasza dynamiczna i nieustannie aktualizowana strona jest dostępna dla wszystkich rezydentów Torbay bez względu na język, którym władają. Internet  to nieodłączny element komunikacji i jest dla nas niezmiernie ważne, aby ułatwić wszystkim rezydentom korzystanie z naszej strony. Przetłumaczenie strony na inne języki niewątpliwie ułatwi mieszkańcom Torbay przybylym  z zagranicy dostęp do informacji i porad.“

„Przetłumaczenie strony stanowi również dowód na to, że Torbay Council promuje ‚equal opportunities‘ czyli strategię anty-dyskryminacji,  i rozpoznaje zróżnicowanie kulturowe i narodowościowe w rejonie.  Staramy się, aby wszyscy byli tak samo traktowani , bez względu na płeć, wiek, narodowość, kulturę, wiarę, orientację seksualną czy kolor skóry“.

Torbay Council zdaje sobie sprawę z rosnącej populacji osób z Europy Wschodniej w regionie, szczególnie pochodzących z Polski i stara się ułatwić im osiedlenie się w Torbay. Pracownicy Council’u, odpowiedzialni za kontakt z rezydentami, zostali przeszkoleni w języku polskim,  na polski przetłumaczono ulotki na temat podatku lokalnego. Torbay Council we współpracy z Devon County Council wydał również poradnik w naszym języku przeznaczony dla nowo przybyłych osób, z podstawowymi informacjami na temat życia i pracy w Torbay, dostępny w biurach Connections i w bibliotekach.

Ten darmowy polsko-angielski poradnik pokrywa tematy szkolnictwa, pracy, transportu, prowadzenia pojazdów, życia społecznego,  służby zdrowia, religii, finansów, kultury i wiele innych.

Strona Torbay Council to http://www.torbay.gov.uk, polskie tłumaczenie znajduje się w prawym dolnym rogu. Niestety, jako że tłumaczeń dostarcza serwis internetowy Google, gramatyka języka polskiego pozostawia wiele do życzenia i wielu rzeczy trzeba się po prostu domyślać. 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa