Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Anarchiści mogą zakłócić ślub Williama i Kate

Anarchiści mogą zakłócić ślub Williama i Kate

2011-03-30 09:56:36

Brytyjska policja obawia się, że anarchiści mogą próbować zakłócić ślub księcia Williama i Kate Middleton 29 kwietnia - informują media.

Komendant londyńskiej policji Bob Broadhurst powiedział w radiu BBC, że nie jest wykluczone przyznanie funkcjonariuszom specjalnych uprawnień, zezwalających na zatrzymywanie i przeszukiwanie ludzi na ulicy. Na anarchistycznych stronach internetowych pojawiły się sygnały, że uroczystość może zostać zakłócona - informuje agencja Reutera. Na jednej ze stron znalazł się np. apel, by zagwarantować, że młoda para "zapamięta ten szczególny dzień".
Deklaracja policji padła po postawieniu zarzutów ok. 150 osobom, zatrzymanym po sobotniej wielotysięcznej demonstracji w centrum Londynu przeciwko cięciom budżetowym. Zamaskowani młodzi ludzie dewastowali wystawy sklepowe i witryny banków; nie oszczędzili też luksusowego hotelu Ritz. Rannych zostało ponad 80 osób, w tym ok. 30 policjantów.
Wokół Opactwa Westminsterskiego, gdzie odbędzie się uroczystość, ma być wzniesione specjalne ogrodzenie. Według policji jest zbyt wcześnie, by zadecydować, czy goście będą poddawani rewizji.


http://elondyn.co.uk


Reklama ogólnosieciowa

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa