Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Wielka Brytania -> Spis powszechny na Wyspach

Spis powszechny na Wyspach

2011-01-20 21:04:32

Na 27 marca zaplanowano przeprowadzenie spisu powszechnego. Obejmie on wszystkie osoby przebywające na terytorium Zjednoczonego Królestwa przez okres dłuższy niż trzy miesiące.

Reklama ogólnosieciowa

Spis będzie przeprowadzany drogą internetową – poprzez stronę  2011census. gov.uk lub za pomocą formularzy spisowych, które każdy z ankietowanych otrzyma przez posłańca i które będzie zobowiązany przesłać na adres biura spisowego. Niepoddanie się spisowi grozi nałożeniem kary finansowej w wysokości 1000 funtów. 

Krajowe Biuro Statystyk (ONS), biorąc pod uwagę szacowaną liczbę Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, zamierza udostępnić formularze spisowe także w języku polskim. Polacy mogą także liczyć na pracę w biurach spisowych, które zatrudnią ok. 35 tys. osób.

Przedstawiciele ONS zapewniają, że wszelkie dane zgromadzone podczas spisu będą służyły wyłącznie celom statystycznym i nie zostaną ujawnione żadnej innej instytucji brytyjskiej czy zagranicznej. Obawy części Polaków, że informacje dotyczące np. ich dochodów mogłyby trafić do urzędników w kraju, są więc nieuzasadnione. 

Dane statystyczne uzyskane dzięki spisowi posłużą instytucjom brytyjskim do definiowania polityki wobec mniejszości przebywających na Wyspach. Może się to przełożyć na decyzje dotyczące polskiej społeczności, co może mieć znaczenie m.in. dla edukacji, polityki społecznej czy opieki zdrowotnej. Spis pomoże także precyzyjnie określić liczbę Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii.

gaan
Źródło: Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa