Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Exeter [zmień miasto]

Exeter -> Czy wiesz że

Czy wiesz że

2009-01-25 10:46:14

60% Brytyjczyków posiada kartę do biblioteki

83% Brytyjczyków w wolnym czasie czyta książki

w latach 2007-2008 Brytyjczycy odwiedzili bibliotekę aż 285 milionów razy. To więcej niż wizyt w kinie lub na meczu piłki nożnej

w Wielkiej Brytanii działa program "Bookstart" promujący zamiłowanie do czytania już wśród dzieci 7 miesięcznych. Program ma na celu rozwijanie zdolności językowych I poznawania świata. Rodzice otrzymują zestaw książek oraz poradnik jak czytać dziecku.                                                                 Więcej informacji na temat znajdują się na      http://www.bookstart.co.uk/

A my ?

Reklama ogólnosieciowa

Często sami zastanawiamy się gdzie jest biblioteka, jak już wiemy gdzie to zazwyczaj korzystamy z darmowego doistępu do internetu.

Co daje biblioteka i jak z niej korzystać? a ostatnia czytana książka to zapewnie "Janko muzykant". W angielskiej sondzie w której brali udział młodzi ludzie w przekroju 18-30 lat aż 34 % czyta książki i inne czasopisma, co do wieku 30-65 68 % badanych raz w tygodniu chodzi do biblioteki.

Statystyka Polaków mieszkających na obczyźnie wyadła bardzo skromnie 13 % wie i chodzi do biblioteki oraz 4 % czyta książki. Czy telewizja i puby dają większą rozrywkę i naukę w UK czy może stajemy się leniwi.

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa