Mieszkanie Praca Og�oszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta mapa Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znow trochę o ubezpieczeniu samochodu
Autor Wiadomość
fiodormix 
Niemowa
fiodormix


Wiek: 22
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
  Wysłany: Czw Sty 10, 2008 1:10 pm   Znow trochę o ubezpieczeniu samochodu

Witam

Mam troche dziwną sytuacje.Mam ubespieczony samochod w Tesco , posiadam 4 lata zniżek z Polski i wyslalem im papier o tym przetlumaczony.Tesco odeslalo mi pismo w ktorym twierdzi ,ze uzna mi te zniżki ,ale tylko w tedy jak zrezygnuje z ubespieczenia jakie mam w Polsce.

Nasuwa mi sie kilka wątpilości:

1.Moj znajomy przedstawil im taki sam dokument i mu uznali znizki ,choć MA ubezpieczony samochod w Polsce.

2.Jesli np. ktos zjezda do Polski na miesiac i jesli zrezugnuje z ubezpieczenia (tak jak chce teho Tesco ) to nie moze jezdzic w Polsce samochodem.

3.Jesli nawet zrezygnuje w Polsce z ubezpiecznia to czy Tesco wystawi mi potem jak bede wracal do kraju(np za rok) zaswiadczenia ze posiadalem ubezpiecznie 4 lata w Polsce i np rok tutaj???
Zgory dzieki za odp wszystkim
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Je?u 
Rozkręca się



Wiek: 25
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: Kielce / Cardiff
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 11:23 pm   

My mamy identyczną sytuację. Też w Tesco. Dochodzimy się z nimi już od wakacji. Za każdym razem mówią nam jakie papiery mamy przetłumaczyć. Więc bierzemy te dokumenty z PZU w Polsce tłumaczymy i za każdym razem coś im nie odpowiada. Teraz (po wielokrotnym upewnianiu się podczas rozmowy telefonicznej) przetłumaczyliśmy już chyba właściwy dokument i czekamy na odpowiedź od nich... już chyba 1,5 czy 2 miesiące. My mieliśmy taką sytuację że mąż był współwłaścicielem samochodu w Polsce. W Wlk.Brytanii mamy samochód kupiony już tutaj. Mąż musiał zerwać ubezpieczenie w Polsce, a w praktyce wyglądało to tak, że zrzekł się połowy samochodu na rzecz swojej matki.
_________________
A to je? jak pi?ka, ca?y w burych szpilkach...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
fiodormix 
Niemowa
fiodormix


Wiek: 22
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 10, 2008 11:53 pm   

Dzięki za odp-Ja jeszcze nie wiem co zrobi w sprawie tego ubezpiecznia.
Mam 2 pomysły :

1.Uzyskac inforacje od PZU w Polsce czy jesli po jakims czasie przedstawie im zaswiadczenie z Tesco (przetłumaczone oczywiście) to uwzgledniom mi wszystkie znizki -te wczesniejsze z Polski i te zyskane w Anglii.

2.
Zakończyc umowe z PZU -dostac od nich pismo takie jak chce Tesco(po rozmowach -ma ono wygladac mniej wiecej tak : rezygnacja z ubespiecznia + lata w ktorych mialem ubezpiecznie).Nastepnie przeniesc sie do innej ubespeczalni w Polsce (np Warta) ,ktore uwzgledniom ubezpieczenia z PZU .Oczywiscie mam nadzieje ze TESCO nie odkryje tego. :!:

Troszke to pogmatwane ,ale moze ktos zrozumie. :okii:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
fiodormix 
Niemowa
fiodormix


Wiek: 22
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 11:56 am   

Czy naprawde nikt wiecej nie mial podobnej sytacji??szkoda ,liczylem na pomoc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
MonikArek
Niemowa


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 4:10 pm   

pierwszy raz widze ze ubezpieczalnie samochodowe w uk chca jakies przetlumaczone papiery z polskich ubezpieczalni.my mamy auto w uk3 lata i nigdy od nas nie wymagali dokumentu potwierdzajacego znizki na ubezpieczenie.a bylismy w kilku ubezpieczalniach takich jak AA,autodirect,norvichunion.tak na marginesie ubezpieczen mozesz szukac na www.confused.com wazne jest jeszcze to czy auto jest na polskiej rejestracji czy brytyjskiej?jezeli jest na polskiej to musisz je przerejestrowac na brytyjska.zazwyczaj nikogo nie obchodzi czy jestes ubezpieczony w polsce,oni pytaja ile lat masz prawojazdy i auto to zazwyczaj wystarcza.raczej tesko ci nie wystawi potwierdzenia o tym ze miales u nich ubezpieczony samochod. jak masz wiecej pytan to pisz na M A Szamoccy skype.
powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
MonikArek
Niemowa


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 4:11 pm   

pierwszy raz widze ze ubezpieczalnie samochodowe w uk chca jakies przetlumaczone papiery z polskich ubezpieczalni.my mamy auto w uk3 lata i nigdy od nas nie wymagali dokumentu potwierdzajacego znizki na ubezpieczenie.a bylismy w kilku ubezpieczalniach takich jak AA,autodirect,norvichunion.tak na marginesie ubezpieczen mozesz szukac na www.confused.com wazne jest jeszcze to czy auto jest na polskiej rejestracji czy brytyjskiej?jezeli jest na polskiej to musisz je przerejestrowac na brytyjska.zazwyczaj nikogo nie obchodzi czy jestes ubezpieczony w polsce,oni pytaja ile lat masz prawojazdy i auto to zazwyczaj wystarcza.raczej tesko ci nie wystawi potwierdzenia o tym ze miales u nich ubezpieczony samochod. jak masz wiecej pytan to pisz na M A Szamoccy skype.
powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partizant 
Uzależniony



Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 207
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 4:51 pm   

MonikArek napisał/a:
.raczej tesko ci nie wystawi potwierdzenia o tym ze miales u nich ubezpieczony samochod

A mi sie wydaje, ze nie bedzie problemu z zalatwieniem takiego zaswiadczenia. Ja bylem ubezpieczony w Lloydsie i przy przeniesieniu ubezpieczenia do innej firmy poprosilem Lloydsa o wyslanie mi odpowiedniego dokumentu. Bez problemu mi go wyslali. Pytanie tylko czy taki wlasnie dokument zaakceptuja w Polsce - nawet po przetlumaczeniu. Przy polskiej biurokracji wyobrazic sobie moge, ze nie zaakceptuja takiego dokumentu, bo na przyklad pieczatka ma kolor inny niz niebieski czy cos w tym stylu.
_________________
Everything in the world can be represented with numbers
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
fiodormix 
Niemowa
fiodormix


Wiek: 22
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 10:42 am   

Dzieki za odp.
Mam naprawde ochote sie przenies do innej ubezpieczalni bo mam w Polsce 60% znizek a to tutaj przeklada sie na lata -to jest jakie podan polowa z kkwoty ktora teraz place-samochod mam tutejszy.Moze ktos wie czy musze czekaj na skonczenie mojej umowy z Tesco do czerwca czy moge przenies sie do innej ubezpieczalni i musze placic za to jakas kote Tesco??
Zgory dzieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mackey22 
Nieśmiały



Wiek: 30
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Poland
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 12:27 pm   

Dolacze pare slow do tematu. Posiadam 60% znizek w Polsce, ubezpieczalnia poprosila mnie o przedstawienie zaswiadczenia o w/w znizkach. Zadzwonilem do ojca zeby poszedl do PZU i poprosil o wystawienie takiego zaswiadczenia ale bez uwzgledniania ze posiadam jakis samochod, czyste zaswiadczenie o znizkach. Nie zgodzili sie wiec tata wrocil do domu zadzwonil do mnie a ja powiedzialem mu , ze skoro tak to niech umowe kupna sprzedazy sporzadzi iz samochod wlasnie mu sprzedalem. Poszedl do PZU jeszcze raz, tylko , ze z ta umowa i bez problemu wystawili mu zaswiadczenie , ze ja juz nie posiadam samochodu ubezpuieczonego tylko wystawili same znizki. Poczekalem az tutejsza ubezpieczalnia zweryfikuje moje zaswiadczenie i anulowalismy umowe kupna-sprzedazy auta. Dalej posiadam samochod ubezpieczony w PZU i drugi tutaj.
_________________
...najpiekniejszy usmiech ma ten, kto duzo wycierpial.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
partizant 
Uzależniony



Wiek: 27
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 207
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 4:19 pm   

fiodormix napisał/a:
Moze ktos wie czy musze czekaj na skonczenie mojej umowy z Tesco do czerwca czy moge przenies sie do innej ubezpieczalni i musze placic za to jakas kote Tesco??

Najlepiej zadzwon do Tesco i sie dowiedz. Kiedy ja przenosilem ubezpieczenie z Lloydsa w trakcie trwania umowy ubezpieczeniowej musialem zaplacic niecale 30 funtow za zerwanie umowy. Ta kwota to bylo cos ala 28,73 funta, wiec mozliwe ze zalezy ona od stawki jaka placisz i jak dlugo zostalo Ci jeszcze do konca umowy. Ale w Tesco moze byc inaczej wiec chyba najlepiej przedzwonic.
_________________
Everything in the world can be represented with numbers
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
fiodormix 
Niemowa
fiodormix


Wiek: 22
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 8
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 10:15 am   

Za zarwanie umowy napewno bede placic cos,ale ciekawe czy za przeniesienie do innej firmy tez-zadzwonie tam dzis i zapytam-jesli bede to spore sumy zrobie tak jak mackey22 .
Aha-jakbyscie mogli napisac ,ktora ubezpieczalnia jest sprawdzona na 100%-i jakies namiary jak dacie rade-moze byc strona www.Generalnie szukal bym taniej ,wiarygodnej ,a przede wszystkim takiej ,ktora respektuje Polskie znizki bez zadnych problemow.Zgory dzieki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Je?u 
Rozkręca się



Wiek: 25
Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 26
Skąd: Kielce / Cardiff
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 7:02 am   

Podklejam się pod tą prośbę. Jak znacie lepszą firmę, która bez problemów respektuje polskie zniżki to dajcie znać. My przed wyborem ubezpieczyciela długo wypytywaliśmy znajomych. Większość Brytyjczyków. Ale po prostu nie pomyśleliśmy, że mogą robić takie jazdy z tymi zniżkami z Polski. Ale wiadomość z ostatniej chwili - w przeciągu 2 tyg powinniśmy dostać zwrot nadpłaconej sumy. Poczekamy - zobaczymy. Ja osobiście wątpię... no ale może się zrehabilitują.
_________________
A to je? jak pi?ka, ca?y w burych szpilkach...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mackey22 
Nieśmiały



Wiek: 30
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 14
Skąd: Poland
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 9:50 pm   

wejdzcie na www.mojawyspa.co.uk tam sa linki do ubezpieczalni.
_________________
...najpiekniejszy usmiech ma ten, kto duzo wycierpial.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kasia.nowicka
Niemowa


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:02 am   

Jesli masz 4 lata znizek na jednym ubezpieczeniu przysluguja ci one tylko w momencie gdy posiadasz jedna polise. Tesco wymaga,abys zamknal ubezpieczenie w Polsce, bowiem znizki chesz uzywac w UK.
_________________
<<<Niezale?ny Doradca Finansowy>>>
***Powyzszy post jest wylacznie informacja***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kasia.nowicka
Niemowa


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:13 am   

Tesco, Lloyds Tsb, Nationwide, Prudential... To wszystko jest 'pod' Churchillem, wiec zasady takie same, chociaz Tesco nieco odbiega. Zawsze w przeciagu pierwszych 14-nastu dni mozna zerwac umowe bez ponoszenia kosztow (pod warunkiem,ze nie nie staralismy sie o odszkodowanie), po tym czasie nalezy uiscic oplate jednego miesiaca.
_________________
<<<Niezale?ny Doradca Finansowy>>>
***Powyzszy post jest wylacznie informacja***
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama