Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rasizm i nietolerancja wsrod Polakow
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: Sro Mar 21, 2007 3:00 pm   rasizm i nietolerancja wsrod Polakow

Duzo sie mowi o uprzedzeniach brytyjczykow wobec Polakow i uwazam, ze, jak najbardziej, jest to temat wazny (szczegolnie po obejrzeniu programu Poles Apart na BBC Wales i przeczytaniu niektorych komentarzy w dyskusji o polakach w Pln Walii, o zgrozo!)

Nie uwazacie, ze rasizm i ogolnie nietolerancja wsrod Polakow tez sie szerzy? Mnie strasznie raza niektore komentarze, ktore slysze na ulicy (a czasem wsrod znajomych) na temat Murzynow, Pakistanczykow, osob o innej orientacji itd. To sa bardzo, bardzo zacofane poglady.

Gdzies wyczytalam, ze zdarza sie, ze polscy rodzice nie chca, zeby ich dzieci mialy bliski kontakt z czarnymi w szkolach, juz nie mowiac o dzieciakach, ktore swoja niechec wyrazaja w sposob bardzo bezposredni.

Napiszcie co sadzicie
 
 
aluha 
Nieśmiały


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 14
Skąd: cardiff
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 3:02 pm   

kurcze, to bylam ja, aluha
_________________
Ziemia jest okr?g?a, nie przywi?zujmy si? wi?c do kierunk?w:)Tokarczuk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mr_heartbreak 
Niemowa



Wiek: 31
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 9
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 8:06 pm   

ja jestem nietolerancyjny tylko wobec jednej nacji: ćwikłowiec pospolity :lolek3:

a kto ma jakieś z tym problemy - radze wrzucić na luz, bo po co się zżerać jakimiś negatywnymi emocjami...?
szkoda prądu
_________________
paradise is exactly
like where you are right now
only much, much better
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 401
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 10:29 pm   Re: rasizm i nietolerancja wsrod Polakow

Anonymous napisał/a:

Gdzies wyczytalam, ze zdarza sie, ze polscy rodzice nie chca, zeby ich dzieci mialy bliski kontakt z czarnymi w szkolach


Mogą sobie chcieć, a najlepiej oddać dziecko do prywatnej szkoły - jeśli ich stać, bo w państwowej primary 3/4 dzieciaków jest kolorowe.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aluha 
Nieśmiały


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 14
Skąd: cardiff
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 9:59 am   

mr_heartbreak napisał/a:
ja jestem nietolerancyjny tylko wobec jednej nacji: ćwikłowiec pospolity


No wiesz co, nie obrazaj warzyw! Cwiklowce smacznym warzywem sa!

Renya, haha, nie wpedzaj cwiklowcow w paranoje bo psychiatrow zabraknie! :lolek2:
_________________
Ziemia jest okr?g?a, nie przywi?zujmy si? wi?c do kierunk?w:)Tokarczuk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 401
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 6:54 pm   

aluha napisał/a:

Renya, haha, nie wpedzaj cwiklowcow w paranoje bo psychiatrow zabraknie!


Dodam więcej: to my, świeży przybysze ze Europy Wschodniej, jesteśmy przez zasiedziałych kolorowych traktowani lekko nieufnie, więc naprawdę nie ma co podskakiwać, tylko zrozumieć idee państwa wielokulturowego. Wszelkie moje wnioski z własnego doświadczenia, nie z gazet jakby co.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aluha 
Nieśmiały


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 14
Skąd: cardiff
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 9:51 am   

Renya, nieufnie to my jestesmy przez caly przekroj spoleczenstwa traktowani:)
_________________
Ziemia jest okr?g?a, nie przywi?zujmy si? wi?c do kierunk?w:)Tokarczuk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Paulina
Gość
  Wysłany: Pią Mar 23, 2007 5:12 pm   

A ja sie zgazam z Gosciem. Moj maz jest Nigeryjczykiem i zostal w Cardiff zaatakowany przez Polakow. Bylo mi bardzo wstyd za naszych 'rodakow'. Wchodze czesto na te strone, ale Polakow unikam jak ognia, nie znam zadnego Polaka z Cardiff. Przykro mi, ale wszyscy normalni i kulturalni ludzie beda zawsze postrzegani przez pryzmat holoty, ktora nie potrafi sie zachowac. Pozdrawiam.
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 401
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 10:37 pm   

aluha napisał/a:
Renya, nieufnie to my jestesmy przez caly przekroj spoleczenstwa traktowani:)


Racja, chociaż biała (i ta wykształcona) część społeczeństwa stara się ukryć tę nieufność hehe. Generalnie białych Brytyjczyków poznałam tu już trochę, natomiast co do beżowych, to tylko dzięki mojemu synowi parę dni temu rozmawiałam z panią w chustce na głowie - pierwszy raz w życiu (nie licząc sklepów) lol :)

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 401
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 10:45 pm   

Paulina napisał/a:
A ja sie zgazam z Gosciem.


Ja też. Tylko chciałam podkreślić, że uprzedzenia są z obu stron i to nie od dziś. Wiadomo, że należy myśleć i każdego traktować z szacunkiem. Jednak sama wiem, że przez ponad 20 lat Murzynów i Arabów widziałam głównie w TV (podobnie jak większość polskiego społeczeństwa) i teraz jakoś tak nie wiadomo, jak podejść do ludzi, którzy zakorzenieni są zupełnie w innej kulturze. Ja akurat nie wyskakuję z pięściami na widok obcego, ale niestety zdarzają się tacy mniej rozgarnięci...

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bartek
Gość
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 1:40 pm   

co by tu rzec mozna sie wsciec.

wielu polakow jest rasistami. w moim otoczeniu takze. nie wiem czym to jest spowodowane, rasizmem innych nacji? nie chcialbym tutaj polemizowac nad tym, czy to kura byla pierwsza, czy jajko, ale pewnikiem jest, ze tak ona jak i ono istnieja.

balbym sie jednak uogolniac! nie kazdy ma problemy z wlasna (i innych) pigmentacja. szanuje wszelkie kultury (czesto dyskutuje o nich z ich przedstawicielami, czasem krytykuje pewne ich aspekty), mam znajomych wsrod hindusow, murzynow, innych jeszcze nacji i sa to naprawde zajebisci goscie!


kolejna sprawa. jak odbieraja nas walijczycy? jestem w trakcie przygotowywania fotoreportazu na temat polakow w cardiff, z tej tez okazji pytam "tubylcow", co mysla na nasz temat. wiekszosc nie ma problemu z tym, ze jestesmy i ze jestesmy w takiej sile. "dopoki pracujemy" nie ma sprawy, wszak "ty wygladasz nienajgorzej".

uogolniamy i to jest pewne. szkoda.
 
 
aluha 
Nieśmiały


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 14
Skąd: cardiff
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 10:33 am   

Paulina - wspolczucia dla meza, i dla Ciebie. Niestety, holoty jest tu jak mrowkow i nie przedstawia nas to w zbyt pozytywnym swietle.

Prawda jest taka, ze pochodzimy z kraju o jednolitym zabarwieniu etnicznym, o czym wszyscy wiemy, i jak przyjdzie co do czego, a szczegolnie, gdy pojawia sie frustracja, to z braku obycia , mamy tendencje do przypisywania wszystkiego czyjemus kolorowi skory. No a jak ktos ma kij bejsbolowy zamiast mozgu - to tym ciezej.

Bartek, powodzenia z fotoreportazem, bardzo ciekawa rzecz, polecam spojrzenie od tej drugiej strony rowniez. A gdzie zdjecia beda? W gazecie polskiej?
aluha
_________________
Ziemia jest okr?g?a, nie przywi?zujmy si? wi?c do kierunk?w:)Tokarczuk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gość

Wysłany: Pon Mar 26, 2007 2:10 pm   

Bartek, powodzenia z fotoreportazem [...] A gdzie zdjecia beda? W gazecie polskiej?


Za wczesnie by mowic, ale prawdopodobnie tak.
 
 
barteknowicki 
Niemowa


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 5
Wysłany: Pon Mar 26, 2007 2:16 pm   

to ja bylem, pozdrawiam ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
aluha 
Nieśmiały


Wiek: 27
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 14
Skąd: cardiff
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 1:21 pm   

o bartek :mrgreen: to ja aluha z grona :lolek3: pozdro!
_________________
Ziemia jest okr?g?a, nie przywi?zujmy si? wi?c do kierunk?w:)Tokarczuk
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
barteknowicki 
Niemowa


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 5
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:57 pm   

o aluha, to ja bartuh, z grona ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 12:57 am   

aluha ty tutaj :) jak tam w nowej pracy co porabiasz i gdzie sie podziewasz bo nie widac cie na GG, daj znac jak bedzesz w necie :)
pozdowionka
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sro Paź 17, 2007 1:15 pm   

UWAGA - MOCNE !!!
Reportaż Sky One o polskich kibicach i faszystach.














PS
Ja myślicie czy oni wybiorą się na mecze EURO 2012...? :Smoke:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pezal 
Gaduła


Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: Lodz/Cardiff
Wysłany: Sro Paź 17, 2007 8:04 pm   

Mam nadzieje, ze sie nie wybiora, bo bilety beda tak drogie, ze ich nie bedzie na to stac.

A tak nawiasem mowiac, to to nie sa kibice, tylko chuligani. Dziwi mnie czemu super-minister Ziobro nie podjal dzialan, zeby nareszcie w Polsce zaczeto przestrzegac i rozliczac sie ze wszystkich wydanych zakazow stadionowych. Jakos tutaj nie ma z tym problemu, a populacja znacznie liczniejsza niz w ojczyznie. Najlepiej dzialac pod publiczke i Bogu ducha winnych lekarzy w swietle kamer aresztowac. Szkoda slow... A moze przyczyna jest taka, ze rzadzacy tez 'righties'?
_________________
Lalala... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sro Paź 17, 2007 8:37 pm   

pezal napisał/a:
Dziwi mnie czemu super-minister Ziobro nie podjal dzialan


No co Ty...? Przecież to "prawdziwi Polacy"... Mają się wziąć za swój elektorat...?
Lepiej przez rok czasu za pomocą agenta CBA uwodzić jakąś głupią posłankę z PO aby jej na koniec przy kamerach wcisnąć łapówkę...
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama