Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Logo: Infolinia.org Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie
Autor Wiadomość
grucha 
Stały bywalec



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 87
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 6:14 pm   

Czesc

Zobacz ta strone http://www.siemens.co.uk/index.jsp .Jest to strona ogolna ale moze cos znajdziesz dla siebie ja pracuje w Siemens kolo Oxfordu .W tamtym roku spotkalem tu portugalczyka ktory byl na praktyce placa nie za duzo ale zawsze cos.Jest to oddzial gdzie produkuja skanery MRI wiec nie wiem czy ci to odpowiada ale moze w innych filiach,oczywiscie jak zdecydujesz sie przeniesc w inne strony Anglii.Ja mieszkalem na polnocy okolice Manchesteru i dopadla mnie "depresja pogodowa"
Poza tym jak tu przyjedziesz i masz duzo checi zapalu to znajdziesz jakas prace na utrzymanie
i startuj odrazu na univerek tutaj a jak go zaliczysz to ja nie widze potem problemu.
Powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neska
Nieśmiały


Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 16
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 3:53 pm   Troche z innej beczki...

Czy w Oxfordzie sa eszcze jakies zwyczajne prace dla młodych ludzi? Czyli np. knajpa/hotel/sklep? Czy juz nic nie zostało i nie ma po co sie wybierac ? No i czy wynajęcie pokoju jest bardzo duzym problemem, czy da sie cos znalesc powiedzmy w ciagu 2 tygodni?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 280
Piwa: 3/5
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 4:41 pm   

podyplomowe w oxfordzie dalyby duzo.
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 280
Piwa: 3/5
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 7:45 pm   

W tej chwili jest dobry czas na szukanie pracy tego typu - duzo ludzi pojechalo po wakacjach. Ostatnio pewna osoba z ktora jezdzilem zalatwiac robote dostala prace po mniej niz 2 tyg tutaj. Tak wiec jest to wykonalne. Ale radze ci wziac wiecej funduszy niz na 2 tyg;) Jakis pokoj tez w miare szybko mozesz znalezc. Wez pod uwage ze trzeba oprocz oplaty za miesiac trzeba dac tez depozyt - zwykle w wysokosci takiej jak za miesiac. Akurat pod tym wzgledem Oxford jest niefajny bo drogi...
Jesli szukasz pokoju to napisz na forum(lub w ogloszeniach) jak bedziesz znala daty przyjazdu to moze ktos bedzie mial wolne miejsce w domu.
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
many 
Gaduła


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 53
Skąd: Zooport
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 8:00 pm   

z tym pokojem to pewnie bede sie powtarzal ale to jest dobra strona http://oxford.gumtree.com...are_1503_1.html czesto dodawane sa ogloszenia, no i przynajmniej daje jakis obraz jak wygladaja ceny.
_________________
wszedzie dobrze ale w domu najlepiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
infamous
Nieśmiały


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 11
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 8:41 pm   

Neska: Jest pelno pracy dla barmanow, sprzedawcow. To samo mozna powiedziec o biurach inzynierskich, chociaz one ulokowane sa wokol Oxfordu, Kidlington, Abingdon, Didcot, Banburry, Milton Park. Jesli nie masz doswiadczenia w swoim zawodzie to nic nie szkodzi, wystarczy ze posiadasz odpowiednia wiedze teoretyczna, ktora wykorzystasz podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Nie music byc perfekcyjna we wszystkim. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zawsze mozesz powiedziec, ze nie umiesz tego tego i tego ale jestes w stanie to opanowac w przeciagu jakiegos czasu.

Co do jezyka... trzeba prezentowac jakis poziom, nie musi byc on wysoki.

Rozmowy kwalifikacyjne w takich biurach... najczesciej odbywa sie to na zasadziie interview panel, kilka osob siedzi i ostrzeliwuje Ciebie pytaniami. Raz mi sie zdarzylo ze mialem rozmowe sam na sam.

Doswiadczenie/kwalifikacje - niewazne ze nie masz doswiadczenia albo odpowiednich kwalifikacji. To co napiszesz w Cv i liscie motywacyjnym najbardziej wplynie na to czy zostaniesz zaproszona na interview czy nie.

Prace w sklepie,restauracji, barze, kawiarni czy tez hotelu jestes w stanie zalatwic w ciagu 1 dnia.

Jesli skladasz podanie o prace z Polski, wspomnij o tym w swoim liscie motywacyjnym. W wiekszosci przypadkow powazne firmy pomagaja w zakwaterowaniu.

Jak masz jakies pytania to pisz smialo.

pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neska
Nieśmiały


Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 16
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 9:01 pm   :)

Infamous, to co napisałeś zabrzmiało "hurraoptymistycznie". Tak sie akurat składa, ze mam kogos z rodziny mieszkającego na stałe w Oxfordzie od wielu lat, wiec bede miała dach nad głową przez kilka dni, dopoki czegos nie znajde. Ale ta osoba twierdzi, ze w Oxfordzie teraz nie ma takiej własnie roboty typu kelner/barman/sprzedawca. No i tego sie obawiam, ze jesli takiej nie znajde na jakis czas, to bedzie kicha.Ale skoro piszesz, ze są jakies szanse no to troche mnie to pocieszyło. Zdaje sobie sprawe, ze teraz w Anglii jest sporo Polaków, a Oxford nie jest taki znowu duzy, wiec obawiam sie, ze mogą byc problemy. A co do pracy w zawodzie, no to mam zamiar wysyłać jeszcze z Polski swoje CV, bo chyba tak bedzie najlepiej. Oczywiście tylko do angielskich agencji pracy, no bo na Polakach się można czesto przejechać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jack 
Stały bywalec
Night Klubow!



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 89
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 11:41 pm   

oj Neska,

A nie lepiej Ci w Polsce zaczynac kariere ? :)

Jestem Inzynierm i pracuje ponad rok (w swoim zawodzie) w firmie Informatycznej w Oxfordzie.
I chyba wiem jakie Cie czekaja "przejscia" np z Agencjami pracy - dojazdami na interview....
ech ...

pozdrawiam.

Dobrze by bylo zebys miala auto tutaj.
Prawdopdobnie agencje beda cie rzucac po calym Oxfordshire, jesli nie dalej.

Btw.
Byla taka piosenka
"ZASTANOW SIE CO ROBISZ!"
;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neska
Nieśmiały


Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 16
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 8:45 am   hmmmm

Zastanawiam sie od kilku ładnych tygodni i wiem, ze w Polsce w moim zawodzie nie ma czegos takiego jak "kariera". I w ogole mi na czyms takim nie zalezy. Chciałabym tylko dostać szanse taką jak wszyscy inni Polacy gdzies na zachodzie. Bo tutaj, po moich studiach mozna dostac w porywach 1000 zł za nie normowany czas pracy. A jak z tego trzeba jeszcze wynajac pokoj, opłacić rachunki, kupić bilet miesięczny i jeszcze czasem pojechać do rodziny, no to...w krótkim czasie można niezle schudnąć, bo na jedzenie juz nie wystarczy. A poza tym tutaj tez nie ma pracy, więc za jakiś czas też trzeba bedzie "iść na zmywak". A tak poza tym, ostatnio w Polsce brakuje zwyczajnych pracowników do magazynów, knajp, hoteli. Trudno się temu dziwić, skoro u nas atrakcyjnym wynagrodzeniem nazywają 5 zł/godzine.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grucha 
Stały bywalec



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 87
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 3:37 pm   Re: hmmmm

neska napisał/a:
Zastanawiam sie od kilku ładnych tygodni i wiem, ze w Polsce w moim zawodzie nie ma czegos takiego jak "kariera". I w ogole mi na czyms takim nie zalezy. Chciałabym tylko dostać szanse taką jak wszyscy inni Polacy gdzies na zachodzie. Bo tutaj, po moich studiach mozna dostac w porywach 1000 zł za nie normowany czas pracy. A jak z tego trzeba jeszcze wynajac pokoj, opłacić rachunki, kupić bilet miesięczny i jeszcze czasem pojechać do rodziny, no to...w krótkim czasie można niezle schudnąć, bo na jedzenie juz nie wystarczy. A poza tym tutaj tez nie ma pracy, więc za jakiś czas też trzeba bedzie "iść na zmywak". A tak poza tym, ostatnio w Polsce brakuje zwyczajnych pracowników do magazynów, knajp, hoteli. Trudno się temu dziwić, skoro u nas atrakcyjnym wynagrodzeniem nazywają 5 zł/godzine.


Wszystko sie zgadza
Zmien Polska na Anglia i 1000zl na £1000 i £5/h masz terazniejszy obraz sytuacji tutaj panujacej,do tego jeszcze ostatnio nagonka we wszystkich mozliwych srodkach masowego przekazu na emigrantow i migrantow.
Zastanow sie wczesniej nad zdobyciem doswiadczenia w Polsce.
Powodzenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neska
Nieśmiały


Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 16
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 4:26 pm   coś tu namieszane jest

Nie do konca kapuje co napisałes, bo troche sie mieszasz w tym co chciałes powiedziec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grucha 
Stały bywalec



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 87
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 7:18 pm   

Wstaw te slowa ktore napisalem wczesniej do swojej wypowiedzi i masz obraz dzisiejszej sytacji tutaj-za kilka lat moze cos sie zmieni ale na razie jest jak jest.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grucha 
Stały bywalec



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 87
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 7:22 pm   Re: hmmmm

. Bo tutaj, po moich studiach mozna dostac w porywach £1000 za nie normowany czas pracy. A jak z tego trzeba jeszcze wynajac pokoj, opłacić rachunki, kupić bilet miesięczny i jeszcze czasem pojechać do rodziny, no to...w krótkim czasie można niezle schudnąć, bo na jedzenie juz nie wystarczy. A poza tym tutaj tez nie ma pracy, więc za jakiś czas też trzeba bedzie "iść na zmywak". A tak poza tym, ostatnio w Anglii brakuje zwyczajnych pracowników do magazynów, knajp, hoteli. Trudno się temu dziwić, skoro atrakcyjnym wynagrodzeniem nazywają £5/godzine.[/quote]

Cos w tym rodzaju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
infamous
Nieśmiały


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 11
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 7:30 pm   

Jack napisał/a:

I chyba wiem jakie Cie czekaja "przejscia" np z Agencjami pracy - dojazdami na interview....

Dobrze by bylo zebys miala auto tutaj.
Prawdopdobnie agencje beda cie rzucac po calym Oxfordshire, jesli nie dalej.



Ahencje ? Nie bawilbym sie w szukanie pracy inzynierskiej przez agencje, renomowane firmy oferujace konkretne wynagrodzenie i pakiety nie korzystaja z agencji prac, najczesciej umieszczaja swoje ogloszenia na stronach www, lub na roznego rodzaju portalach.

Zawsze jest mozliwosc rozmowy kwalifikacyjnej przez telefon. Jesli pracodawcy to nie odpowiada, to mowisz mu dziekuje lub/i "w takim badz razie przyjmuje oferte pracy z innej firmy, dowidzenia"

Po co pracowac za 25 tys rocznie przez agencje jak mozna pracowac za 30 tys rocznie.

Dojazdy na interview... jesli firma jest poza oxfordem, zwracaja Tobie pieniadze za dojazd, jesli interview jest za posrednictwem agencji - to agencja jest zobowiazana do zapewnienia transportu lub zwrocenia kosztow podrozy.

Neska to nie brzmi optymistycznie, ale nie jest tak zle jak wiekszosc osob twierdzi. Dla chcacego nic trudnego. Tutaj jest mnostwo pracy, tylko trzeba wiedziec gdzie i jak szukac.
Jesli w agencji posrednictwa mowia Tobie, ze nie ma pracy - to prosisz o rozmowe z kierownikiem lub managerem.

W Twoim zawodzie jestes w stanie zarabiac od 25 tys do 55 tys rocznie oczywiscie wszystko w funtach. Nawet nie pytaj ile jest ofert pracy... mnostwo. Nie wiem na co czekasz.


pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neska
Nieśmiały


Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 16
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 7:52 pm   znowu to co napisałes brzmi jak bajka

Wiem ze jest mnostwo pracy bo codziennie przegladam oferty dotyczace wszystkiego zwiazanego ze srodowiskiem w okolicach Oxfordu i nie tylko. Tylko tak jak kazdy, chciałabym znalesc jakąs prace na poczatek, zeby nie musiec sie przejmowac, ze za miesiąc skonczą się pieniadze. I obawiam sie ze w tej okolicy juz wszystkie sklepy i inne okazje sa juz obstawione. No i jakos dziwnym trafem, do wszystkich wynajmowonych pokoi poszukuja pojedynczej osoby, a nie dwoch. A ja potrzebuje pokój dla dwóch osob i wtedy zaczynają sie schody.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
neska
Nieśmiały


Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 16
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 7:54 pm   .

Ale jakims trafem w Anglii jest ponad milion Polaków teraz, i niewielu jest takich których narzeka na swój los będąc tam. I chyba naprawde niewielki procent stanowią osoby bez pracy i bez mieszkania. Takze moze jakos sie uda...
Dzieki za rady, jakby ktos miał jeszcze troche , to poprosze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
infamous
Nieśmiały


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 11
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 7:59 pm   

Jest okres przedswiateczny ! Ludzie potrzebuja rak do pracy w sklepach,pubach,restauracjasz - po prostu wszedzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jack 
Stały bywalec
Night Klubow!



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 89
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 12:47 am   

No zobacz Neska, jakie to proste. :)

Trzeba tylko wiedziec co wpisac w google i bach masz wszystko:

Cytat:
Zawsze jest mozliwosc rozmowy kwalifikacyjnej przez telefon. Jesli pracodawcy to nie odpowiada, to mowisz mu dziekuje lub/i "w takim badz razie przyjmuje oferte pracy z innej firmy, dowidzenia"


Inzynier ubiegajacy sie o prace musi zdac test z wiadomosci technicznych. (logiczne)
ale tutaj w Oxfordzie mamy - testy techniczne przez telefon...! :)

Wiec w takim razie nie ma powodu zebys Neska tutaj przyjezdzala i na miejscu szukala pracy - skoro "renomowana firma" moze do Ciebie zadzownic do Polski i przeprowadzic Interview ... to chyba ma sens, prawda ?


Cytat:
Dojazdy na interview... jesli firma jest poza oxfordem, zwracaja Tobie pieniadze za dojazd, jesli interview jest za posrednictwem agencji - to agencja jest zobowiazana do zapewnienia transportu lub zwrocenia kosztow podrozy.


Taksowki jezdza zadarmo! :)

Cytat:
W Twoim zawodzie jestes w stanie zarabiac od 25 tys do 55 tys rocznie oczywiscie wszystko w funtach. Nawet nie pytaj ile jest ofert pracy... mnostwo. Nie wiem na co czekasz.


Min 25k - czeka!

A czy mozemy prosic o linka/linki (nie z agencji oczywiscie bo mowimy o "renomowanych firmach") gdzie mozna zobaczyc takiez oferty pracy (telefony/taksowki etc.) ?

Cytat:
Jest okres przedswiateczny ! Ludzie potrzebuja rak do pracy w sklepach,pubach,restauracjasz - po prostu wszedzie.


ano tak, i doszlismy do pubow i restauracji ...

hmm...
Infamous, you are STAR!
Nawet nie pytam gdzie zyjesz i pracujesz - respect.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
infamous
Nieśmiały


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 11
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 5:18 pm   

Oczywiscie ze inzynier nie musi zdawac testow technicznych. Wszystko zalezy od planu interview.

Najlepszym przykladem jest Uniwersytet Oxfordzki. Za kazdym razem zwraca koszty zwiazane z dojazdami na interview. Jesli nie jestes w stanie przyjechac - dzwonia do Ciebie !

Kolejna firmy, ktore kontaktuja sie przez telefon co wiecej zapewniaja nocleg jesli jestes spoza UK - NHS, NAG

Chcesz linka ? google.co.uk

Puby i restauracje - padlo pytanie o nie.

Gdzie zyje ? Northway. Co robie ? To zalezy 20% czasu w tygodniu spedzam na organizowaniu imprez w Oxfordzie i Londynie reszta czasu to praca w zawodzie - projektowanie i wdrazanie zabezpieczen systemowych dla sieci bezprzewodowych i baz danych.Na rozmowie nie mialem testow technicznych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jack 
Stały bywalec
Night Klubow!



Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 89
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 7:13 pm   

Cytat:
Oczywiscie ze inzynier nie musi zdawac testow technicznych. Wszystko zalezy od planu interview.


Jak sadze Ty pracujesz w firmie jak to okesliles "renomowanej" i kadre techniczna nie interesowalo jakie posiadasz umiejetnosci - uwierzyli jedynie w to co masz napisane CV oraz znali uczelnie w Polsce, ktora z dorownuje slawie Oxford Uni i Cambridge.

Cytat:
Najlepszym przykladem jest Uniwersytet Oxfordzki. Za kazdym razem zwraca koszty zwiazane z dojazdami na interview. Jesli nie jestes w stanie przyjechac - dzwonia do Ciebie !


Chcialem Ci przypomniec ze mowa byla o "renomowanych" firmach poza Oxfordem!
Jesli Uniwersytet w Oxfordzie jest dla Ciebie "renomowana" firma to wspaniale, ale jesli sobie dobrze przypominam znajduje sie w Oxfordzie a nie poza nim!

Cytat:
Kolejna firmy, ktore kontaktuja sie przez telefon co wiecej zapewniaja nocleg jesli jestes spoza UK - NHS, NAG


no tak NHS - http://www.nhscareers.nhs.uk/career.shtml
firma techniczna, gdzie kadra inzynierska moze robic kariere ...

NAG - http://www.nag.co.uk/about/careers.asp
no to juz cos lepszego.
Nie pisze nigdzie ze przyjda po mnie do domu zeby mnie zabrac na Interview, ale wyslalem tam swoje CV i jesli zadzwonia do mnie to mam nadzieje ze nie bede musial zdawac testow tylko dostane od razu robote. Jesli beda sie chcieli ze mna zobaczyc zarzadam taksowki!
Sprawdze to sobie ...

Cytat:
Chcesz linka ? google.co.uk


Ten link nie pokazuje nikomu ofert pracy w UK, ktorych jest "MASA" jak to okresliles!

Niestety nie jestem tak biegly w google.co.uk jak Ty wiec prosze jeszcze raz w imieniu innych forumowiczow o liste linkow do renomowanych firm technicznych (nie agencji), ktore zapewniaja dojazd na interview lub przeprowadzaja rozmowe wstepna przez telefon - czy my sie rozumiemy ?

Cytat:
Puby i restauracje - padlo pytanie o nie.


Prawda! Tylko czy zdajesz sobie sprawe ile ludzi z mgr robi w UK na zmywku i od ilu lat ?
Wiesz ile ludzi mialo robic w fastfood tylko 2 miesiace, a w miedzy czasie zlapac robote w biurze - niestety niektorzy dalej tam pracuja co najwyzej zostali Team Leader!
Mieszkaja w jedym pokoju, dziela kuchnie, lazienke z pakolami!

Nie chca wracac do Polski bo nie maja doswiadczenia w swoim zawodzie!
Uwazasz ze to jest wszystko co im sie nalezy od zycia ?

Cytat:
Gdzie zyje ? Northway. Co robie ? To zalezy 20% czasu w tygodniu spedzam na organizowaniu imprez w Oxfordzie i Londynie reszta czasu to praca w zawodzie - projektowanie i wdrazanie zabezpieczen systemowych dla sieci bezprzewodowych i baz danych


Mam wrazenie, ze Twoim celem jest robienie mlodym Polakom sieki z mozgu tylko po to zeby przyjechali tutaj i placili za bilety na Twoje koncerty.

Btw.
Pisalem, ze mnie nie interesuje co robisz..
Ostatnio zmieniony przez Jack Nie Lis 04, 2007 11:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama