Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska - kraj absurdu
Autor Wiadomość
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 160
Skąd: Cardiff - Splott
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 10:36 pm   Polska - kraj absurdu

Artykul w jednej z francuskich gazet... "Polska. Oto znajdujemy sie w swiecie absurdu. Kraj, w którym co piaty mieszkaniec stracil zycie w czasie drugiej wojny swiatowej, którego 1/5 narodu zyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20lat. Kraj, który ma dwa razy wiecej studentów niz Francja, a inzynier zarabia tu mniej niz przecietny robotnik. Kraj, gdzie czlowiek wydaje dwa razy wiecej niz zarabia, gdzie przecietna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednoczesnie nie ma biedy a obcy kapital sie pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa sie trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znalezc miejsce na parkingu. Kraj, w którym rzadza byli socjalisci, w którym swieta koscielne sa dniami wolnymi od pracy (!) Cudzoziemiec musi zrezygnowac tu z jakiejkolwiek logiki, jesli nie chce stracic gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem mozna porozmawiac po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzednikiem panstwowym tylko za posrednictwem tlumacza. Polacy..! Jak wy to robicie..?"

i co wy na to? :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zales



Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 91
Skąd: Castleton/St Mellons
Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 12:17 am   

Jak my to robimy to jest najlepsze pytanie !
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kasia22haeth
Gość
Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 8:55 am   ech

i wlanie dlatego jestem tutaj;P
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sob Wrz 16, 2006 9:00 am   Re: ech

kasia22haeth napisał/a:
i wlanie dlatego jestem tutaj;P


Kasiu, jeśli to w nicku to ma być nazwa dzielnicy, to przestaw literki :)

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
George 
Stały bywalec



Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 65
Skąd: Grangetown/Che?mofon
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 2:05 pm   Re: ech

Renya napisał/a:
kasia22haeth napisał/a:
i wlanie dlatego jestem tutaj;P


Kasiu, jeśli to w nicku to ma być nazwa dzielnicy, to przestaw literki :)

--
Renya

:lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
werni 
vampire



Wiek: 29
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 317
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 2:42 pm   

KEj lepiej chyba nikt by nie okreslil polski hehe
_________________
Śmierć zawsze ma rację, nawet wtedy, kiedy jej nie ma
------------------
www.pajacyk.pl
www.polskieserce.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Edka 
Niemowa
Edka


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 8
Wysłany: Sob Paź 07, 2006 3:42 pm   

dlatego ja tez uciekam z tego kraju... szukac nowych perspektyw...

pozdro
_________________
Edka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gość

Wysłany: Wto Paź 10, 2006 10:55 pm   

a co wy tutaj przepraszam robicie?sprzatacie,zmywacie naczynia,lizecie tyłki walijczyką?a moze wam sie poszczescilo i jestescie super czyms tam?
dom jest domem i trzeba to decenic,moze nie jest najlepiej,ale przynajmniej po skaczeniu studiow kibli nie trzeba myc.prace sie znajdzie moze nie bedzie ona dobrze platna ale zawsze bedzie przynosic satysfakcje,a to uwiezcie mi jest lepsze niz 200 funtow tygodniowki.Zycze wam zeby wam sie poszczescilo i zebyscie nie musieli wstydzic sie Polskiego pochodzenia.
 
 
gozdziu 
Stały bywalec
MIS



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 75
Skąd: Grangetown
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 3:55 pm   

zastanawia mnie czy przeczytales o czym jest temat glowny bo wydaje mi sie ze nie za bardzo zrozumiales. To nie jest o tym jak sie komu powodzi tylko jakim krajem absurdu jest kraj nad Wisla co niestety jest prawda. Nikt nie neguje ze tam sa nasze korzenie ale pamietaj ze poki drzewo mlode mozna je przesadzac i wszedzie zapusci korzenie jezeli tylko warunki sa sprzyjajace. chociaz sa gatunki drzew ktorych sie nie przesadza i Ty widocznie do takich nalezysz co jest takze dobre. Ktos przeciez musi w Polsce zostac i pracowac na przyszly dobrobyt. Ja nie mam czasu na strate kilkudziesieciu lat oczekujac na zmiane. Zycie jest za krotkie.I nie mozesz zabranic ludziom szukania lepszych warunkow dla siebie i swojej rodziny. Dlatego zycze ci powodzenia, zadowolenia z zycia i z tego co robisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gość

Wysłany: Sro Paź 11, 2006 5:25 pm   

hmm......ja wam nie zabraniam pracowania i rozwijania sie i nie twierdze,ze macie siedziec z zalozonymi rekami w Polsce i czekac na pozyczki latami,zeby ulatwic sobie kupno samochodu.ja tylko nie moge zrozumiec dlaczego ciagle jestescie niazadowolni z tego ze jestescie Polakami.w kraju jest jak jest i nie trzeba sie z tym godzic ,trzeba to zmieniac,a kto moze dokonac zmian,tylko ludzie mlodzi, trzeba byc dumnym z Polskosci,a warunki jakie w Polsce teraz sa to wina przede wszystkim 50 lat komunizmu.w glowkach sie co niektorym poprzestawialo i wieksosc z nas musiala wyjechac za chlebem.ja mam tylko nadzieje,ze pewnego dnia wroce do kraju,i tak jak stare drzewo,ktorego nie wolno przesadzac zapuszcze jeszcze raz tam swoje korzenie,mam nadzieje,ze tym razem sie przyjma,i nie trzeba bedzie szukac żyzniejszej gleby.
p.s.mam nadzieje,ze nie pomyslliscie sobie,ze oskarzam was o to ze wstydzicie sie swego pochodzenia,absolutnie nie,mam nadzieje,ze tak nie jest.Powodzenia w podbijaniu wyspy
 
 
sako
Gość
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 6:27 pm   

zeby sie w polsce za minimum socialne ludziom powodzilo jak tutaj,to kazdy olal by ten beznadziejny kraj i wszyscy bysmy byli szczesliwi.ale jak juz przyjezdzaja tu ludzie z malymi dziecmi to o czyms swiadczy i stary po komunie juz 15 lat i co 4 lata jakies barany cos obiecuja ze bedzie lepiej a jest coraz gorzej no to sory,ale ja i moi znajomi mozemy co najwyzej pojechac sobie na wakacje do rodziny.i jeszcze sie tu nie spotkalem z rodakiem ktory by ukrywal ze pochodzi z tak pieknego kraju jakim jest Polska. na prawde zal du... sciska za tak jest.smutna prawda :Oops:
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 160
Skąd: Cardiff - Splott
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 6:57 pm   

no i oczywiscie baty sie posypaly...
:-?

"ale przynajmniej po skaczeniu studiow kibli nie trzeba myc"
no nie....a czy tu po skonczeniu studiow trzeba myc kible????
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
SAKO 
Rozkręca się


Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 22
Skąd: cardiff
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 8:39 pm   

koles pisze jakies glupoty.mycie kibli,lizanie tylkow co to ma byc.lizac to ja moge ale swojej pani :mrgreen: a kibel myje codziennie w domu :laugh:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 160
Skąd: Cardiff - Splott
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 9:40 pm   

SAKO napisał/a:
koles pisze jakies glupoty.mycie kibli,lizanie tylkow co to ma byc.lizac to ja moge ale swojej pani :mrgreen: a kibel myje codziennie w domu :laugh:


hmm... chyba ma zal... ale do czego? mozemy miec zal jedynie do naszego kraju (i tu sie przyznaje, ze to niestety moj kraj). Przyznam szczerze, ze wolalabym, zeby moi rodzice i ja urodzili sie tutaj.
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 10:34 pm   

Anonymous napisał/a:
w kraju jest jak jest i nie trzeba sie z tym godzic ,trzeba to zmieniac,a kto moze dokonac zmian,tylko ludzie mlodzi


A proszę cię bardzo, siedź sobie i naprawiaj Polskę, pókiś młody i zdrowy. A tym, którzy nie mają poczucia misji, daj żyć, gdzie chcą.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gość

Wysłany: Sro Paź 11, 2006 11:53 pm   

a zyjcie sobie ludzie bylebyscie wstydu nie przynosili.poza tym nie wiem o co wam chodzi.jestescie jacys dziwni i do klotni sie za szybko garniecie,a ja tylko chce wam uswiadomic ze pochodzicie z kraju w ktorym zyja jeszcze tacy ludzie,ktorzy doceniaja moralnosc.pomyscie o tym.a tak wogle to mieszkam tutaj i staram sie dawac dobry przyklad.a polakow kocham za ich wole do walki;)zawsze bylismy waleczni i nadal jestesmy,kocham was wszystkim.mimo tego,ze niektorzy z was woleliby sie urodzic tutaj.
poza tym pamietajmy o tym ze wszyscy Polacy to jedna rodzina:)
czekam na komentarze
 
 
Gość

Wysłany: Czw Paź 12, 2006 12:00 am   

apropo naprawiania Polski-to nie Polske trzeba naprawic ona jest piekna,no moze oprocz polskich drog,to ludzi trzeba naprawic i to od nas samych trzeba zaczac.i ty Renya moglaby s cos zrobic,nawet tu na wyspach,moze nie przeklinaj tak czesto?moze wtedy polski jezyk nie bylby kojarzony z jednym tylko slowem.pomys o tym
 
 
gozdziu 
Stały bywalec
MIS



Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 75
Skąd: Grangetown
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 10:27 am   

nie rozumiem jeszcze jednego. Dlaczego piszesz jako gosc? Boisz sie ze jak sie zarejestrujesz to Cie ktos skojarzy. Po prostu nie obrazaj ludzi. Nawet jak ktos myje kible czy cos w tym rodzaju to nie jest zadna hanba. Roznica jest taka ze w polsce chcac myc kible zarobisz 600zl a tu 10 razy tyle i tu jest pies pogrzebany. Nie kazdy tez wstydzi sie swojej polskosci tylko przykro jest ze w Polsce nic nie robi sie dla ludzi tylko dla wlasnego lub partyjnego interesu. Ludzie po prostu szukaja lepszych warunkow zycia. Ja takze i jak wywnioskowalem Ty tez skoro tu jestes. Poza tym nie garniemy sie do klotni tylko zaczales drazliwy temat ktory jest goracy na wszystkich forach. I przestan byc anonimowy. Zaloguj sie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 3:01 pm   

Anonymous napisał/a:
to ludzi trzeba naprawic i to od nas samych trzeba zaczac.i ty Renya moglaby s cos zrobic,nawet tu na wyspach,moze nie przeklinaj tak czesto?


Akurat bąbelku źle trafiłeś, bo ja nigdy nie przeklinam.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SAKO 
Rozkręca się


Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 22
Skąd: cardiff
Wysłany: Czw Paź 12, 2006 5:16 pm   

kto komu przynosi wstyd???my im czy oni nam? zastanow sie,ci ludzie sie ciesza ze tyle mlodych ucieklo bo statystyki bezrobocia im pospadaly no i niby gospodarka sie rozkreca,tylko z ktorej strony. jedyna droga do naprawy to:cala bande pod sciane i :kill:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama