Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum
logo



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Plan podróży Poznań->Luton->Victoria->Cardiff Centr
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 5:53 pm   Plan podróży Poznań->Luton->Victoria->Cardiff Centr

Mój plan podróży:
1. Wizzair 11:20 (POZ) o 12:25 (LTN).
2. Z Luton o 12:55 odchodzi autobus Terravision który jest na London Victoria o 14:30.
3.Autobusem National express o 16:00 z London Victoria jadę do Cardiff - na miejscu o 19:15.
4. Podmiejskim autobusem jadę na miejsce zamieszkania.

Oczywiście rezerwuje bilety.
Czy taki plan jest możliwy do zrealizowania czasowo ?
To pierwsza moja taka podróż i nie mam pojęcia jak wypada w rzeczywistości - napiszcie o wszelkich odprawach czy innych możliwych opóźnieniach.

Z góry dziękuje za konstruktywną krytykę :)
 
 
Bartek 
Gaduła



Wiek: 26
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 6:01 pm   

Zapomniałem się zalogować.
Czy opłaca się kupować bilet funfare A zamiast Standard Single w National Express ?
Rozumiem że w przypadku spóźnienia się na autobus - bilet przepada ale od 14:30 do 16:00 to dużo czasu ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 160
Skąd: Cardiff - Splott
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 7:30 pm   Re: Plan podróży Poznań->Luton->Victoria->Cardiff C

Od 14:30 do 16:00 to duzo czasu, ale jakos nie widze, zebys zdazyl na ten autobus o 12:55, musisz brac pod uwage odprawe paszportowa, odebranie bagazu i prawdopodobne opoznienie samolotu.. musisz dac sobie przynajmniej te 1,5h.. i tak to niezbyt pewne.. terravision nie trzeba rezerwowac, placisz w autobusie, a cena jest taka sama.. ja ostatnio spoznilam sie na samolot mimo, ze mialam planowy przyjazd 2,5h przed odlotem.. hehe :mrgreen:
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ewa
Gość
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 10:39 pm   

Nawet jesli samolot przyleci o czasie, albo i przed, to w te pol godziny mozesz sie nie wyrobic, wiec jesli bilet mozesz wykorzystac w nastepnych autobusach to ok. Z Luton do Londynu jezdzi tez pociag, jutro napisze dokladnie dokad, bo nie pamietam.
 
 
Ewa
Gość
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 10:47 pm   

I jeszcze jedno, National Express z Londynu moze byc baaardzo spozniony, na kazdej trasie wlasciwie, jak sie cos zakorkuje pod Londynem, to spoznienia bywaja dlugie, szczegolnie w piatki, wiec moze byc tak, ze dojedziesz do Cardiff juz po ostatnim autobusie lokalnym. Strasze troche, ale lepiej brac tez taka ewentualnosc pod uwage i sie na to przygotowac.
 
 
Gość

Wysłany: Czw Mar 01, 2007 11:01 pm   

Ewa napisał/a:
wiec moze byc tak, ze dojedziesz do Cardiff juz po ostatnim autobusie lokalnym.


zawsze można wziąć taksówkę w takim przypadku. Wiadomo drożej, ale jakieś wyjście jest.
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Czw Mar 01, 2007 11:10 pm   

A moim zdaniem plan jest do zrealizowania bez problemu. Jeśli chodzi o ten autobus Terravision to nie rezerwuj nic. Jak przejdziesz odprawe po przylocie to przejdź na postój autobusów - nie tylko Terravision jeździ do Luton. Z reguły na odjazd nie czeka się dłużej niż 10 minut, więc z tą przesiadką nie ma problemu. Bilet u kierowcy. Na National Express powinieneś się wyrobić nawet w przypadku jakichś dodatkowych korków. A w Cardiff przecież możesz wziąć taksówkę - tak w razie problemów. Oczywiste jest, że w przypadku wyjątkowych utrudnień jak np. wyjątkowo uciążliwe remonty drogowe albo zamachy terrorystyczne :kill: może Ci się nie udać, ale bez przesady z gdybaniem. Równie dobrze i w tydzień możesz sie nie wyrobić jak tak sobie pogdybamy. Ja jeździłem mniej więcej tak jak opisałeś z 5 razy i żadnych większych niespodzianek nigdy nie miałem (niż pół godzinne opóźnienie powiedzmy). Raz natomiast miałem PRZYLOT do Luton o 18:20 (!!!) i dałem rade na ostatni NE o 21:30 - ba, jeszcze czekałem na niego ponad godzinę. Więc nie bój nic - od południa do północy jest sporo czasu ;) . Pozdrawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bartek 
Gaduła



Wiek: 26
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 8:14 am   

Wielkie dzięki za odpowiedzi :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ewa
Gość
Wysłany: Pią Mar 02, 2007 1:27 pm   

Pociagi jezdza, ale nie na Victorie, wiec tam lepiej sie dostac autobusem, bo inaczej w Londynie trzeba by bylo jeszcze podjezdzac metrem, a z bagazem sie tluc nie jest fajnie. Powodzenia:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,74 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama