Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Miasto Boga
Autor Wiadomość
jacekb
Gaduła


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 1:09 pm   

czyli nie masz wyboru? Ochrzcili Cie - zgoda dla instytucji Kosciola figurujesz jako katolik, ale przeciez jak przestaniesz chodzic do kosciola i nie zyjesz zgodnie z doktryna katolicka (rozwodnik, czy zyjacy "na kocia lape", uzywajacy srodkow antykoncepcyjnych) - to juz nie katolicy, nie? chyba ze Kosciol katolicki nagle stal sie bardzo tolerancyjny. Ja jestem Zydem (tak, obrzezanym zgodnie z tradycja, ale juz dawno nie jestem wyznawca judaizmu. Judaizm jest religia bardzo hermetyczna, w naszej tradycji nie bylo misjonarzy i nigdy nie "werbowalismy" innowiercow to bycia wyznawca judaizmu
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 5:47 pm   

Tak, właśnie jest tak jak piszesz, czyli ochrzcili mnie i jestem chrześcijaninem. Mój ojciec jest katolikiem i mój dziedek z babcią. Moja mama również była katoliczką. Zanim wyszła za mąż, była prawosławna. Jej cała rodzina była prawosławna, niektórzy przeszli na katolicyzm. Jestem tez katolikiem mimo tego, że żyję w grzechu. Na razie nie zamierzam zmieniac swojego wyznania, chociaż mój stosunek do instutucji kościoła jest bardzo "luźny". Jestem liberalnym człowiekiem i uważam, że wszelkie przejawy radykalizmu religijnego wyrządziły i nadal wyrządzają wiele zła.

Co do Judaizmu, nie chcę sie więcej wypowiadać, bo po co mi awantura na tym forum. Generalnie nie lubię Żydów, ale to Ciebie nie dotyczy, bo Cie nie znam. Żeby nie wywoływać wilka z lasu dodam, że nie lubię ich właśnie za to, co zrobili Żydom Mesjanistycznym i robią nadal wszystkim, którzy nie są z nimi. To oczywiście polityka, połączona z religią, ale w aspekcie globalnym, narodowi żydowskiemu sie obrywa za czyny swoich wodzów.
 
 
jacekb
Gaduła


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 12:07 am   

nie lubisz narodu zydowskiego, ale to mnie nie dotyczy, bo mnie nie znasz? A co znasz caly narod zydowski? Argumenty doprawdy masz przedziwne, az tak cie boli fakt, ze zydzi mesjanistyczni nie sa traktowani na rowni z reszta zydow... mozna sie posmiac... ech wy polscy katolicy... zyjecie w rzechu i jest wam z tym dobrze zeby nadal uwazac se za prawowitych katolikow, brawo kolego!
 
 
jacekb
Gaduła


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 12:08 am   

dlaczego wypowiedzi na temat Judaizmu mialyby wywolywac klotnie?
 
 
juniorbristol
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 06 Maj 2006
Posty: 198
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 12:41 am   

nie odeszliscie, Panowie, za daleko od tematu tego postu? Mialo byc o artykule...
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 1:06 am   

Widzę że niczego nie rozumiesz, ale co ja na to poradzę? Ja piszę tak, żeby wszystko było jasne i klarowne a tu kicha. Słaby ze mnie pismak. :-)

A tak poza tym, to ładne mamy w Bristolu kościoły, tudzież inne miejsca kultu religijnego. :-) Byłem zaledwie w kilku. Czy to juz jest ignorancja? :-)
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 07, 2007 1:18 am   

[quote="jacekb":1aud13ax]nie lubisz narodu zydowskiego, ale to mnie nie dotyczy, bo mnie nie znasz? A co znasz caly narod zydowski? Argumenty doprawdy masz przedziwne, az tak cie boli fakt, ze zydzi mesjanistyczni nie sa traktowani na rowni z reszta zydow... mozna sie posmiac... ech wy polscy katolicy... zyjecie w rzechu i jest wam z tym dobrze zeby nadal uwazac se za prawowitych katolikow, brawo kolego![/quote:1aud13ax]

Ręce i nogi opadają. :-)
 
 
Rafi Skórniewski
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 197
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 8:06 am   

[quote="jacekb":tkhjvyf5]nie lubisz narodu zydowskiego, ale to mnie nie dotyczy, bo mnie nie znasz? A co znasz caly narod zydowski? Argumenty doprawdy masz przedziwne, az tak cie boli fakt, ze zydzi mesjanistyczni nie sa traktowani na rowni z reszta zydow... mozna sie posmiac... ech wy polscy katolicy... zyjecie w rzechu i jest wam z tym dobrze zeby nadal uwazac se za prawowitych katolikow, brawo kolego![/quote:tkhjvyf5]

Po pierwsze - znasz wszystkich polskich katolikow?
Po drugie - nie tylko katolicy nie lubia Zydow.
Po trzecie - osobiscie nie dziwie sie niecheci wielu Polakow do ich dawnych sasiadow po tym, jak po paru setkach lat wspolnego zamieszkiwania nad Wisla, zydowscy oficerowie NKWD/UB z zaciekloscia niszczyli naszych.
Po czwarte - jesli ktos chce wylewac na siebie pomyje, to jest tyle innych forow. Nie jestem (na szczescie) wzorem political correctness, ale podoba mi sie wzgledna harmonia wielokulturowego spoleczenstwa brytyjskiego i wolalbym uniknac takich dyskusji tutaj. Wkurzylo mnie tylko, ze kolega czepia sie katolikow-etnicznych Polakow[/list]
_________________
Si vis pacem, para bellum
***************
http://vicealigator.geoblog.pl
http://koniecswiata.net
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 9:06 am   

na razie jeszcze nikt na nikogo pomyj nie wylewa..., jesli to nastapi, jeden i drugi dostanie po lapach... :)
_________________
Punk not Dead !
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 10:05 am   

No ale przyznasz, że atmosfera zrobiła sie gorąca. Ja przynajmniej musiałem sie hamowiać, żeby nie rozpętać jakiejś burzy i wkurza mnie ignorancja niektórych dyskutantów. :evil:
 
 
jacekb
Gaduła


Dołączył: 13 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Maj 10, 2007 5:58 pm   

po pierwsze - zadnych pomyj z mojej strony ani ze strony Bristla nie bylo. Slowo "szalom" jest bardzo pokojowe, to absolutnie nic obrazliwego. Pozostale wypowiedzi byly raczej bezosobowe, nie zamierzalem nikogo obrazic. wzialem udzial w dyskusji, ktora wydala mi sie ciekawa.
Co sie tyczy tego, ze nie znam wszystkich Polakow - zgadza sie, ale nigdzie z moich wypowiedzi takie stwierdzenie nie wynika. Nie przypominam sobie rowniez abym wspominal o tym czy lubie czy nie lubie Polakow, jak to zrobil moj oponent w stosunku do Zydow. A jezeli juz, to Polakow bardzo lubie, sam jetem Polakiem. Moja rodzine co prawda wydalono do Izraela w 1968 (moja matka byla pracownikiem naukowym na UW), ale nigdy nie przestalismy kochac Polski. Mamy takie samo prawo byc Polakami jak i nasi "mlodsi w wierze" Katolicy.
 
 
barbaraev
Uzależniony


Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 208
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Maj 11, 2007 3:37 pm   

Jacek - to żenujące żebyś Ty się tłumaczył i usprawiedliwiał, daj spokój...
Acha, nasi znajomi grają muzykę klezmerską, fajni ludzie, dobra muzyka. Grali ostatnio w Folk House, daj znać na mój email: czy byłbyś zaintersowany (razem z żoną oczywiście) . Zapraszamy na falafel i winko, szalom! :D
 
 
Rafi Skórniewski
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 197
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 8:25 am   

No to chyba sie burza rozeszla - a wygladalo groznie :twisted:
_________________
Si vis pacem, para bellum
***************
http://vicealigator.geoblog.pl
http://koniecswiata.net
 
 
barbaraev
Uzależniony


Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 208
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 12:42 am   

dzieki za wspanialy wieczor - muzyka lagodzi obyczaje i "Grajmy Panu" jak to pieknie spiewa Szalapak do slow Osieckiej, piekne, zydowskie rytmy....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama