Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum
logo



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cardiff - Poznan - najlepsze polaczenia
Autor Wiadomość
Bartek 
Gaduła



Wiek: 26
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 4:27 pm   Cardiff - Poznan - najlepsze polaczenia

Chcialbym wykorzystac moj urlop i wybrac sie do Polski.
Czy ktos z wiekszym doswiadczeniem moglby mi polecic polaczenie Cardiff - > Poznan ?
Sprawdzilem polaczenie Ryanair z Bristolu do Poznania minus to godziny odlotu ( 6 rano ? ).
Wizzair z Londynu do Poznania ma bardziej atrakcyjna cene ( nawet wliczajac bilety autobusowe) ale godzina odlotu to 8 rano i tu pytanie jak dotrzec do Londynu na ta godzine...

Ktos ma jakies lepsze alternatywy ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 403
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 8:43 am   Re: Cardiff - Poznan - najlepsze polaczenia

Bartek napisał/a:

Ktos ma jakies lepsze alternatywy ?


Jest jeszcze Ryan Air z Londynu o 12.30, ale już się przez forum przetoczyła debata i efekt empirycznie potwierdzony został przez paru jej uczestników: poranne autobusy z Cardiff wyjeżdżają za późno, trzeba jechać wieczorem i spać na Stansted.

Bristol dopiero od 08.11.07 i jak sprawdzałam, lata w jakieś dziwne dni.

Ostatnio przejechałam dokładnie pół drogi w stronę Poznania i wiem jedno: dobry samochód + opcja Eurotunnel (nie prom) to jest to. Czasowo prawie to samo, cenowo pewnie też, zero buractwa na własnym pokładzie i jaka przyjemność popychać sobie autostradą :)

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pezal 
Gaduła


Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: Lodz/Cardiff
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 12:17 pm   Re: Cardiff - Poznan - najlepsze polaczenia

Renya napisał/a:
Bartek napisał/a:

Ktos ma jakies lepsze alternatywy ?


Jest jeszcze Ryan Air z Londynu o 12.30, ale już się przez forum przetoczyła debata i efekt empirycznie potwierdzony został przez paru jej uczestników: poranne autobusy z Cardiff wyjeżdżają za późno, trzeba jechać wieczorem i spać na Stansted.

--
Renya


Ja latam ze Stansted do Lodzi o 11.40 i wcale nie spie na Stansted. Na razie jest dobre polaczenie z Cardiff via Heathrow, autobus National Express o 3.30 rano. Niestety od listopada zupelnie zmienia sie rozklad i Nationala (teraz na Stansted bedzie sie jezdzic przez Birmingham! co jest jakims nieporozumieniem) i Ryanaira.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 403
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 8:57 pm   Re: Cardiff - Poznan - najlepsze polaczenia

pezal napisał/a:
Na razie jest dobre polaczenie z Cardiff via Heathrow, autobus National Express o 3.30 rano.


a) miła godzinna przerwa na Heathrow
b) zaporowe ceny

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pezal 
Gaduła


Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: Lodz/Cardiff
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 10:29 pm   

W porownaniu z pociagiem (150 funtow return) to National jest as cheap as peanuts, a do tego nie masz przejazdzki metrem i dwoma pociagami no i zdecydowanie mniej czasu podroz zabiera:)
Przerwa na Heathrow jest ok.40 minut, ale w praktyce ok. 20 bo przez korki i swiatla zawsze troche jest spozniony na Heathrow.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 91
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 3:51 pm   

pezal napisał/a:
W porownaniu z pociagiem (150 funtow return)


Na szybko sprawdzilam, wyjazd za tydzien (19), powrot za 2 tygodnie (26), cena biletu powrotnego na pociag: 11 funtow. Nie o kazdej porze da sie za te cene pojechac, ale nie przesadzaj. Bilet za 144 funty mozna kupic "na dzis" i jest to tzw. bilet otwarty, tzn. mozna pojechac o innej godzinie niz na bilecie, bez doplaty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 403
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 8:26 pm   

Ewa napisał/a:
pezal napisał/a:
W porownaniu z pociagiem (150 funtow return)


Na szybko sprawdzilam, wyjazd za tydzien (19), powrot za 2 tygodnie (26), cena biletu powrotnego na pociag: 11 funtow.


Właśnie, kiedy zobaczyłam cenę nationala, od razu pomyślałam: inne opcje, z tego co sprawdzałam, first great western ma rozmaite promocje i dojeżdża na Stansted.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pezal 
Gaduła


Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: Lodz/Cardiff
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 11:13 am   

Nie zawsze da dopasowac sie najtanszy pociag do godziny samolotu. W czerwcu za pociag w obie strony zaplacilismy po 125 funtow na glowe. Niestety lecielismy do Izraela z Heathrow, a powrot byl na Stansted (stad cena). National naprawde bylby tanszy i szybszy. Pociag sie spoznil, metro juz po 24 nie jezdzilo, wiec trzeba bylo wziac taxi z Paddington. Nasz drugi pociag odjechal, musielismy czekac na jakis pocig pospieszny. Zdazylismy na styk na samolot. Mam rozne doswiadczenia i jak na razie najwygodniej Natonalem. To tylko moje zdanie oczywiscie.
Poza tym nie ma bezposredniego poloczenia Cardiff Stansted, zawsze trzeba sie przesiadac 2 razy, w tym metro. No i te tanie bilety, dwa single, sa niepraktyczne, bo jesli sie spoznisz bilet przepada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 91
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 1:11 pm   

OK, kazdy ma inne doswiadczenia, ja akurat z NE mam nienajlepsze. Najlepiej jezdzic samochodem :-) Albo mozna kupic najtansze bilety na pociag dzien wczesniej i przenocowac sobie w hotelu, juz przy 2 osobach to nie jest wielki koszt, i zero stresu ;-)
Piszesz wyzej, ze NE spoznia sie na Heathrow z powodu korkow i swiatel. Gdzie te korki o 3.30 w nocy? I jakie swiatla? Rozumiem, ze w ciagu dnia mozna trafic na korki, ale swiatla?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
pezal 
Gaduła


Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: Lodz/Cardiff
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 2:50 pm   

Przy samym Heathrow sa swiatla za tunelem. autobus jest o 6.30 i ruch jest duzy, nawet noca, bo lotnisko dziala 24 godziny na dobe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 403
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 10:31 pm   

Podsumowujac - wsiada sie w autobus albo pociag albo samochod, jedzie na lotnisko, wysiada w Poznaniu. Cala filozofia. Po rozmowie z kolezanka z LaPalma, ktora podrozujac do rodziny przesiada sie w Londynie, potem w Madrycie, potem na Teneryfie, stwierdzilam, ze strasznie jestesmy marudni z ta wielka dyskusja pt. jak dotrzec cale 200 mil do Londynu.
I'm so grumpy tonight.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 292
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 6:34 pm   

hehe a z Bristolu calkiem mozna sobie poradzic z tymi porannymi godzinami :) sa busy ktore jada dosc wczesnie zeby zdazyc na odprawe, tylko stronke zgubilam i jest problem bo wlasnie 8 lece do poznania (przecieram szlaki, hehe) zapytam kolezanki z pracy jeszcze raz o ta stronke, nie bywam juz zbyt czesto na forum wiec odezwijcie sie kto bedzie chcial te autobusy :) pozdrawiam
magda
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Strona wygenerowana w 1,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama