Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum
logo



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
agencje mieszkaniowe
Autor Wiadomość
coffee 
Stały bywalec



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 121
Skąd: Cardiff (Walia)
  Wysłany: Pon Mar 05, 2007 1:18 am   agencje mieszkaniowe

natknelam sie na agencje ktora oferuje mieszkania po remoncie...wszystkie ktore ogladalam/8domkow/ sa swiezo po remoncie z wyposazona kuchnia...sliczne...i nie tak drogo...ale sa poza cardiff
nie o to chodzi

zdecydowalismy sie wynajac cos przez agencje
jak dlugo trwa od rozpoczecia staran o mieszkanie do wprowadzenia sie?
i czy agencja za nas moze obdzwonic wszystkie media o zmianie adresu informujac/ja za 3 dni wyjezdzam a maz bez jezyka tu.../
agencja dodatkowo/oprocz depozytu/ pobiera jakas kase za wynajem???
moze glupie pytania ale dla nas to nowosc
prosze o odpowiedzi...PILNE!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 10:38 am   Re: agencje mieszkaniowe

coffee napisał/a:

jak dlugo trwa od rozpoczecia staran o mieszkanie do wprowadzenia sie?


Jeśli mieszkanie jest gotowe do użytku, wystarczy podpisać kontrakt, zapłacić i może się wprowadzać. My spisaliśmy stan liczników po wprowadzeniu i następnie wysłaliśmy do firmy energetycznej, ci od wody i tv też nas szybko namierzyli.

coffee napisał/a:
czy agencja za nas moze obdzwonic wszystkie media o zmianie adresu informujac


Lepiej zapytaj agencję :) Na pewno nie należy to do ich obowiązków i nie sądzę, że chcieli to zrobić.

coffee napisał/a:
agencja dodatkowo/oprocz depozytu/ pobiera jakas kase za wynajem???


Opłaty:
1. depozyt (mniej więcej tyle samo co jednorazowy czynsz)
2. pierwszy czynsz (i każdy następny powinien być w tej samej kwocie)
3. opłata dla agencji (różnie, około 100 funtów)

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gość

Wysłany: Pon Mar 05, 2007 2:50 pm   

a ta agencja chce aby ktos mi zagwarantowal iinnymi slowy podzyrowal ze w razie jak ja nie zaplace to oni zaplaca ...bylkam w innej agencji i wysmieli ze dziwne to jakies...ze im starcxzy potwierdzenie z pracy i banku...no a ci wyskoczyli mam se znalezc kogos kt ma wlasny dom i podpisze mi cos takiego :pijak: musze wtedy dac 90f...oni 3-4 dni sprawdzaja dane a potem wplacam reszte czyli bond i oplate za miesiac z gory oraz jeszcze 60f dla agencji
czyli razem 400+370|+150 :brawoo: :kill: :okii: :rozwalgnoja:
 
 
Gość

Wysłany: Pon Mar 05, 2007 6:23 pm   

Gość napisał/a:
starcxzy potwierdzenie z pracy i banku...no a ci wyskoczyli mam se znalezc kogos kt ma wlasny

jakos malo rozumiem :chlip:
 
 
George 
Stały bywalec



Wiek: 27
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 65
Skąd: Grangetown/Che?mofon
Wysłany: Pon Mar 05, 2007 10:16 pm   

coffee napisał/a:
agencja dodatkowo/oprocz depozytu/ pobiera jakas kase za wynajem???

wiekszosc agencji pobiera 10-15% miesiecznego czynszu takzwane "agency fee"
_________________


Przemo:D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 160
Skąd: Cardiff - Splott
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 7:32 pm   

George napisał/a:
coffee napisał/a:
agencja dodatkowo/oprocz depozytu/ pobiera jakas kase za wynajem???

wiekszosc agencji pobiera 10-15% miesiecznego czynszu takzwane "agency fee"


podciagnelabym to pod 25%..
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gość

Wysłany: Czw Mar 08, 2007 9:18 am   

ja to jeszcze rozumiem ale oni chcieli zyranta... dostalam formularz w ktorym mialam napisac nazwisko osoby ktora mi podzyruje...jakbym pozyczke finansowa brala...byly tam dane: numer konta tej osoby, ile zarabia, gdzie pracuje, czy ma dom na wlasnosc i jakie i ile miesiecznie wydaje...dajcie spokoj sama rodzinie bym sie pod czyms takim nie podpisala
i dziw sie ze maja tyle pieknych domkow...pustych....taak maja duzy wybor... :laugh:
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 9:22 am   

Anonymous napisał/a:
dostalam formularz w ktorym mialam napisac nazwisko osoby ktora mi podzyruje...jakbym pozyczke finansowa brala...byly tam dane: numer konta tej osoby, ile zarabia, gdzie pracuje, czy ma dom na wlasnosc i jakie i ile miesiecznie wydaje


Może to dlatego, że nie możesz im oficjalnie pokazać, że wynajmowałaś już tu mieszkanie i solidnie płaciłaś (list referencyjny od agencji, wyciąg z banku). Chyba, że wszystkich tak traktują, ciekawe.
Ja w każdym razie nie chciałabym być takim żyrantem :)

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 160
Skąd: Cardiff - Splott
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 11:45 pm   

Anonymous napisał/a:
dostalam formularz w ktorym mialam napisac nazwisko osoby ktora mi podzyruje...jakbym pozyczke finansowa brala...byly tam dane: numer konta tej osoby, ile zarabia, gdzie pracuje, czy ma dom na wlasnosc i jakie i ile miesiecznie wydaje



niektorzy landlordzi tak sobie zycza i nie wazne czy jestes tutaj miesiac czy 10 lat. a tak dodam ciekawostke, moja kolezanka z litwy chciala wynajac pokoj w jednej z agencji i chcieli od niej podwojny bond i za 6 miesiecy czynszu z gory mimo, ze mieszka tu 2 lata, ma stala prace na pelny etat i nie wyglada na kloszarda ;-)
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 8:15 pm   

Ja wynajmowałem mieszkanie przez Diamonds Rentals Agency (Caerphilly). Ich wymagania:

ORIGINAL IDENTIFICATION MUST BE PROVIDED BEFORE A MOVING IN DATE CAN BE ARRANGED: (For Example: Birth Certificate, Passport, Drivers License etc)
References:
If you are employed, we require:
Details of your Employers, as our Company Policy is, we shall be applying for your references on your behalf

All tenants must provide:
One months rent in advance
One bond (being equivalent to one months rent)
One Admin fee of £160.00 (inc. VAT) which is non refundable


Poprosili mnie również o dostarczenie 2 listów referencyjnych od dowolnych osób. Tak więc żyrowanie czy inne problemy, z którymi się spotykacie - dziwna sprawa :?: . Wniosek z tego jeden - wynajmujcie w Caerphilly :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 9:24 pm   

partizant napisał/a:
Diamonds Rentals Agency (Caerphilly). Ich wymagania: /ciach/
wynajmujcie w Caerphilly :) .


Szczerze mówiąc - przytłoczyły mnie te wymagania, jeśli dla ciebie to przykład minimalizmu to.... [rechot w tle] ;)
I ta agency fee wcale nie taka mała.

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 9:36 pm   

Renya napisał/a:

Szczerze mówiąc - przytłoczyły mnie te wymagania, jeśli dla ciebie to przykład minimalizmu to.... [rechot w tle] ;)
I ta agency fee wcale nie taka mała.
Renya


Renya - patrząc na to jak wszystkich wiecznie na tym forum krytykujesz wcale nie dziwię się, że załatwienie dwóch listów referencyjnych może stanowić dla Ciebie problem nie do przejścia [rechot w tle].
Referencje od pracodawcy załatwia za Ciebie agencja. A co do rental fee to można się sprzeczać. Ale 160 funtów to nie dużo jeśli chcesz wynająć mieszkanie na dłuższy okres.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
tambor
Gość
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 9:48 pm   

nie chce przedluzac kontraktu mieszkaniowego z agencja,jak powinno wygladac wymowienie?
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 397
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Sro Mar 14, 2007 11:01 pm   

partizant napisał/a:

A co do rental fee to można się sprzeczać. Ale 160 funtów to nie dużo


Ale po co przepłacać, skoro nie widać różnicy...?

--
Renya
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewa
Gość
Wysłany: Czw Mar 15, 2007 2:03 pm   

partizant napisał/a:
Ja wynajmowałem mieszkanie przez Diamonds Rentals Agency (Caerphilly). Ich wymagania:

ORIGINAL IDENTIFICATION MUST BE PROVIDED BEFORE A MOVING IN DATE CAN BE ARRANGED: (For Example: Birth Certificate, Passport, Drivers License etc)
References:
If you are employed, we require:
Details of your Employers, as our Company Policy is, we shall be applying for your references on your behalf

All tenants must provide:
One months rent in advance
One bond (being equivalent to one months rent)
One Admin fee of £160.00 (inc. VAT) which is non refundable


Poprosili mnie również o dostarczenie 2 listów referencyjnych od dowolnych osób. Tak więc żyrowanie czy inne problemy, z którymi się spotykacie - dziwna sprawa :?: . Wniosek z tego jeden - wynajmujcie w Caerphilly :) .


Ja juz mialam do czynienia z kilkoma agencjami w UK i to, co powyzej to jest standard. Taka oplata w wysokosci 160 funtow to jest rzeczywiscie dosc duzo, ale z doswiadczenia wiem, ze warto ja zaplacic, bo zwykle z mieszkaniami wynajmowanymi przez agencje (nawet jesli zarzadzaniem zajmuje sie wlasciciel) nie ma takich problemow, jakie bywaja, kiedy wynajmuje sie mieszkanie bezposrednio od wlasciciela, chociaz tu juz zalezy na kogo sie trafi. No i to jest oplata jednorazowa, wiec nie przesadzajmy tez, ze taka wysoka, szczegolnie w porownaniu z comiesiecznym czynszem. No a jesli chodzi o referencje to moze to byc ktos znajmy, kolezanka z pracy, poprzedni landlord, w wielu przypadkach wystarcza to ostatnie.
 
 
Gość

Wysłany: Czw Mar 22, 2007 1:12 pm   

inne agencje w pontypridd tez chca tylko paszport o dokument o zaatrudnieniu w uk i bond a ci nie wiem a zeby nie bylo niedomowien powiem iz chjodzi o agencje ESTATE CIRCLES


partizant a dasz namiary na te twoja agencje..powiem ze zawsze chcielismy w caerphilly pomieszkac :laugh: :laugh:
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pią Mar 23, 2007 10:38 am   

Cytat:
inne agencje w pontypridd tez chca tylko paszport o dokument o zaatrudnieniu w uk i bond a ci nie wiem a zeby nie bylo niedomowien powiem iz chjodzi o agencje ESTATE CIRCLES

?? :)

Gość napisał/a:

partizant a dasz namiary na te twoja agencje..powiem ze zawsze chcielismy w caerphilly pomieszkac

A dam ;) http://www.diamondrentals.co.uk/Index2.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,58 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama