Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum
logo



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2 bedroomflat
Autor Wiadomość
gość
Gość
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 2:25 pm   2 bedroomflat

witam jestem ciekawy jakie są opłaty za 2 bed flat w poszczególnych dzielnicach, a w szczególności poszukuje odpowiedzi na następujące pytania:

1 ile płaci sie miesiecznie council tax'u?

2 przy średnim zużyciu jakie śa rachunki za gaz, wode, enegie?

3 ile płacicie czynszu za 2 bed flat?

4 jeśli przez agencje to jaka była opłata agencyjna na początku i czy coś płaci im sie dodatkowo miesięcznie?

5 czy płacicie agencji jakiegoś zwrotnego bonda?

6 czy macie jakieś namiary bezpośrednio na landlordó/ właścicieli którzy wynajmują bezpośrednio (żeby uniknąć opłat agencyjnych)?

7na jakie sztuczki/ haki trzeba uważać wynajmując mieszkanie

ogólnie kążde wasze spostrzeżenia dotyczące wynajmu mieszkań będą mi bardzo pomocne, a także informacje dotyczące opłat za 2 bed flat są mi bardzo potzrebne bo nie mam żadnego porównania

wszystkim z góry dzięki za fatyge :okii:
 
 
Dawid 



Wiek: 28
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 466
Piwa: 4/2
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 7:27 pm   

spis landlordow jest na stronie o cardiff w dziale mieszkania->landlordzi
jezeli macie jakies inne namiary piszcie na prv, dodam je do spisu

ad 1. kolo 60 f miesiecznie
ad2. kolo 50-70
ad 3. zalezy od dzielnicy i szczescia, 400-600
ad4. ?,
ad5. ?
co do 7. to uwazaj na grzyba na scianach
_________________
_______________________

Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Derby.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Manchester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Nottingham.infolinia.org | Oxford.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 10:32 pm   

odezwij sie na priva chetnie ci pomoge :) poza tym, mam znajoma agentke ktora wynajmuje calkiem tanie i ladne mieszkania :P pozdrawiam serdecznie
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
coffee 
Stały bywalec



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 121
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 12:00 pm   

megus twoja agentka tylko w cardiff wynajmuje ludziom czy poza rowniez???
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 1:44 pm   

tylko w cardiff niestety, hehe ale sa tanie i naprawde warto, a pracy tutaj tez jest soro, wiec pomysl, moze akurat warto sie przeniesc :) ozdrawiam, meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
magditommi
Niemowa


Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 8
Skąd: Grangetown
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 6:07 pm   

jesli chodzi o bonda to zazwyczaj jest to wysokosc jednego miesiecznego czynszu,oplaty agencyjne sa rozne,my placilismy tygodniowy czynsz plus vat,wiecej oplat nie ma dla agencji,a w kazdej chwili kiedy zadzwonisz ze cos sie zepsulo to maja obowiazek naprawic to a ty nie ponosisz zadnych kosztow.
Dlatego moim zdaniem lepiej jednak wynajac przez agencje.
Osobiscie wynajmowalismy i tak i tak(czyli bezposrednio i przez agencje)i wspolpraca z agencja bardziej nam odpowiada.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 8:05 pm   

agecje maja to do siebie ze po 6miesiacach podwyzszaja ceny i za nowa umowe biora po raz drugi oplate moja agentka bieze 90 i tez darmowe zlote raczki sa, wiec oszczednosc kosztow wynajmu, naprawde ma fajne mieszkania
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Gość

Wysłany: Pią Lut 16, 2007 10:11 am   

Zalezy co masz w umowie z agencja, pierwsze slysze, ze biora oplate za cos po pol roku, mialam do czynienia z kilkoma agencjami i jeszcze czegos takiego nie spotkalam. To nieprawda, ze zawsze agencja zajmuje sie naprawami, wszystko zalezy od umowy z agencja, w niej jest kto zajmuje sie zarzadzaniem i czasem jest to wlasciciel, a agencja jest jedynie posrednikiem przy wynajmie. Trzeba czytac umowy przed podpisaniem, jak czegos nie ma w umowie to poprosic o dopisanie, mozna tez niektore punkty negocjowac z wlascicielem za posrednictwem agencji. Agencjom zalezy na wynajmie, chociaz czesto agenci zachowuja sie, jakby robili laske.
 
 
KEj 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 27
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 160
Skąd: Cardiff - Splott
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 8:17 pm   

Anonymous napisał/a:
Zalezy co masz w umowie z agencja, pierwsze slysze, ze biora oplate za cos po pol roku, mialam do czynienia z kilkoma agencjami i jeszcze czegos takiego nie spotkalam. To nieprawda, ze zawsze agencja zajmuje sie naprawami, wszystko zalezy od umowy z agencja, w niej jest kto zajmuje sie zarzadzaniem i czasem jest to wlasciciel, a agencja jest jedynie posrednikiem przy wynajmie. Trzeba czytac umowy przed podpisaniem, jak czegos nie ma w umowie to poprosic o dopisanie, mozna tez niektore punkty negocjowac z wlascicielem za posrednictwem agencji. Agencjom zalezy na wynajmie, chociaz czesto agenci zachowuja sie, jakby robili laske.


czy wy tez tutaj przeczytaliscie: robili laske? :mrgreen: to tak na marginesie ekhm..
moja egencja bierze za kazdym razem oplate agencyjna za podpisanie nowego kontraktu, z doswiadczenia wiem, ze najlepiej jest wynajmowac przez agencje, ale tylko wtedy, kiedy po znalezieniu tenanta rola agencji sie konczy.. naprawy i tak dalej jak najbardziej, ale ponowne oplaty za samo podpisanie nowej umowy i podwyzszenie czynszu , bo niby czynsze poszly w gore, to ja dziekuje..
_________________
Gud morning, zis is jor kaptin spiking. ?i hef som problems ?if a?er motor, so? plis zis pipul, hu ken s?im plis d?amp intu ze ?oter. Zis pipul hu ken not s?im, s?kju for jor atenszon.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Reklama