Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Cisza, pusty dźwięk, echo pozostałe po ostatnim krzyku…

Cisza, pusty dźwięk, echo pozostałe po ostatnim krzyku…

2012-09-17 01:37:08

...

Co kieruje rodzicami, którzy zabijają własne dzieci?

 

xx, fot. x

Reklama ogólnosieciowa

Czy warto o tym pisać? Chyba tak, bo zbyt łatwo można zrobić krzywdę dziecku. Trzeba o tym mówić. Uświadamianie i wsparcie - tego potrzebują młodzi rodzice.

UŚWIADAMIANIE jest odpowiedzią na pytanie, jak temu zapobiec.

Należy pomagać rodzicom, którzy mają problemy.

Każdy rodzic kochający swoje dziecko truchleje na myśl, że mógłby je stracić, że ktoś mógłby zrobić mu krzywdę.  Co zatem dzieje się z rodzicem, który jest dręczycielem swojego dziecka albo jego mordercą?

Cierpliwość, to ważna cnota osób, które wychowują dzieci. Każdy rodzic to wie. Nie wolno przekroczyć pewnych granic, bo to zostawia bolesny ślad, jeśli nie na ciele to na psychice naszego dziecka.

Ostatnie wrześniowe artykuły o śmierci 2 miesięcznej bezimiennej dziewczynki, pobitej przez rodziców i 3 letniej dziewczynki uduszonej przez swoją mamę szalikiem w czasie snu wstrząsnęły mną, tym mocniej, że też jestem rodzicem.

 Kilka faktów.

Pierwsza sprawa rozegrała się w Warszawskim Mokotowie. Najpierw pisano, że rodzice byli widziani w nocy przez sąsiadów jak wracali do domu pod wpływem alkoholu, a pod blokiem słychać było awanturę i płacz dziecka. Dlaczego sąsiedzi nie zareagowali?

Sekcja zwłok dziecka wykazała niedożywienie, a także liczne ślady pobicia, złamane żebra, uszkodzenie czaszki. Dziecko nie miało jeszcze nadanego imienia ani aktu urodzenia.

W ostatni czwartek w Sieradzu młoda 21- letnia mama udusiła szalikiem swoją córkę. Nie są jeszcze znane fakty, wiadomo na razie, że kobieta przyznała się do winy i została aresztowana. Pisano, że próbowała jeszcze ratować córkę, gdy ta już nie żyła.  (!?)

R.I.P. Małym Aniołom.

infolinia.org

 

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa