Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Musicie być bardziej tolerancyjni - radzi Polakom Rada Praw Człowieka ONZ

Musicie być bardziej tolerancyjni - radzi Polakom Rada Praw Człowieka ONZ

2012-05-31 22:00:23

W środę w Genewie odbyła się obrada Rady Praw Człowieka ONZ. Co cztery lata jest oceniane każde ze 192 państw członkowskich. To już druga ocena Polski, pierwsza była w 2008 roku.

 

, fot. sxc

Reklama ogólnosieciowa

Wśród pozytywnych rekomendacji i zmian, które poszły w dobrym kierunku był temat promowania praw osób niepełnosprawnych, a także kobiet i dzieci oraz propagowanie równości płci, złagodzenie kar za zniesławienie, jak również "ułatwienie dostępu na imprezy w ramach mistrzostw Europy w piłce nożnej".

To nad czym na pewno musimy popracować i na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę, to przede wszystkim rasizm, antysemityzm i inne przejawy dyskryminacji m.in muzułmanów, Romów i ludności pochodzacej z Afryki. "Wszystkie przestępstwa na tle rasowym były dogłębnie badane, a sprawcy karani". Poruszony został również temat aborcji. Według Rady Praw Człowieka każda Polka powinna mieć sprecyzowane informacje na temat tego, w jakich sytuacjach i kiedy może zostać przeprowadzona legalna aborcja. Rada Praw Człowieka apeluje do Polski o zaakceptowanie i przyzwolenie na zawieranie związków homoseksualnych.

"Ponadto Polska powinna przyjąć Konwencję Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Sprzeciw wobec części postulatów konwencji podtrzymuje minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który widzi w nim "wyraz ideologii feministycznej", służący "zwalczaniu tradycyjnej roli rodziny i promowaniu związków homoseksualnych". Zdaniem ministra niektóre zapisy konwencji są sprzeczne z konstytucją" - informuje Onet.pl na temat przebiegu obrad.

Od 2006 roku zamiast Komisji Praw Człowieka została utworzona Rada Praw Człowieka ONZ. Należą do niej 192 państwa członkowskie, a zasiada w niej wybieranych na podstawie klucza 47 państw.


(elw)


Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa