Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Wrexham [zmień miasto]

Wrexham -> Co zwiedzac w Północnej Walii - wycieczki z Wrexham

Co zwiedzac w Północnej Walii - wycieczki z Wrexham

2012-01-25 23:33:04

Chcesz uciec z miasta? Chcesz zwiedzić ciekawe tereny Północnej  Walii, poznać historię kraju, zobaczyć góry Snowdon lub wypocząć na plażach wyspy Anglesey? Oto artykuł, który stanowi przegląd stron internetowych poświęconych turystce w Północnej Walii.

 

Reklama ogólnosieciowa

Jedną z wielu interesujących atrakcji Północnej Walii stanowi sieć zamków porozmieszczanych w różnych miejscach kraju. W miastach północnej Walii znajdziesz zamki w miejscowościach Conwy, Beaumaris, Conwy i Harlech. Miejscowość Conwy na przykład znajduje się około 60 mil od Wrexham i można tam dojechać samochodem w godzinę i piętnaście minut. Oto kilka linków poświęconych historii zamków północnej Walii.

Wrexham do Conwy

Zamek Conwy jest usytuowany na jednym z wzniesień. Powstawał w latach 1283 – 1289. Budowa tego zamku miała być jednym z elementów tzw. „żelaznego kręgu zamków walijskich”. Krąg ten miał być symbolem władzy Anglików nad Walijczykami. Zamek Conwy jest najdroższą budowlą spośród „żelaznego kręgu”. Jego budowa kosztowała 15 tysięcy funtów. Historycy uważają go za największą fortyfikację średniowieczną na terenie Europy.

Każdy, kto go zobaczy, na pewno będzie pod silnym wrażeniem. Na zwiedzających ogromny wpływ wywierają nie tylko kamienne ściany, które wprowadzają autentyczną średniowieczną, nieco mroczną atmosferę, ale także ogromne rozmiary tejże budowli. Ze swoimi ośmioma wieżami należy do najbardziej spektakularnych fortec w Walii.

Zamek ten znajduje się w sąsiedztwie Conwy, jednej z najlepiej zachowanych średniowiecznych miejscowości w Europie. Miasto to jest niemal szczelnie otoczone przez mury, 21 wież i 3 bramy. Do zamku prowadzi zawieszony na stalowych linach most, który został dobudowany w 1824 roku przez Thomasa Telforda. Obok niego zbudowano jeszcze dwa inne mosty: kolejowy i drogowy.

Zamek jest udostępniony dla zwiedzających codziennie od 1 kwietnia do 31 października od godziny 9 do 17. Od 1 listopada do 31 marca zamek można zwiedzać w godzinach od 9 do 16:30 od poniedziałku do soboty. Ostatnie grupy turystów wprowadzane są pół godziny przed zamknięciem. Natomiast dla zwiedzających zamek zamknięty jest 24, 25 i 26 grudnia, a także 1 stycznia.

 • Zamki Walii
  • Zamek Beaumaris
  • Zamek Caernarfon
  • Zamek Conwy
  • Zamek Harlech

kliknij obraz poniżej by zobaczyć zdjęcia z zamku w Conwy

zamki Waliizamki Walii, fot. zamki wallii

 

Kilka kilometrów od Conwy znajduje się piękna, wiktoriańska w swoim charakterze miejscowość Llandudno 

Llandudno położone w nadmorskiej zatoce między wzgórzami Great Orme i Little Orme jest największym kurortem w Walii - "The Queen of Welsh Resorts". Po miasteczku najlepiej spacerować - najpopularniejsze trasy prowadzą na oba wzgórza. Wyprawa na Little Orme bliższa jest klasycznej wspinaczce i bardziej wymagająca. Warto jednak się na nią zdecydować, bo widok ze szczytu na Llandudno ma w sobie naprawdę coś czarującego (cytat z artykułu o Llandudno)

Oceń artykuł
(głosów: 4, średnia ocena: 4,8)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

 • Umieść na NK
 • Wykop to
 • Umieść na Flakerze
 • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa