Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZWOLNIENIA W BMW
Autor Wiadomość
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 7:59 pm   

daja extra kalendarzyki... :570:
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SarimOxford 
Nieśmiały


Wiek: 26
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 10
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 9:35 pm   

No tak zapomnialem:):):)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
agusia
Niemowa


Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 7:59 pm   

STRASZNE TO!!! WLASNIE WCZORAJ POLECIAŁ MÓJ MĽŻ, ZRESZTA NEI TYLKO ON. POWIEDZIELI MU ZE ZWOLNIA JESZCZE 50 OSÓB...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 8:38 pm   

:( wspolczuje.
Ale najgorsze jest to ze jednych zwalniaja a za chwile przyjmuja nowych... ciekawe bo czesto maja wyszkolonego pracownika a potem przychodzi taki swiezy i trzeba go na nowo uczyc... totalny bezsens...
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Ostatnio zmieniony przez Seiken Sro Sty 23, 2008 7:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 9:20 am   

hej
Tu glownie chodzi o kase
jak mawia prawo Angielskie po co najmniej 6 miesiacacha pracownik nabywa doswiadczenie i w tym momencie jego pensja powinna wzrosnac nie wiem jak jest terazz ale to prawo raczej sie nie zmienilo ale oni wogole praw nie przestrzegaja chyba ze anglik sie o cos upomni jezeli wie ze ma do tego takie prawa ale jakby nie bylo oni o swoim prawie malo wiedza takze tez z tym nic nie robia a w szczegolnosci mlode pokolonie siedzi na dupie bo starsi pracownicy wiedza co robic
Powiem tak Strajk jest jedyna nadzieja zeby cos osiagnac
pozdrawiam wszystkich
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SarimOxford 
Nieśmiały


Wiek: 26
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 10
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 10:24 am   

Strajk latwo powiedziec tylko ciekawe ilu Polaków by sie odwazylo zastrajkowac .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
heczek
Nieśmiały



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 15
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 3:21 am   

Na PAMie 11 i kolejnych zostali juz tylko pracownicy kontraktowi. Czesc agencyjnych zostala przeniesiona na assembly a czesc zwolniona :/ lipa lipa lipa
_________________
zdrufffko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emigrantka 
Niemowa


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: OXFORD
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 5:45 am   

No panowie trochę przesadzacie mam całe mnóstwo znajomych którzy pracują na pamach 11-13 i jeszcze do wczoraj tam pracowali .Wiem są zwolnienia są przeniesienia ale czasami za dużo tutaj plotek za mało prawdy. Jak na przykład opisane zwolnienia przez MENPOWER a że R4S przenosi ludzi to bzdura bo jest akurat odwrotnie z R4S młodzi pracownicy polecieli a cześci starszych udało się załapać na inne stanowiska , a Menpower przenosił nawet tych co pracowali krótko , albo że zwolnili kogoś co pracował 3 lata też bzdura najdłużej pracował ze zwolnionych Angliki młody chłopak bo 16 miesięcy i tylko dla tego że nie wytrzymał nerwowo (chociaż nie ma co się dziwić stres jest) i na wiadomość że dostaje wypowiedzenie wyszedł do domu a inne osoby które dostały wypowiedzenia mające podobny staż dostały po paru dniach przeniesienia.Najgorsza sytuacja jest na pam 13 tam pozostało już na wszystkich zmianch tylko kilka osób bez kontraktu a i one pewnie zostaną przeniesione. Ale zwolnienia nie dotyczą tylko Bmw bo i innych miejsc Oxfordu słuchać że redukowane są załogi i w sklepach i innych miejscach pracy , to zamkniete koło jeżeli zwolnienie dotknie kilkaset osób np z Bmw zniknie potrzeba na ilość osób pracujących w Tesco potem w bankach itd cóż biznes i marwi nas to wszystkich bo dotyka właśnie nas
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
grucha 
Stały bywalec



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 87
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 11:35 am   

Masz racje ze zwolnienia sa nie tylko w BMW ja pracuje w Siemens i tez na razie szukaja volontariuszy ale wiadomo ze jak nie znajda takich to beda sie rozgladac i szukac jakiegos powodu zeby kogos zwolnic.
Jak napisalas kolo sie zamyka.
Oczywiscie zwalnia sie ludzi na dole tej drabinki :Oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SarimOxford 
Nieśmiały


Wiek: 26
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 10
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 11:45 pm   

Niestety mialem racje co do przeniesien na pamach 11,12,13.W tym tygodniu zostalo przeniesionych 4 osoby z pamu 12 w tym chlopaczek syn TC na pamie 12.Teraz pracuje na pamie 7 czyli na silnikach.Oprocz tego zostalo takze przeniesionych 2 Polakow ktorzy przyszly tydzien maja wolny nie ma dla nich pracy maja zglosic sie za 2 tyg przed biuro R4S.Podobno maja teraz byc przeniesione osoby z pamu 11 na czerwonej zmianie.Z tego co wiem to 5 osob czy to prawda zobaczymy.Pozdrawiam Wszystkich.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
heczek
Nieśmiały



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 15
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 4:27 pm   

ojj, chyba nici z powrotu do bmw :(
trzeba myslec o jakims nowym miejscu :/
_________________
zdrufffko :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cembryk 
Rozkręca się


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Wioska z tramwajami
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 11:54 pm   

A w Oxford Mail pisali wcześniej : "BMW zawsze zostanie w Oxfordzie , rekordowa produkcja i sprzedaż modelu mini"itp.

Miałem kiedyś doczyniena z Niemcami przy prowadzeniu negocjacji handlowych - negocjowali uparcie o 1 feniga, rozsyłali zapytania o cenę po całej Polsce ,przed podpisaniem kontraktu informowali że "ktoś gdzieś daje im 1% taniej' więc my powinniśmy dać im jeszcze 2% upustu itp.po prostu zrobiliby wszystko dla większego zysku. Najłatwiej było z Norwegami - żadnych długich stresujących dla obojga stron negocjacji.
Macie niedaleko do Hondy w Swindon , oni ogłaszają się od dawna w gazetach nawet w okręgu Bristolskim i Oxfordzkim.

A w dzisiejszej prasie angielskiej informacja, że Nissan w Sunderland potrzebuje 800 nowych pracowników.Tylko że to jest 'buraczana" północ ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 5:42 am   oj cos cicho

Witamponownie zastanawiam sie wlasnie co tak ucichlo wtym temacie czy wam sie chyba polepszylo albo juz nikogo nie zwalniaja co?? teraz jak wam zagrozenie spadlo straty pracy to juz siedzicie cicho ale nadal nie zwracacie uwagi na to jak was tratuja ale po co patrzec na to z innego rzutu "kasa kasa kasa" tak to teraz wyglada tragedia ja nie wiem co sie z wami dzieje uglaskali was jak pasterze swoje owieczki i siedzicie cicho na dupie i nawet mi nie mowcie ze teraz jest lepiej to jest za duza firma zeby robila pod pracownikow to wy robicie na ta firme jak roboty nie zwracacie uwagi na zdrowie tylko jak najwiecej sie nachapac pomyslcie sobie co bedzie za pare lat jak tak pomyslalem i odszedem bo widzialem ze cos jest nie tak i nastepny mankament zaraz bedzie my czujemy sie dobrze cudownie nie jestesmy zmeczeni i w ogole gownoprawda to wyjdzie za jakis czas moze za rok albo za dwa pomyslcie kiedys o tym i zacznijcie walczyc o swoje prawa a jak ich nie znacie zamowcie sobie broszurke z prawami pracownikow z home office mozecie nawet zamowic w jezyku polskim i zobaczycie ile praw pracownika jest lamanych w BMW sorry ale praca tam to nie bajka i marzenie kazdego polaka wiec prosze was nie opowiadajcie innym rodakom jak tam jest wspaniale bo mozecie komus zniszczyc zycie Pozdrawiam Kojak

PS:Mam nadzieje ze nikogo nie urazilem :)
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
SarimOxford 
Nieśmiały


Wiek: 26
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 10
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 11:22 pm   

Kojak to jest jak walenie glowa w mur.Oni tego nie rozumieja i nie chca rozumiec.Zapier... za 3 bo maja przed oczami funty nie zdrowie.Moze kiedys za pare lat to zrozumieja ale na dzien dzisiejszy na pewno nie.Kasa kasa kasa tylko to sie dla nich liczy.Mi sie juz nie chce o tym mowic i pisac.Za rok moze 2 Polacy powyjezdzaja z Uk i przyjedzie nowa tania sila robacza czyli Romuni i Bulgarzy i bedzie jeszcze gorzej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Cembryk 
Rozkręca się


Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 24
Skąd: Wioska z tramwajami
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 7:30 pm   Re: oj cos cicho

kojak napisał/a:
i zobaczycie ile praw pracownika jest lamanych w BMW

Nikt nie potwierdza twoich slów ,wiem co to znaczy praca na tasmie - jest ciezko ,ale to raczej u nas lamie sie prawa pracowników - moze podasz po prostu przyklady?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 6:09 am   Re: oj cos cicho

Cembryk napisał/a:
kojak napisał/a:
i zobaczycie ile praw pracownika jest lamanych w BMW

Nikt nie potwierdza twoich slów ,wiem co to znaczy praca na tasmie - jest ciezko ,ale to raczej u nas lamie sie prawa pracowników - moze podasz po prostu przyklady?

wiesz teraz to ja juz mam to w dupie i tak sobie nikt nic z tego nie robi
A o prawch ci teraz nie powiem nie pracuje tam od dwoch lat takze sorki
Ale i tak wiem ze prawa pracownika sa lamane za duza firma
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Emigrantka 
Niemowa


Wiek: 30
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 6
Skąd: OXFORD
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 9:39 am   Re: oj cos cicho

Cembryk napisał/a:
kojak napisał/a:
i zobaczycie ile praw pracownika jest lamanych w BMW

Nikt nie potwierdza twoich slów ,wiem co to znaczy praca na tasmie - jest ciezko ,ale to raczej u nas lamie sie prawa pracowników - moze podasz po prostu przyklady?


Zgadzam się Kojak burzysz ludzi piszesz jakie niby to bagno ale na tym koniec ja również tam pracuje i chociaż wiem że nie jest łatwo i to ciężka praca oraz że zdarzają się jakieś przekręty to raczej ma to związek z agencjami niż z samym BMW a jakieś drobne wypaczenia no cóż w tak dużej firmie zawsze się coś zdarzy ale to nie jest jakieś nagminne tylko wypadkowe. A osoby takie jak ty to trolle co są na każdym forum i ich ulubionym zadanie jest podburzanie ludzi przez puszczanie plotek. Ja pracuje tam dwa lata przedtem pracowałam w kilku innych firmach i tam obojętnie czy małe czy duże też zdarzało się zawsze jakieś niedopatrzenie czy przekręt a BMW jest za duże by się w to specjalnie bawić oni mają raczej nas w dupie i podchodzą do ludzi jak do maszyn czy numerów i nie głowią się jak tu złamać jakieś prawa pracowniczę bo mają za dużo kontroli by się w to bawić. A w polsce oj i tam kilka firm staneło mi na drodze życia i łamanie przepisów jest nagminne ale i to nie znaczy że w Polsce nie ma firm które tego nie robią
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 2:39 pm   Re: oj cos cicho

[quote="Emigrantka"]
Cembryk napisał/a:
kojak napisał/a:
i zobaczycie ile praw pracownika jest lamanych w BMW

Nikt nie potwierdza twoich slów ,wiem co to znaczy praca na tasmie - jest ciezko ,ale to raczej u nas lamie sie prawa pracowników - moze podasz po prostu przyklady?


A osoby takie jak ty to trolle co są na każdym forum i ich ulubionym zadanie jest podburzanie ludzi przez puszczanie plotek.


wiesz co zanim zaczniesz kogos wyzywac to najpierw trzeba cos wiedziec o danej osobie
Ja nie zrownam sie do twojego poziomu bo nie jest chamem takim jak niektorzy
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Deroli 
Niemowa


Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 10:54 pm   

Właśnie żonka pokazała mi to forum i przeczytałem sobie ten wątek.

Pracuję w BMW jakieś 10 miesięcy na Pamie 1, i z tego co słyszałem i o czym rozmawiałem w sprawach firmy z menagerem i TC, to, to o czym tu piszecie "troche"się rozmija z prawdą, szczególnie brednie Pana Kojaka który nie pracując już dwa lata dalej szuka zemsty na firmie BMW podburzając do buntu. Nie wiem co chcesz przez to osiągnąć. Jak to mówią w polsce i nie tylko: nie podoba się to wyp..... szukać innej roboty nikt za Tobą płakać nie będzię.

A co do samej pracy to ja moge powiedzieć tylko to gdzie znajdziesz pracę w którj na 28 dni czyli 4 tygodnie masz 14 dni pracujących i 14 wolnych i zarabuiasz 1300 funów? Jasne robota jest Ciężka i męcząca szczególnie jak nie można się zmieniać i robisz to samo przez cały czas 450 aut dziennie żyjąc myślą że coś się spier.... i trochę się postoi. U mnie na PAM-ie TC jest "człowiekiem" i rozumie że zapierdalamy - pewnie ma nas w dupie i gówno go obchodzą nasze problemy, bolące plecy ale do tej pory się na nim nie zawiodłem. mieliśmy jeszcze jednego TC takiego z przekrętu bez odpowiednich papierów, przydupas menagera, na szczeście jest już na 13 jest. Ja nie powiem przychodze styrany do chaty ale teraz sobie siedze przed kompem i mam przed sobą 5 dniowy mini urlop.

Dobra ale do rzeczy:
Zwolnienia -> poleciało kupe ludzi szczególnie z POOLa bo BMW stwierdziło że nie ma po co utrzymywać "darmozjadów" (nie chce nikogo obrazić, miom zdaniem pool był potrzebny juz pare razy u nas było tak że nie było komu pracować i TC był na robocie)
ale to mnie było nic pewnego a śmieszne jest dla mnie to że ludzie przychodzili czasami na 2 dni w tygodniu do pracy a jakieś liży dupy nawet 5 na robote przy przepychaniu wózków ale bo cokolwiek podobnego. W tym roku zwolnili ponad 100 osób i tak była też osoba z 11 lub 12 która pracowała już 3,5 roku. Gość chciał żeby przenieśli go na linie a dostał wypowiedzenie do końca następnego tygodnia. Dużo ludzi odeszło samych a najczęściej to komedio dramaty ludzi z 12-13 którzy przyzwyczajeni do lightowych prac nie mogli sobnie poradzić przykład 2 tygodnie temu dziewczyna która przyklejała pasy na maskach. Dali ją do nas na PAM po 2 h płakała - dosłownie płakała bo nawet młotka gumowego nie mogła podnieść a na przerwie przyszła z tatusiem TC i pokazywała jaką ciężką przce robi ( a była to jedna z łatwiejszych) po pierwszej sesji unas zrezygnowała dali jaeiegoś Pakistańczyka z 13 na tą samą prace, po 2 dniach nauki (dziewczynom śrdnio nauka tej pracy zajmuję godzinę, dwie) spytał się TC czy może go dać na łatwiejszą, On powiedział że to co robi jest bardzo łatwe a tamten na to że on widziałże inni mają łatwiej!
U mnie nie zwolnili nikogo na szczęście a wrecz pare osób doszło z poola.

Plany: Hehe no może nie plany bo to tylko góra zna ale linia zapierd..... chyba już czasami ponad 51 na min. zresztą porównując luty do stycznia to zrobiliśmy podobną ilość aut a obcinali nam godziny. lepsza obsługa techniczna? Sprzęt? Niewiem może to że linia tak zapiepsza. A z tego co słyszałem to nawet jeśli fiat 500 zrobił takie spustoszenie w USA i JAP to i tak mają kupe klientów. Przeniesienie fabryki?? Będzie nowa w niemczech albo w austrii nie pamiętam dokładnie ale tam będą produkowane tylko modele 4x4 a to jeszcze trochę potrwa za nim to ruszy.

Jeszcze tylko takie małe sprostowanie wyprostowanie BMW nie kupowało fabryki Rovera tylko dostało ją od Hondy ówczesnego właściciela marki Rover za 10 funtów bodajrze w 2001 roku. Po czym zainwestowało w to w ciągu roku 270 MLN dolarów a przez nastepne 4 lata 100 MLN dolarów nie wiem czy będą to chcieli tak poprostu oddać zresztą dalej modernizują fabrykę dodają nowe roboty itp. Nowiuśkiego robota widać przy końcy pamu 11 przy kantynie.

uch uporałem się z tym postem
Pozrdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kojak
Rozkręca się



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 34
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 2:03 pm   

tak tak tak BMW kupilo fabryke w 2001?? LOL stary dowiedz sie wiecej kiedy ja kupily bo jakby nie patrzyc produkcja ruszyla w 2000 roku i wszyscy ktorzy pracowali dostali kontrakty z BMW teraz mozesz podniecas sie ta firma o ze nowego robota widziales jak chcesz to mozesz sie strzepac mi to wisi ile to oni pieniedzy zainwestowali q*** jakie to fascynujace bo ludzie tacy jak ty zap***** i nie wnikaja rob jak chcesz twoje zdrowie
_________________
The Future is in the Music :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,62 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama