Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomagane samobójstwo
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 259
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 1:52 am   

nowa moda brytyjskich celebrytów? Słynny brytyjski dyrygent Edward Downes wraz z żoną zakończyli życie w szwajcarskiej klinice eutanazyjnej. To woda na młyn dla zwolenników legalizacji eutanazji, bo w Wielkiej Brytanii trwa bitwa o liberalizację prawa w kwestii wspomaganego samobójstwa.


Edward Downes, były główny dyrygent Orkiestry Filharmonicznej BBC, oraz jego żona Joan zmarli w piątek “spokojnie i w okolicznościach, jakie sami wybrali” – poinformowały ich dzieci.


- Po 54 latach wspólnego szczęśliwego życia, zadecydowali się je zakończyć, zamiast prowadzić dalszą walkę z poważnymi problemami zdrowotnymi – głosi oświadczenie wydane przez rodzinę dyrygenta.


 



Przeczytaj artykuł
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 1:54 am   

straszne, ze ludzie nie potrafia widziec celu w cierpieniu i wybieraja droge na skroty, ale czego sie spodziewac po spoleczenstwie, ktore zabija nawet dzieci (nienarodzone).
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 247
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 8:54 pm   

jeszcze 20 lat temu aborcję uważano jako jedyny skuteczny środek antykoncepcyjny i większość dzisiejszych babć ją stosowało..

dziś jak ktoś schorowany i stary chce po swojemu zakończyć swoje własne życie jest to sensacją na skalę światową - świat się zmienia, ludzkie podejście też.
_________________

 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 11:02 pm   

coz, zycie trzeba szanowac, bez wgzledu na to czy ktos jest schorowany czy jeszcze w lonie matki. Latwe i proste rozwiazania nie zawsze sa dobre, sa tylko latwe.

moze w twoim srodowisku uwazano aborcje za cos normalnego i pewnie jeszcze na imprezach sie gadalo ile to sie juz ich nie mialo, ja zostalem inaczej wychowany.

Powiedzenie, ze swiat sie zmienia i ludzkie podejscie tez jest wyjatkowe niemadre, jak zacznie brakowac lozek w szpitalach i zaproponuja usmiercanie wszystkich nieulaczalnie chorych to tez tak powiesz? Bzdura!

Zycie jest swiete i nikt lacznie z matkami i osobami chorymi nie ma prawa jego odbierac ani sobie ani innym. Jako katolik mam wartosci niewzruszone bez wzgledu na to jaki jest czas. Komformizm jest tym o czym ty piszesz i od tego zaczyna sie upadek.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 247
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 11:17 pm   

no cóż.. ja szanuję życie - swoje, moich dzieci, walczyłam o urodzenie dzieci, żeby móc je urodzić zdrowe, każdą ciążę miałam zagrożoną, każdą lekarze ratowali.. wiem, jak się czuje matka, która widzi swoje umierające dziecko - bezsilność, złość i rozpacz.. - tego się nie da opisać!

moja wypowiedź dotyczy tego, co się dzieje na świecie i jak się zmienia mentalność ludzka, a nie własnych doświadczeń w tym temacie.

w latach chyba pięćdziesiątych podawano kobietom pigułki antykoncepcyjne, które powodowały, że rodziły się dzieci ułomne, bez kończyn, bez kości, często nazywane potworkami, ale lata trwało to, zanim je wycofano.. i dlatego wtedy dla większości kobiet jedyną skuteczną metodą antykoncepcyjną była aborcja.

i nie było to moje środowisko, mówię tu ogólnie o światowym ówczesnym trendzie.
_________________

 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 12:42 am   

no to ciebie zle zrozumialem, myslalem ze to byl twoj poglad.
Masz racje, ogolno swiatowy trend sie zmienia, wg mnie dlatego, ze mamy sklonnosci do akceptowania malutkiego zla, ktore po pewnym czasie staje sie norma i juz nie jest zle. Pojawia sie kolejne malutkie zlo itd. az w koncu to co dla naszych dziadkow moglo nie byc do zaakceptowania 40 lat temu, to teraz jest norma i nikomu juz to nie przeszkadza.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 247
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 1:04 am   

Dawid napisał/a:
myslalem ze to byl twoj poglad.


od dłuższego czasu uciekam od ukazywania swoich poglądów - ja swoje w necie przeszłam, moje dzieci też, co lepsze, ci co nas skrzywdzili żyją w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku..

ale dużo wiem, na wiele tematów i czasem się wypowiadam, tak po prostu ;-)
i czasem nie tak, jak wszyscy..

a zło zawsze jest złem, nieważne czy malutkie czy duże.. gdy słyszę historię o kradzieżach to stają mi przed oczami osoby, które z pracy brały długopisy, ryzy papieru, korzystały z netu w godzinach pracy.. katolicy, uczciwi - ale tylko w ich mniemaniu i powiem więcej - na moje zdanie w tym temacie byli strasznie oburzeni, że pozwoliłam sobie na krytykę ich zachowania. to tylko jeden przykład, czubek góry lodowej.
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 5:00 pm   

anieliczka napisał/a:
a zło zawsze jest złem, nieważne czy malutkie czy duże..

no tak, ale i tak uwazam ze mozna mowic o wiekszym i mniejszym zlu
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 247
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 5:04 pm   

Dawid napisał/a:
no tak, ale i tak uwazam ze mozna mowic o wiekszym i mniejszym zlu


ja tego nie rozpatruję w takich kategoriach - zaczyna się zawsze od małego, a potem..
_________________

 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 9:53 pm   

no tak, ale tez nie mozna powiedziec ze zlo jest zlu rowne - bo tak sie tez wypatrza calosc.
Latwo jest zrobic cos malo zlego, trudniej lub rzadziej sie robi cos bardziej zlego.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 247
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 10:27 pm   

Dawid napisał/a:
no tak, ale tez nie mozna powiedziec ze zlo jest zlu rowne - bo tak sie tez wypatrza calosc.
Latwo jest zrobic cos malo zlego, trudniej lub rzadziej sie robi cos bardziej zlego.


trudno się z Tobą nie zgodzić, małe zło jest jakby "przypasowane" do natury ludzkiej, potwory z ludzi wychodzą w sytuacjach ekstremalnych i spektakularnych.. poza tym to co dla jednych jest rzeczą normalną (właśnie usuwanie ciąż, seksualne orgie, narkotyki, pobicia, zbrodnie - nie oszukujmy się - takich ludzi jest na pęczki na całym świecie), innych przyprawia o zgrozę i obrzydzenie..
 
 
Dawid 



Wiek: 30
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 862
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 11:52 pm   

no wlasnie, bardzo chcialbym sie z toba nie zgodzic, ale masz racje, dla wielu ludzi jest normalne to co jest dla innych niedopuszczalne.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire | - recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama