Mieszkanie Praca Ogloszenia Katalog Polspec Logo: Infolinia.org Poradnik Zapytaj eksperta mapa galeria czat Forum



Rejestracja Rejestracja  Zaloguj Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2+2*2=? czyli o angielskiej mrocznej oswiacie
Autor Wiadomość
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:15 pm   2+2*2=? czyli o angielskiej mrocznej oswiacie

wlasnie taka matematyczna zagadke zadalismy ze znajomymi na naszej linii w BMce... ZADEN nie odpowiedzial prawidlowo. Wszyscy jak jeden maz odpowiedzieli ze 8... jeszcze rozumiem jakby sie pomylili ale nawet po wytlumaczeniu im dlaczego jest to 6 dalej upierali sie ze nie mam racji. Lepiej... powiedzieli ze moze w Polsce to jest 6 ale u nich jest 8 i juz. "W anglii mamy inna matematyke" dodal inny. Nawet kalkulator im sie nie podobal bo wykombinowali ze pewnie tez nie jest angielski... rece opadaja...

Proponuje zebyscie sprawdzili poziom swoich angielskich wspolpracownikow bo ja juz nie wiem czy to tylko w bmw jest taka ciemnota czy to choroba narodowa...
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gość

Wysłany: Sro Cze 13, 2007 8:02 pm   

I can see you.
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:35 pm   

hehe, no co ty, nasz manager, kiedy mu powiedzialysmy kolejny raz ze nie zgadza nam sie wyplata (problem jest z tym co miesiac) zaczal liczyc wszystko to co my w glowach na kalkulatorze, co chwile wychodzilo mu inaczej, a zapytany ile to jest 10% z 800 powiedzial ze 10. Poza tym jeesli na pay-slipie ktory licza recznie (zamiast np w excelu albo innym progranmie) gross pay (brutto) jest np 900funtow to skad net pay (netto na reke) wychodzi zero??? kto to liczy?
matematyka tutaj jest rzeczywiscie inna HAHHA
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:46 pm   

aha, jeszcze cos jakie oburzenie bylo u nas w pracy, jak wprowadzili nowe pay-slipy na ktorych pisalo ze placa 5,5 za godzine, angielki sie klocily, ze juz nie ma najnizszej krajowe 5,05 tylko 5,50. dla nich widac 5,5 to nie to samo co 5,50 jedno zero a tyle halasu omal sie nie zwolnily z oburzenia !!!!!
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 2:23 pm   

Nie mowiac o tym ze zaskakuja mnie swoimi brakami w jezyku... angielskim:D juz pare razy slyszalem jak sie spierali o to jak sie literuje jakies proste slowo... a kiedys czytajac ksiazke znalazlem slowo ktorego znaczenie mniej wiecej rozumialem ale chcialem sie zapytac co oznacza. Bylo to slowo Providence. Zapytalem jednego... wybaluszyl oczy, drugiego... zapytal w jakim to jezyku... trzeci zaczal mi cos tlumaczyc ze to chyba ma zwiazek z antykami... ja im mowie to cos chyba jak przenaczenie czy los (bo tak to sobie zrozumialem) a oni ze pierwsze slysza... Providence oznacza opatrznosc... moze rzeczywiscie nie jest to jakies super czesto uzywane slowo ale bez przesady...
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 23
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Nie Kwi 29, 2007 6:03 pm   

owszem u nas w ppracy rowniez maja problemy z angielskim, co prawda nie kazdy POlak idealnie zna Polski ale anglicy to juz z ta matematyka i logika i wszystkim innym to przesadzaja hehe
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bartek 
Gaduła



Wiek: 26
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 4:19 pm   

Poziom wiedzy ogolnej jest zalamujacy...moj czarnoskory house mate stwierdzil ze zeby ciagle odrastaja i mysle ze gleboko w to wierzy biorac pod uwage jego oddech o.O
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 9:12 pm   

:509:
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek 
Gaduła



Wiek: 26
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 7:05 pm   

Przeprowadzilem male badania u mnie w pracy i w okolicy...wyniki sa zaskakujace. Na 10 brytoli zaden nie znal prawidlowej odpowiedzi....Dla wszystkich 2+2*2=8. Bez wzgledu na wyksztalcenie ( czy srednie czy wyzsze ,czy robol czy manager) wszystcy oblali :shock: Nie maja pojecia o kolejnosci dzialan, Bez nawiasow ani rusz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 10:28 am   

A nie mowilem?... jak ten kraj jeszcze funkcjonuje to ja nie wiem :D
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kiju
Nieśmiały


Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 18
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 10:12 am   

witam
Dobre usmialem sie zdrowo :brawoo:
nigdy nie bylem dobry z matematyki ale to naprawde proste zadanko
mamy wytlumaczenie czemu potrzeba tu Polakow ,niestety Angole maja problemy z mysleniem ,kazdy ma swoj zakres obowiazkow jesli podlacza pralki to tylko pralki ,do podlaczenia zmywarki musi byc nastepny fachowiec ,malo ktory Angol potrafi wkrecic zarowke
pzdr
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 7:18 pm   

Sprawdziłem u siebie w pracy. Wyniki takie same :) . Choć nie wszystkich pytałem zaznaczam - po prostu z czasem straciłem nadzieję na pomyślne rozwiązanie tej tajemnej zagadki. Jedna z osób powiedziała mi, że jest pewna swojej racji (wynik = 8 ), ale jeszcze upewni się pytając brata, który ma masters in mathematics. O rany mam nadzieję, że przyniesie mi prawidłową odpowiedź :D .

Zapytałem też ile jest: 1+1/2. To akurat wszyscy wiedzieli. O dziwo. Przecież tak mała różnica a jednak ich tok myślenia zmienia się diametralnie. Ale jak napisałem: 1+1:2 to znowu zmiana. Zgadnijcie na co :) .

Jeszcze jedną zagadkę im dałem. To już prawdziwy kosmos - ze zmiennymi: 2x+2x. Tragedia jakie odpowiedzi niektórzy wymyślali :) . Kilka jednak było prawidłowych. Reszta oscylowała wokół: 4x^2, 2x, albo że tego się nie da policzyć bez podstawienia :) .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Sro Maj 23, 2007 3:46 am   

Daj znac jak magister matematyki policzy nam to zadanie ;) <rotfl>
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bartek 
Gaduła



Wiek: 26
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 52
Skąd: Cardiff / Poznan
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 2:33 pm   

Coz tez jestem ciekaw odpowiedzi magistra matematyki :mrgreen:
Wydaje mi sie ze to o u nas bylo w 4 klasie szkoly podstawowej tutaj zostalo ...pominiete.
Zreszta jak inne zagadnienia z wiedzy ogolnej.

Coz nic tylko sie cieszyc i rywalizowac o prace z Hindusami ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 4:16 pm   

Bo my Polacy to wogle jesteśmy najmądrzejsi... -pewnie dlatego zap....... tak ochoczo za trzech -godzimy się na minimalne stawki albo i mniej i jeszcze się prześcigujemy jeden przez drugiego kto bardziej normę przekroczy... :laugh: :laugh: :laugh:

A brytole się tylko obijają i biorą kilkukrotnie większe wypłaty...

A teraz zagadka logiczna ode mnie (polecam rozwiązywać przy taśmie fabrycznej)...

Kto jest głupszy...?
-ten kto zna kolejność wykonywania zadań matematycznych i pracuje bardzo ciężko za 5,35...?
-czy ten kto nie zna kolejności wykonywania zadań matematycznych i popija herbatkę za wiele więcej pieniędzy...?
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 7:28 pm   

lukas napisał/a:
Kto jest głupszy...?

Tu nie chodzi o głupotę. To socjologia. Przemyśl jeszcze raz zanim obrazisz dużą część Polonii w GB.
P.S. Nie pytałem o rozwiązanie tego zadania osób które popijają herbatkę natomiast wszyscy których pytałem zarabiają znacznie więcej niż 5,35/h. Pracuję z inżynierami i oni też mieli z tym problemy. Stawka nie ma więc nic do rzeczy.
P.S. 2. Ludzie siedzący w biurach zajmujący się robotą papierkową nie zbijają żadnych kokosów. Bardzo często zarabiają mniej niż osoby pracujące w fabrykach. Tak więc to, że ktoś popija herbatkę nie ma nic wspólnego z jego zarobkami. A może chodziło Ci o osoby na wysokich stanowiskach? Wyobrażam sobie jednak, że oni znają prawidłowy wynik więc Twoje obraźliwe pytanie nie ma najmniejszego sensu.
P.S. 3. Czy ciężka praca jest dla Ciebie czymś godnym pogardy? Jakoś takie wrażenie odniosłem z Twojego postu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 10:04 pm   

Lukas a ile Ty dostajesz i co robisz? Pochwal sie bo widze ze ci na tym zalezy.
A co do twojego pytania o to kto jest glupszy to brak tu kontekstu. A realia i tak sa takie ze angole po prostu nieprzychylnie patrza na obokrajowca ktory mialby pracowac na wyzszym stanowisku i wlasnie dlatego wielu ludzi zamiast pracowac w zawodzie czy po swoim kierunku zasuwa np w fabryce. I nie jest to ich wybor.
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 29
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 1:33 am   

To się pochwalę -pracuję ostatnio w fabryce przy taśmie. Wielka fabryka i prawie wyłącznie polska załoga. Nie mam minimalnej stawki, ale zdaję się, że większość osób robiąca dokładnie to samo co ja ma 5,35 -przynajmniej tak mimochodem ktoś wspomniał podczas rozmowy. Moim zdaniem to taka typowa agencyjna hamówa. Zdaję się, że po prostu ta agencja przez którą wszyscy jesteśmy zatrudnieni pilnie potrzebowała sporo więcej osób i podnieśli stawki dla tych nowo przyjmowanych. Muszę przyznać, że tym mnie troszkę skusili. Ale mniejsza o to kto ile zarabia...

Strasznie wkurza mnie coś innego. Siedzę na wyspach od dobrych paru lat i troszkę się naoglądałem jak kto pracuje. Jak pracują Irlandczycy, Anglicy, Walijczycy itd...
Prawda jest taka, że większość z nich ma mocno wyluzowane podejście do pracy. Z moich doświadczeń wynika też, że większość z nich wcale nie oczekiwała jakiejś strasznej nadgorliwości od przyjeżdżających cudzoziemców -myślę, że oni nawet tego raczej nie lubią...

A teraz o tym jak wygląda ta "polska" fabryka. Brytyjczyków została tam praktycznie garstka -tylko administracja, jacyś konserwatorzy i menadżerowie wyższego szczebla. Generalnie są ok. i jakoś nie zauważyłem z ich strony jakiejś nadgorliwości czy też chęci "dokręcania śruby" pracownikom do granic ich możliwości. W sumie to mogłoby się tam fajnie pracować, gdyby nie jedno "ale"...

...Typowe polskie piekiełko. Polscy supervisorzy myślą że złapali pana boga za nogi (mimo że nadal pracują za jakieś grosze poprzez agencję) i są już bardziej papiescy od papieża. Biegają, latają, omal się nie posrają i z każdego byle g... robią wielką aferę (takie typowe McDonalsowe wieśmaki). Reszta ludzi wystraszona, znerwicowana i fizycznie wykończona, no ale przecież dostają 5,35 funta to przeca prawie 30 złotych -za te pieniądze warto znieść wszystko. Brytole tylko na to wszystko patrzą z jakąś taką mieszaniną zdziwienia i zażenowania ale w sumie skoro produkcja idzie pełną parą to co ich obchodzi jak polaczki sami siebie traktują i szanują. A potem tylko słyszę w czasie przerwy jacy to angole są głupi, bo coś tam nie wiedzieli... Jak dla mnie to może i mają braki w wykształceniu ale my Polacy moglibyśmy się z pewnością od nich wielu rzeczy nauczyć i to ważniejszych niż kolejność działań matematycznych. Bo jak na razie to udało nam się tylko własny kraj doprowadzić do takiego stanu, że kilka milionów osób nie potrafiło lub nie chciało tam żyć i wyemigrowało. A teraz robimy dokładnie to samo tutaj. Jeżeli kogoś obraziłem to przepraszam. Jestem po prostu zmęczony. Wyjechałem z Polski lata temu bo miałem dosyć tych ponurych polskich klimatów, a to mnie dopada już nawet w Cardiff...
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 28
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 193
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 6:30 am   

Lukas, wporzo, rozumiem Twoje podejście. Ja też nie lubię narzekania rodaków na wszystko co tutejsze (włącznie z tubylcami ;) ). Ale ten temat nie ma przecież takiego zabarwienia. Nikt tu nie narzeka na brytyjczyków. Spójrz na tytuł: 2+2*2=? czyli o angielskiej mrocznej oswiacie. Spójrz na to raczej jak na czarną komedię, nie jak na dramat :) . Śmiejemy się z tego raczej w znaczeniu weselimy się, a nie wyśmiewamy. Nie wyzywamy się też od głupich - a już na pewno nie w takim kontekście w jakim to zrobiłeś, bo to po prostu nie fair.
I masz rację - Brytyjczycy mają bardzo wiele do pokazania nam Polakom w wielu sprawach. Np. w podejściu do pracy i współpracowników, jak wspomniałeś. A jak Polacy u Ciebie w pracy to takie buraki to się z nimi nie zadawaj tylko udawaj walesa :) . Z drugiej strony to smutne, że to co opisałeś naprawdę się dzieje :/ . Szkoda, że mając tyle możliwości w tym kraju często skupiamy się tylko na utrudnianiu sobie życia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Seiken 
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 27
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 278
Piwa: 3/5
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 8:40 am   

U mnie srube dokrecaja szefowie z niemiec... a angole boja sie i dokrecaja nam. A generalnie to taka jest juz ludzka cecha ze jak dostanie troche wladzy to mu odbija i w sumie zalezy to bardziej od czlowieka niz od narodowosci. Ale niestety musze przyznac ze najciezsze prace sa zwykle obsadzone polakami... po prostu nasz kraj nauczyl nas ciezko pracowac a angole zawsze mieli latwe zycie. Inna sprawa ze po dluzszym pobycie kazdy widzi ze nie zawsze oplaca sie pokazywac ze sie jest dobrym. Dostajesz tyle samo co gosc obok ciebie ktory narzeka na wszystko placze ze ma za ciezka prace nie wyrabia sie wisi na telefonie co chwile chodzi do kibla i generalnie ma wszystko w powazaniu... efekt jest taki ze polakowi doloza pracy a temu zabiora...

A wracajac do tematu.
Doszlismy juz do wnioskow ze angole nie maja wiedzy w wielu dziedzinach i zamiast pracowac wola leniuchowac... wszystko fajnie gdyby to sie nie odbijalo na innych. Ale taki gosc siedzi popijajac herbatke i zamiast rozwiazywac problemy to zajmuje sie jakimis bzdurami albo jak juz cos wyysli to z braku wyobrazni utrudni ci zycie.
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,71 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama