Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Zagrożenie suszą w Wielkiej Brytanii.

Zagrożenie suszą w Wielkiej Brytanii.

2012-04-05 23:27:03

Według specjalistów oraz ostatnich pomiarów wód gruntowych południowa i wschodnia Anglia jest zagrożona suszą najgorszą od 30 lat!
Problem dotyczący terenów zamieszkałych przez około 20 milionów ludzi spowodowany jest tym, że lato w ubiegłym roku było bardzo ciepłe a jesień wyjątkowo pozbawiona opadów. Na terenach najbardziej zagrożonych suszą wprowadzono restrykcje dotyczące korzystania z wody. W południowej oraz wschodniej Anglii jest zakaz podlewania ogródków działkowych, basenów, wyłączane są fontanny. Głównie chodzi o nieuzasadnione marnowanie wody, specjaliści mówią iż taki stan może potrwać aż do jesieni. Jeżeli w tym czasie sytuacja pogorszy się, restrykcje będą jeszcze większe. W grę wchodzą nawet kary do 1 tysiąca funtów za niestosowanie się do wydanych zakazów. Jak donosi TVN „przeciętny Brytyjczyk zużywa 150 litrów wody na dobę, podczas gdy Niemcy i Francuzi zużywają 125 i 110 litrów”.

Jedynym ratunkiem byłyby nagłe, intensywne opady deszczu – meteorolodzy niestety w najbliższym czasie tego nie przewidują. Taki stan pogodowy może mieć bardzo niekorzystne konsekwencje dla całej gospodarki. Wiąże się to zarówno ze zbiorami, jak i z koniecznością przenoszenia ryb z wysychających zbiorników wodnych. Eksperci przestrzegają przed gwałtownym wzrostem cen produktów spożywczych.

Na myśl nasuwa się jedno pytanie: „Gdzie ta prawdziwa angielska pogoda?”

 

(elw)

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa