Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Książę Karol zainwestuje na Śląsku?

Książę Karol zainwestuje na Śląsku?

2011-01-21 00:00:49

Brytyjski następca tronu jest zainteresowany kupnem zrujnowanego dworu Sarny w Ścinawie Małej koło Nowej Rudy – donosi dolnośląska prasa.

 

Reklama ogólnosieciowa

Książę Karol, który przed rokiem odwiedził Polskę, był poruszony otrzymaną w prezencie książką „Śląsk: Kraina umierających pałaców”. Od tamtej pory nie milkną spekulacje o wyrażonej przez nastepcę brytyjskiego tronu chęci kupna jednego z podupadłych dworów z zamiarem przywrócenia mu dawnej świetności.

– Uzgadniamy oficjalny komunikat w tej sprawie z naszymi partnerami. Na razie nie mogę tego potwierdzić – mówi dziennikowi „NTO” Wojciech Wagner, współautor wydanego w Londynie w 2009 roku opracowania o pałacach Śląska.
Wagner wszedł w skład niewielkiego zespołu, który po wizycie księcia odwiedzał potencjalne lokalizacje i szukał najbardziej właściwej. Wybór padł rzekomo właśnie na dwór w Ścinawie.
– To nie będzie tak, że książę Karol przyjedzie później z walizką pieniędzy na remont kupionego obiektu. To  będzie bardziej złożona, wieloetapowa praca. Książę będzie dla nas bardziej jak patron czy pewna marka – dodaje Wagner.
Jeszcze 40 lat temu Wielka Brytania miała podobny problem z opuszczonymi, popadajacymi w ruinę posiadłościami ziemskimi. Dla wielu udało się jednak znaleźć nowe przeznaczenie – niektóre z nich zagospodarowywano nawet na sklepy, mieszkania albo lokalne centra.
To brytyjskie doświadczenie w tym względzie ma być inspiracją dla Polaków i Anglików zaangażowanych w projekt ratowania śląskich pałaców.
nto.pl/Goniec Polski
foto: Goniec Polski 

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa