Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie lekarskie na chore dziecko
Autor Wiadomość
Iwona3333 
Niemowa
Iwona3333


Dołączyła: 01 Sie 2008
Posty: 5
  Wysłany: Sro Gru 16, 2009 4:40 pm   Zwolnienie lekarskie na chore dziecko

Witam! Mam taki mały problem,może ktoś miał podobna historię i mógłby mi pomóc.
Otóż mam chore dziecko, a ponieważ jestem samotną mamą,muszę zostać z chorym maluchem domu (rzecz niby jasna i oczywista ale nie dla mojego pracodawcy). Dziś byliśmy u GP, który wystawił mi sick note do 21 grudnia br. Zawiozłam grzecznie ów sick note do pracy i usłyszałam od menagerki,że nie zapłacą mi za te dni ponieważ to nie ja jestem chora tylko mój syn a mój syn tu nie pracuje tylko ja..
W związku z powyższym mam pytanie,jak to wygląda w praktyce z tą zapłatą podczas choroby dziecka?
Nadmienię tylko,że u obecnego pracodawcy pracuję od ponad roku,wg kontraktu pierwsze 3 dni choroby mam bezpłatne,potem za każdy dzień choroby mam płatne 100%.
Proszę o pomoc,poradę od osób,które zetknęły się z tym wcześniej,za co z góry bardzo serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam,
_________________
Iwona
 
 
Cenzor 



Wiek: 38
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 455
Skąd: Edinburgh (Szkocja)
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 3:52 am   

Witam!!

Z tego co mi wiadomo, ponieważ nie chciał bym wprowadzać w błąd.
Pracodawca powinien wypłacić normalne tzw. chorobowe.
Jednak nie jestem pewien akurat tego czy na do zwolnienia nie powinna być dołączona jakaś informacja dla pracodawcy, że w związku z chorobą dziecka musisz się nim opiekować.
Nie jestem pewny na 100%.
Ale przypuszczam że absolutnie Twój manager nie ma racji.
Najlepszym wyjściem dla Ciebie w takiej sytuacji to udać się do CIB. tj Citizens Advice Bureau. Tam zostanie udzielona Ci pomoc i odpowiedź.
Weź ze sobą umowę o pracę przedstaw swoją sytuację, myślę że tak będzie dla Ciebie najlepiej.
Ich placówki są w każdym praktycznie większym miasteczku.
Aha proponuję najpierw się zorientować lub zadzwonić do nich, ponieważ trzeba u nich wcześniej umówić się na spotkanie.
Bywa jednak czasem tak że mają w tygodniu tzw, "Otwarte drzwi".
Życzę powodzenia.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama