Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagubienie dokumentu
Autor Wiadomość
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 5:29 pm   Zagubienie dokumentu

Zastanawia mnie czy może ktoś z was ma pojęcie co zrobić w sytuacji zagubienia w UK dokumentu tożsamości. Co ważne - jedynego posiadanego (nie ma paszportu ani prawa jazdy, dowód osobisty zgubiony). Znajomej przytrafiła się ta niefortunna sytuacja i nie wie co ma zrobić żeby móc wrócić do Polski. Dodam, że osoba ta studiuje zaocznie w Polsce, niedługo kolejny zjazd, więc potrzebuje szybkiej (radykalnej?) metody. Jest na to jakiś sposób?
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 28
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 5:40 pm   

hej, moze warto zadzwonic do ambasady albo konsulatu mysle ze nie jeden raz byly takie problemy :) dzwoniles juz?
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 6:16 pm   

Wiem jak to brzmi: "moja znajoma zgubiła, nie ja, oczywiście że nie ja tylko ona" :) . Ale to naprawdę nie ja zgubiłem ten dokument ;) . Zapytam jej dzisiaj czy jest jakiś postęp w próbach dostania się do kraju. Zapytałem na forum mając nadzieję, że ktoś już przez to przechodził i dokładnie wie co i gdzie trzeba załatwić. I ile to minimalnie trwa przede wszystkim. Dzięki za sugestię ;)
 
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 28
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 7:03 pm   

rozumiem, nie ma sprawy moze warto zadzwonic, innej rady nie widze, niestety nic innego nie przyszlo mi do glowy, nigdy nie mialam takiej sytuacji, wiec sama na jej miejscu bym tam zadzwonila, szkoda by bylo zawalic studia
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
tomasz 
Nieśmiały


Wiek: 32
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 11
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 12:10 am   

INFORMACJA O ZASADACH UZYSKANIA PASZPORTU TYMCZASOWEGO UMOŻLIWIAJĄCEGO POWRÓT DO POLSKI

PASZPORT TEN MOŻE BYĆ WYDANY W SYTUACJI ZAJŚCIA ZDARZENIA LOSOWEGO I KONIECZNOŚCI PILNEGO WYJAZDU DO POLSKI, BEZ KONIECZNOŚCI WCZEŚNIEJSZEGO UMAWIANIA SPOTKANIA PASZPORTOWEGO. UWAGA: W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI OBSŁUGIWANE SA OSOBY ZAPISANE NA SPOTKANIE PASZPORTOWE, A NASTEPNIE OSOBY ZAINTERESOWANE OTRZYMANIEM PASZPORTU NA POWROT DO POLSKI.
ZA ZDARZENIA LOSOWE UZNAJE SIĘ M.IN.: SMIERĆ LUB CHOROBA BLISKIEJ OSOBY, KRADZIEŻ DOKUMENTÓW W SYTUACJI POSIADANIA WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI BILETÓW. SKŁADAJĄC WNIOSEK PASZPORTOWY NALEŻY PRZEDSTAWIĆ POTWIERDZENIE DANEGO ZDARZENIA (AKT ZGONU, ZAŚWIADCZENIE ZE SZPITALA, ZGŁOSZENIE Z POLICJI O KRADZIEŻY DOKUMENTÓW ORAZ REZERWACJE BILETÓW).

Paszport tymczasowy na powrót do kraju wydawany jest osobom, które w trakcie pobytu na terenie okręgu konsularnego (tj. w Anglii, Walii, na Wyspach Normandzkich, Wyspie Man oraz na Gibraltarze) utraciły dotychczas posiadany dokument podróży (paszport, dowód osobisty), a przebywają na tym terenie tymczasowo i zamierzają wrócić do Polski, gdzie sa zameldowane.

Czas oczekiwania na paszport tymczasowy wynosi ok. 2 - 3 tygodni.

Jak widzisz zdarzeniem losowym nie jest zwykłe zagubienie, więc sytuacja bardzo się komplikuje. Czas oczekiwania MOCNO się wydłuży, bo najpierw musi zadzwonić i umówić się na spotkanie (a to już graniczy z cudem), po kilku tygodniach od tego telefonu(!) jedzie do Londynu, składa wniosek (musowe osobiste stawiennictwo) i znowu czeka kilka tygodni, dostaje pismo, jedzie znowu do Londynu, odbiera upragniony dokument i wychodząc przyrzeka sobie, że już nigdy niczego nie zgubi. Wiem, bo przerabiałem dokładnie ten sam temat. Moja dziewczyna zgubiła i paszport i dowód. Dzwoniłem nawet do MSW w Warszawie i przez nich udało mi się przyśpieszyć procedurę o 3 tygodnie, dlatego w tym przypadku trwało to tylko około 1,5 miesiąca!!! Było to pod koniec tamtego roku, ale nie sądzę, żeby coś w tej materii się zmieniło...
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 34
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Sob Maj 26, 2007 1:20 am   

Zgłoście na policji, że ukradli ten paszport...

... a te nasz konsulat w Londynie to powinniśmy sami puścić z dymem. Nawet na emigracji nasze j.... państwo nie pozwala nam zapomnieć że ma nas kompletnie w d.....
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
ania
Gość
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 1:07 am   

jest tu ko???
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 42
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1670
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 12:33 am   

lukas napisał/a:
Zgłoście na policji, że ukradli ten paszport...

... a te nasz konsulat w Londynie to powinniśmy sami puścić z dymem. Nawet na emigracji nasze j.... państwo nie pozwala nam zapomnieć że ma nas kompletnie w d.....

To fakt, słyszałem o pracy naszego konsulatu różne podobne historie.
A dokument zaginiony dokładnie tak jak piszesz, najlepiej zgłosić najpierw na Police, to podstawa.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 18
Reklama