Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana książek
Autor Wiadomość
machinogodzilla
Niemowa



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 6
  Wysłany: Sob Gru 15, 2007 2:09 pm   Wymiana książek

Witam wszyskich forumowiczów!

Być może niektórzy z Was znają non-profit serwis wymiany książek Podaj.net. Jeśli nie to pokrótce opiszę o co chodzi.

Podaj.net to serwis umożliwiajacy bezpłatną wymianę książek. Zamiast wyrzucić przeczytaną książkę do kosza umieszczasz ja na wirtualnej półce w podaj.net i gdy ktoś ją sobie upatrzy wysyłasz ją tej osobie. Działa to też oczywiście w drugą stronę. Jedyny koszt zabawy to koszt wysyłki. Nic nie płacisz za książki, które zamawiasz i nikt nie płaci Tobie. Za każdą oddaną książkę otrzymujesz punkty, które możesz "wydać" na pobranie książki od innego użytkownika.

Jakiś czas temu zacząłem batalię we wspomnianym serwisie o udostępnienie użytkownikom mieszkającym za granicą opcji pozwalających na wymianę z Polską i vice versa i/lub wymianę między mieszkańcami danego kraju (na przykład między nami Brytyjczykami ;) ) (o co dokładnie chodzi można przeczytać TU). Zapał mój jednak nieco przygasł, gdy największy odzew uzyskałem w Polsce, gdy tymczasem Polonia hmm... siedzi cicho (najwyraźniej zacząłem sprawę od d*** strony). Być może w świecie Cyfry Plus, książka jest już przeżytkiem.

Zapraszam więc użytkowników tego forum do wypowiedzenia się na ten temat. Czy bylibyście zainteresowani wymianą książek? Czy chcielibyście wymieniać się wewnątrz Wielkiej Brytanii czy prowadzić wymianę z Polską (a może obie opcje)?

Miałem umieścić ankietę, ale ankiety ankietami, a życie życiem. Tych, którzy zdecydują się zrobić ten odważny krok i przyłączyć się do Podaj.net zapraszam po rejestracji do przedstawienia swojej osoby w tym miejscu na forum (kliknij), w ten sposób łatwiej będzie się nam wszystkim znaleźć, przynajmniej do czasu, gdy administratorzy widząc naszą liczbę zdecydują się na wprowadzenie zmian pod tym kątem.

Pozdrawiam i oby było nas jak najwięcej! :)

P.S. A tutaj znajdziecie szersze informacje jak działa opisywany serwis.
_________________
Moja biblioteczka czyli oddam książki w dobre ręce...
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 5:22 pm   

mi sie pomysl bardzo podoba, chcialbym go wprowadzic do sieci INFOLINIA.ORG, mysle ze w ciagu kliku miesiecy bedzie gotowy (do 4-5) serwis na takie potrzeby, aby Polacy w UK mogli sie wymieniac ksiazkami miedzy soba.
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
machinogodzilla
Niemowa



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 6
  Wysłany: Sob Gru 15, 2007 6:16 pm   

Witam serdecznie!

Ogromnie cieszy mnie taka reakcja. Już nie pierwszy raz spotykam się pomysłem wcielenia opcji wymiany książek do serwisu. Pytanie tylko czy jest sens się rozdrabniać? Takich serwisów jak ten tutaj jest co najmniej kilkanaście w UK. Chodzi mi o to, że szkoda by było Twojej pracy. 18 miesięcy zajęło serwisowi Podaj.net zebranie 4000 użytkowników a jest to serwis wyłącznie do wymiany książek. 5 miesięcy Twojej pracy, do tego nagłośnienie pomysłu, zebranie użytkowników z całej Wielkiej Brytanii, ciągłe poprawki... Nie wystarczy tylko zbudować serwis. I to wszystko bez żadnego dofinansowania (z reklam Google to raczej ciężko). I jeszcze na dodatek miałbyś konkurencję, bo inni admini też chcieliby kawałek tego tortu, którym jest właściwie tylko i wyłącznie satysfakcja, i być może osobisty prestiż pośród internetowej braci.

Ja oczywiście życzę Ci powtórzenia sukcesu naszej-klasy :) ale osobiście jestem sceptyczny (portal nasza-klasa też miał konkurencję, którą zjadł :) ). Książki to jakby nie patrzeć śliska sprawa w dzisiejszych czasach i czeka Cię duuużo pracy.

Ja tymczasem w dalszym ciągu zapraszam polskich Brytyjczyków do gromadzenia się na Podaju.

Pozdrawiam!
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 6:29 pm   

ja nie widze problemu, tylko wyzwania :)
to co ze maja 4000 po 18 miesiacach, (slaba reklama?) przeciez jak sam pisales sa oni na ryneku PL
to co ja bym stworzym byloby dla Polonii w UK i byloby w calej sieci INFOLINIA.org, ktora sie rozrasta:),
napisanie serwisu nie zajmnie mi 5 miesiecy, duzo szybciej go zrobie, ale ze w obecnej chwili pracuje nad innymi rzeczami, wazniejszymi to nie moge tego zaczac :(

a o jakiej konkurencji ty mowisz, o jakich adminach, bo szczerze mowiac nie slyszalem o zadnych tego projektach w UK
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
machinogodzilla
Niemowa



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 6
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 7:14 pm   

Zgadza się, są oni na czterdziestokrotnie większym polskim rynku i mają tylu właśnie użytkowników z Polski. Sami przyznają, że nie wydają zbyt wiele na reklamę, bo, nie wiem czy wiesz, reklama jest kosztowna. Gdzieś miałem cennik ile liczą sobie serwisy internetowe za bannery i to już nie są śmieszne kwoty. Myślisz, że w UK łatwiej będzie znaleźć użytkowników? Mocno wątpie, większość ludzi jest tu po to żeby pracować od świtu do zmierzchu i ani im się śni żeby czytać książki.

Infolinia.org to bardzo rozproszony projekt (to to co nazywasz rozrastaniem) w fazie mocno raczkującej, jakich jest tu wiele. Ja bym to raczej nazwał pożytecznym hobby.

Zanim zabierzesz się za kopiowanie Podaja (czy jemu podobnych) zrób takie małe doświadczenie pośród użytkowników Twojego serwisu. Zorganizuj bazar książkowy. Pytanie tylko gdzie? ;-) Bo który z serwisów to ten centralny? Ogłoś się, rozstaw stolik w parku, czy gdzieś w mieszkaniu i zobacz ilu ludzi przyjdzie. To da Ci wstępny obraz czy warto się za to zabierać.

Na koniec jeszcze mądrość ludowa. Jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;-)

Pozdrawiam!
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Gru 15, 2007 9:02 pm   

najpierw narzekasz, ze nie ma opcji dla Polakow w UK w Podaja, a teraz narzekasz na mnie i na ludzi w UK. Cos nie tak.

reklamowac mozna sie na wiele sposobow, niekoniecznie wydajac setki tysiecy zl w portalach. Wystarczy troche pomyslec, a wtedy reklama moze stac sie duzo tansza.
Druga sprawa to widac wogole nie masz rozeznania jezeli chodzi o portale w UK, a twoja madrosc ludowa wogole nie wiem do czego sie odnosi, chciales sie pochwalic, wyczytales to w ksiazce? Onet.pl, jest tam tak wiele serwisow, ze samo wymienienie ich jest trudne, ale to co napisales pasuje do nich :dum: , tylko dlaczego maja najwiekszy rynek w Polsce?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
machinogodzilla
Niemowa



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 6
Wysłany: Nie Gru 16, 2007 12:30 am   

Coś chyba pomyliły Ci się wątki. Zacytuj gdzie narzekam na ludzi z UK, bo jak dla mnie to jest niesprawiedliwe oskarżenie.

Porównując swój serwis do serwisu Onet.pl trochę sobie pochlebiasz, nie uważasz? Zresztą te duże i nieskalane problemami według Ciebie serwisy też miały swoje przejścia, że przypomnę tylko wp.pl, w który tpsa pompowała pieniądze. Był jeszcze jeden portal o swojsko brzmiącej nazwie, zdaje się że poland.com, który na ten moment jest martwy. To co widać teraz pod winietą poland.com to zupełnie inna bajka.

Zresztą odbiegamy od tematu. Nie będę dystkutował z Tobą o planach rozwoju Twojego serwisu. Szanuje je i nie mam nic do nich. Cieszy mnie również, że takie serwisy jak Twój istnieją i serwują nam na obczyźnie. I nie będę komentował na temat tych ikonek po lewej ;-)

Jeśli jesteś w stanie stworzyć sprawny serwis wymiany książek dla Polonii będę Ci wdzięczny. To jest jedyne o co mi chodzi, żeby ludzie mieli platformę do wymiany książek. A póki co dziękuję za możliwość umieszczenia tego wątku na forum, gdzie ludzie mogą się dowiedzieć jak już teraz zdobyć literaturę, i życzę powodzenia w przyszłych pracach nad serwisem.
 
 
machinogodzilla
Niemowa



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 6
Wysłany: Sro Sty 16, 2008 12:11 pm   

Moja podajowa krucjata powoli dobiega końca. Do serwisu właśnie została dodana opcja wyszukiwania wg kraju :) Spróbować można tutaj. Jest to dopiero wersja testowa, więc bez paniki jeśli coś nie zadziała tak jak trzeba.

Wszystkich użytkowników Podaja zapraszam więc do uzupełnienia danych w profilu w polu "Kraj".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama