Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Wifi i net ogolnie
Autor Wiadomość
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 11:37 am   Wifi i net ogolnie

Jestem ciekaw czy ktos z Was korzystal juz z Wifi, ktora jest na miescie (wiem tylko o tym z artykulu na glownej stronie). Jaka jest jakosc i czy mieszkajac zalozmy na Bedminister bede lapac sygnal?? Na jakich innych dzielnicach jest sie w stanie polaczyc z siecia jeszcze?
Drugie pytanie dotyczy broadbandu - z kim najlepiej( najszybciej instaluja, dobra obsluga i jakosc uslugi) podpisac umowe o broadband. Na jak dlugo sa umowy - koniecznie na rok czy mozna krocej. Jak sie odnosci do tego landlord jesli chcesz instalowac broadband. Trzeba miec jego zgode?
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 10:34 pm   

Ja z tego wifi nie korzystam (aczkolwiek mam podobno zasieg), bo mam wlasny internet. Znam natomiast polakow,ktorzy mieszkaja odemnie ze 100 metrow blizej zrodla sygnalu i sobie spokojnie korzystaja z internetu (niestety nie wiem jak on dokladnie dziala, ale doneta i maila jest calkiem wystarczajacy).
Odnosnie bradband'u to ja korzystam z TeleWest i nie moge narzekać. Predkosci sa calkiem niezle (srednio ok 0,5 Mb/sec), ale z instalacja to musialem sie im przypominac. Mozna wszystko sobie zalatwic przez ich strone www i wybrac termin instalacji, ale niestety u mnie nie przyszli na umowiony termin i u kolegi bylo podobnie. Zamiast zalozyc neta w tydzien od zamowienia, to mialem dopiero po 2 tygodniach (czyli nie bylo tragicznie). Umowe mam na rok i niestety nie dalo sie krocej, a poniewaz w UK jestem troszke ponad pol roku, to dodatkowo musialem zaplacic depozyt w wysokosci 100 funtow, ktory pobrali mi z konta (takiego depozytu niema gdy ktos jest przynajmniej 2 lata).
Z sama instalacja nie bylo u mnie problemow, bo juz wczesniej byl tutaj internet z TW ktory zalozyl i uzywal inny polak i landlord nie mial zadnych przeciwskazan (prawie wcale go nie interesuje co sie u nas dzieje), ale wiadomo ze ludzie sa rozni i mozesz trafic na takiego co bedzie sie burzyl jak wbijesz gwozdzia w sciane :P
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 10:42 pm   

A jak jest podlaczany net: przez kablowke czy jakos przez gniazdko telefoniczne. Czytalem, ze czasami trzeba miec zalozone gniazko BT, zeby w ogole moc korzystac z uslug jakiegos providera
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 11:13 pm   

Jest roznie. TW jest akurat podlaczany na zasadach kablowki (oprocz internetu mozna miec telefon i TV). Natomiast kilku providerow wymaga podlaczonej lini telefonicznej (np. Bulldog, ktory wg mnie ma najlepsza oferte net'a).
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 12:06 am   

Zalozmy jestem zdecydowany na oferte TW, to wtedy musze wykupic od razu kablowke i placic za jej instalacje czy nie jest to obowiazkowe?
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 1:00 am   

Jezeli zamawiasz przez internet, to nie masz zadnych kosztow instalacji (no chyba ze to sie ostatnio zmienilo) i wszystko co placisz to comiesieczny abonament plus ewentualny depozyt. Szczegoly roznych promocji (jezeli takowe sa) znajdziesz na ich stronie www.telewest.co.uk
Teraz ostatnio ceny spadaja troszke wdol, bo jest spora konkurencja i niektorzy operatorzy dozucaja broadband za darmo, pod warunkiem zakupienia u nich uslugi na telefon stacjonarny, ale suma sumarom i tak sie oplaci.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
rysa
Stały bywalec


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 117
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 1:02 am   

Brzmi niezle. Dzieki za info. Pozdrawiam
_________________
ja do nieba nie chce wcale, ja niebo mam tu
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 9:18 am   

ja tez mam telewest od okolo miesiaca, instalacja poszla sprawnie, tylko ze przy okazji zlapalam Trojana:( no ale to pewnie przypadek. jezeli bierzesz net i telefon to wtedy masz jakies korzysci,np kilka miesiecy gratis,zreszta to jest na stronie. jedynym mankamentem bylo to ze dostalam bledna fakture (of course zawyzona),ale juz sie wszystko wyjasnilo.
a z WiFi jak masz laptopa to mozna korzstac praktycznie wszedzie w city centre, np siedzac na trawce College Green,jak to wiele osob robi.
 
 
Baranek
Rozkręca się


Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 6:15 pm   

Linii BT potrzeba do broadbandów opartych o technologię ADSL (czyli tak jak Neostrada) - moim zdaniem upierdliwa i skomplikowana technologia - dialup, modemy USB itp. Telewest Broadband działa na zasadzie modemu kablowego. Za modemem mamy już normalny standard Ethernet. I to jest świetne.

[quote:qe34ih03]ja tez mam telewest od okolo miesiaca, instalacja poszla sprawnie, tylko ze przy okazji zlapalam Trojana:( [/quote:qe34ih03]
Pauludku... Jeśli o złapanie trojana posądzasz providera, to może lepiej zabezpiecz komputer, co? Firewall, antywirus... Takie czasy - bez tego nie można się podłączać - grozi infekcją. :-)
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 8:20 pm   

Podrozujac ostanio z moim Ipaq-iem odkrylem ze w wielu miejscach mozna odebrac darmowy sygnal i korzystac z dobrodziejstw internetu...a co ciekawe niektore z nich to byly domowe rutery lub access pointy skonfigurowane na open access bez zadnego szyfrowania itp :)....ludzie odwazni sa...a co do zasiegu to jest spory( tak jak w artykule na stronie- albo juz teraz nawet lepiej !!!) Knowle i bedminster bardzo dobrze pokryte, sygnal czasem zanika ale to wina anten kierunkowych (maja usterke usunac w przeciagu kilku tygodni)...tam gdzie mieszkam jak Telewest szwankuje to czasem sie przesiadam na wersje darmowa....
Co prawda ten darmowy internet przestaje byc darmowy jesli zbyt duzo GB danych przetaczamy przez nasza karte sieciowa...mnie po jakis 6 miesiacach wkoncu wykopali :) bo nie chcialem uiscic oplaty ...ale po 2 miesiacach karencji dostalem kolejna szanse...
_________________
Punk not Dead !
 
 
pauludek
Uzależniony


Dołączył: 20 Maj 2006
Posty: 392
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 9:42 pm   

Baranek wrote:
Pauludku... Jeśli o złapanie trojana posądzasz providera, to może lepiej zabezpiecz komputer, co? Firewall, antywirus... Takie czasy - bez tego nie można się podłączać - grozi infekcją.

Nikogo nie posadzam - patrz moj post 8)
A Antivirus i Firewall mam, a i Trojana tez juz sie udalo mi wyzbyc, a teraz juz przynajmniej wiem jak (na przyszlosc, odpukac).
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 10:16 pm   

U nas na "flacie", rowniez przez dluzszy czas nie bylo zadnego zabezpieczenia (oprocz murow ktore wydawaly nam sie grube), ale teraz juz jest zabezpieczone i tylko jakis polski hacker sie wlamie.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
A.Mole
Rozkręca się


Dołączył: 14 Cze 2006
Posty: 20
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Cze 19, 2006 8:11 pm   

Ja, dopiero jak juz zlozylem u siebie BT broadband to odkrylem ze wiekszosc moich sasiadow uzywa bezprzewodowych routerow bez zadnych zabezpieczen. A wlasciwie to odkryla to moj zona. Ktoregos razu stwierdzilem ze serfuje sobie po sieci bez wlaczonego modemu. Krotki test i okazalo sie ze przynajmnie 2 moich sasiadow udostepnia zasoby. Gdyby nie fakt ze juz podpisalem kontrakt na 12 miesiecy to pewnie bym sie z nimi probowal dogadac. Nie mam az tak duzych potrzeb, tylko e-mmalia, skype i www. 2GB w zupelnosci mi wystarcza.
_________________
If anything can go wrong, it will
 
 
DarJus
Zaawansowany forumowicz


Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 193
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Cze 20, 2006 8:20 am   

Jak to mowia, madry polak po szkodzie :P
A pozatym jak to mowia... Leniwy jak Anglik :P ... nawet im sie nie chce zabezpieczyc sieci, albo poprostu nie wiedza jak to sie robi.
_________________
DarJus... czyli Darek i Justyna :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - mangi
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama