Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka
logo
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
szpital w merthyr tydfil
Autor Wiadomość
osa79 
Niemowa


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
  Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 8:49 pm   szpital w merthyr tydfil

:polen: witam wszystkich rodakow
mam do was prosbe jesli wiecie cos na temat szpitlu w tydfil prosze o komentaz slyszalem ze jest tam niezla zeźnia. znajomi opisywalia o porodach polek na korytazu. spodziewamy sie dziecka wiec prosze o rade i opinie
pozdrawiam
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 97
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:00 pm   

Zadzwon do szpitala i umow sie na zwiedzanie oddzialu porodowego, albo poprosz polozna, zeby zrobila to w Twoim imieniu. W kazdym szpitalu sa organizowane takie "wycieczki" dla przyszlych matek. Jesli Ci nie bedzie ten szpital odpowiadac, mozesz zwiedzic inny i zapisac sie na rodzenie tam, gdzie bedziesz chciala.
Rozne rzeczy slyszalam o szpitalach w UK, ale jakos nie wierze w porod na korytarzu. Te szpitale, ktore tu widzialam maja bardzo ludzkie warunki dla rodzacych.
 
 
many 
Gaduła


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 53
Skąd: Zooport
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 11:48 am   

Osa prosze niech to bedzie wadliwa klawiatura, ze to taki zart jest, ze to nie jest na powaznie.
_________________
He who dares wins.
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:59 pm   

many napisał/a:
niech to bedzie wadliwa klawiatura,


Z uwagi na ortografię zwłaszcza.

many napisał/a:
ze to taki zart jest, ze to nie jest na powaznie.


Cóż, Polacy lubują się w narzekaniu na NHS i wymyślaniu tego typu mitów, potem jeszcze oburzeni dodają, że pojadą leczyć się/rodzić/rehabilitować w PL, zapominając przy okazji jak wspaniały jest NFZ.

--
Renya
 
 
osa79 
Niemowa


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 5:15 pm   

Renya, jestes [przeklenstwo] upierdliwa osoba. popatrz na swoje posty w co drugim poprawiasz ortografie a w prawie kazdym narzekasz ( w szczegolnosci na Polakow)
:kill:

Edycja posta przez admina: przeklenstwo i poprawilem orta, zeby nie bylo ze tylko Renya to robi :)
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:04 pm   

osa79 napisał/a:
w prawie kazdym narzekasz ( w szczegolnosci na Polakow)


Bo, k...a, na kazdym p...m forum musi byc jakis c...y p...c, co sie tak c...o w p...u zachowuje! :512:

--
Renya
 
 
osa79 
Niemowa


Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:15 am   

chcialem tylko spytac o rade
a nie sprawdzic swoja polszczyzne ktora jak nie ukrywam mam bardzo slaba
jednak jak widac zostalem zganiony za wszystko co sie wielkim polonista nie podoba
mam wrazenie ze te forum zrobilo sie forum dla grupy ludzi ktozy sa anty polscy wobec rodakow
bardzo mi was ŻAL
 
 
Asia 
Gaduła



Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Cardiff
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 11:50 am   

Renya napisał/a:
Cóż, Polacy lubują się w narzekaniu na NHS i wymyślaniu tego typu mitów, potem jeszcze oburzeni dodają, że pojadą leczyć się/rodzić/rehabilitować w PL, zapominając przy okazji jak wspaniały jest NFZ.


Mnie tez to zadziwia, jak czytam na forach, ze ludzie lataja do lekarza w Polsce. Jak im sie to w ogole oplaca? I gdzie Ci cierpliwi polscy lekarze, czyste, komfortowe szpitale i wizyty bez kolejki? Moze ja z jakies innej Polski pochodze :shock:

I czy moze mnie ktos przy okazji oswiecic jak mieszkajac UK dostac sie do lekarza z NFZ? W mojej rejonowej przychodni trzeba bylo pokazywac stemplowana ksiazeczke z ubezpieczeniem, czy to sie zmienilo? Czy moze jakis papier stad wystarczy?
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 97
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 2:37 pm   

Asia napisał/a:
I czy moze mnie ktos przy okazji oswiecic jak mieszkajac UK dostac sie do lekarza z NFZ? W mojej rejonowej przychodni trzeba bylo pokazywac stemplowana ksiazeczke z ubezpieczeniem, czy to sie zmienilo? Czy moze jakis papier stad wystarczy?


Skoro mieszkasz w UK to nie przysluguje Ci bezplatne leczenie w PL, mozesz sobie wyrobic karte EHIC, ktora uprawnia Cie do bezplatnego leczenia tylko w naglych wypadkach. Chociaz znam osobe, ktora od lat w PL nie mieszka, ale dalej jest na liscie pacjentow w swojej przychodni, i jak niedawno poszla do lekarza (i chciala prywatnie zaplacic) to od pani z rejestracji (ktora ja zna, bo to mala miejscowosc) uslyszala, ze jest na liscie to ja lekarz przyjmie. A ja kiedys bedac w odwiedzinach u rodzicow poszlam z dzieckiem do lekarza (dermatologa) i zostalismy przyjeci, jako moja mama:-) To byla decyzja lekarza, bo weszlam do gabinetu z pytaniem o cene i wyjasnieniem, ze w PL nie mieszkamy.
 
 
Asia 
Gaduła



Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Cardiff
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 2:53 pm   

Ewa napisał/a:
Skoro mieszkasz w UK to nie przysluguje Ci bezplatne leczenie w PL, mozesz sobie wyrobic karte EHIC, ktora uprawnia Cie do bezplatnego leczenia tylko w naglych wypadkach.

No wlasnie tak mi sie wydawalo...

Wiec nadal nie rozumiem jak sie to moze oplacac, zeby latac do Polski do lekarza. A jednak przegladajac rozne emigracyjne fora widac, ze to dosc czeste. Wszyscy wchodza "na mame"???
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 9:15 pm   

Asia napisał/a:

Wiec nadal nie rozumiem jak sie to moze oplacac, zeby latac do Polski do lekarza. A jednak przegladajac rozne emigracyjne fora widac, ze to dosc czeste.


Ja wpadam do dentysty, kiedy jestem w PL, ale nie latam SPECJALNIE do dentysty. Płacę za wizyty normalnie. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić latanie do polskich lekarzy ze świnką albo ospą np. :)
Tak przy okazji wpadłam na pomysł profilaktycznego i płatnego zalakowania zębów 6-latkowi, po czym we wrześniu okazało się, że w UK robią to dzieciom na masową skalę i bezpłatnie. Się pospieszyliśmy.

--
Renya
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 9:21 pm   

osa79 napisał/a:
chcialem tylko spytac o rade


Zatem, szanowny rodaku.
Po pierwsze rodaka rozpoznaję po tym, że mówi i pisze zrozumiale po polsku. Nawet nie trzeba mega wykształcenia, żeby to osiągnąć.
Po drugie, nawet nie chodziło o ortografię, ale o styl wypowiedzi, bardzo sensacyjny i niekonkretny. Bez sensu jest siać panikę, używać wielkich słów typu "rzeźnia", skoro nie idzie za tym żaden fakt.

--
Renya
 
 
Konrad 
Stały bywalec



Wiek: 30
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 69
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 9:43 pm   

osa79 napisał/a:
chcialem tylko spytac o rade
a nie sprawdzic swoja polszczyzne ktora jak nie ukrywam mam bardzo slaba
jednak jak widac zostalem zganiony za wszystko co sie wielkim polonista nie podoba
mam wrazenie ze te forum zrobilo sie forum dla grupy ludzi ktozy sa anty polscy wobec rodakow
bardzo mi was ŻAL

Prawie zapomnialem dlaczego nie cierpialem jezyka polskiego w szkole. Ale Renia swoimi postami przypomina mi stare "dobre" lekcje polskiego. I ta pier...a ortografie. :throwup:
I tylko tyle chcialem powiedziec.
 
 
 
Asia 
Gaduła



Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Cardiff
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 8:22 am   

Renya, ja Ciebie nie podejrzewalam, ze specjalnie latasz ;) odnioslam sie do tego zdania
Renya napisał/a:
potem jeszcze oburzeni dodają, że pojadą leczyć się/rodzić/rehabilitować w PL,


Na ciazawym forum dziewczyny pisza, ze jezdza na usg i wymieniony wyzej porod do PL, bo tutaj jest niewstarczajaca opieka i nawet tutaj na infolinii byla jakas dyskusja o dentystach, kogos bolal zab i poradzono mu jechac do Polski :599:
 
 
Renya



Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 424
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 10:46 am   

Asia napisał/a:

Na ciazawym forum dziewczyny pisza, ze jezdza na usg i wymieniony wyzej porod do PL, bo tutaj jest niewstarczajaca opieka


W Polsce, tak tak, w Polsce przez całą ciążę miałam 1 USG, bo mój lekarz uważał, że to niepotrzebne i nigdy nie wiadomo, jakie może mieć konsekwencje dla płodu. Było to w tym stuleciu, nie w połowie poprzedniego i w Poznaniu w przyzwoicie wyposażonej klinice. Zatem ja raczej latać nie będę za kanał, bo można się ciężko rozczarować ;)
A porody...? Ostatnio Wyborcza ponowiła akcję Rodzić po ludzku, bo pierwsza edycja nie przyniosła spodziewanych rezultatów i wiele jeszcze placówek nawet nie zamierza doganiać Europy, bo po co. To tyle w kwestii przewagi NFZ nad resztą świata.

--
Renya
 
 
Ewa
Stały bywalec


Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 97
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 1:56 pm   

Asia napisał/a:
Wiec nadal nie rozumiem jak sie to moze oplacac, zeby latac do Polski do lekarza. A jednak przegladajac rozne emigracyjne fora widac, ze to dosc czeste. Wszyscy wchodza "na mame"???


To chyba nie o to chodzi, ze sie oplaca, tylko o to, ze w PL mozesz z ulicy wejsc prywatnie do lekarza, i nie tylko ogolnego, ale wlasciwie kazdego specjalisty.
 
 
lukas 
Uzależniony



Wiek: 30
Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 413
Skąd: Cardiff/Pozna?
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 12:01 am   

NHS to RZEŹNIA !!! Ja bym tam na pewno nie chciał rodzić :lolek2:
_________________
...on Jamaica very nice,
Everybody smoke cigars...
 
 
Dawid 



Wiek: 29
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 586
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 7:10 am   

zebys jeszcze mogl :laugh:
_________________
_______________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Kreon 
Niemowa


Wiek: 23
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:10 pm   

Renya napisał/a:
Cóż, Polacy lubują się w narzekaniu na NHS i wymyślaniu tego typu mitów, potem jeszcze oburzeni dodają, że pojadą leczyć się/rodzić/rehabilitować w PL, zapominając przy okazji jak wspaniały jest NFZ.

Niestety, ale jesli chodzi o Merthyr Tydfil, to jest to prawda, ze zeznia (to co opowiadala mi znajoma to mrozi krew w zylach) i lepiej, aby rodzic w Abergaveny (rodzilo tam kilka polek ktore sa naszymi dobrymi znajomymi, a poza tym sam tam lezalem... po zawale w 2005).
_________________
Andrew G. Photography http://kreonium.co.uk
 
 
tagusek 
Stały bywalec



Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Cardiff/Szczecin
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 4:19 pm   

Renya napisał/a:
Polacy lubują się w narzekaniu na NHS i wymyślaniu tego typu mitów, potem jeszcze oburzeni dodają, że pojadą leczyć się/rodzić/rehabilitować w PL, zapominając przy okazji jak wspaniały jest NFZ.


Dentystka na Cantonie powiedzała mojej koleżance aby zęby dziecka lepiej leczyć w Polsce niż w UK. Tutaj tylko przychodzić w nagłych przypadkach. :?: :?: :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama