Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczenie, opieka zdrowotna a osoba niepracujaca
Autor Wiadomość
kalinosia
Rozkręca się


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 29
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Mar 04, 2007 8:56 pm   ubezpieczenie, opieka zdrowotna a osoba niepracujaca

witam, mam wazne dla mnie pytanie. Od paru dni mieszkam w Bristolu, nie pracuje. Moj maz jest tu od roku i ma staly kontrakt. Jak jest z moim ubezpieczeniem skoro ja nie pracuje? Czy jest to jakos tak jak u nas, ze mam ubezpieczenie "na meza" ? Jesli nie to co powinnam zrobic? Gdzies sie zarejestrowac (NHS?) czy uzyskac NIN? Czy moze nie musze nic robic? Przeciez nie kazdy musi pracowac mieszkajac w UK, a ubezpieczenie trzeba miec. A moze ktos zna albo jest ubezpieczony w BUPA (prywatne ubezpieczenie) i moze co spowiedziec o takim ubezpieczeniu? Dziekuje i pozdrawiam
_________________
Kobiety trzeba kochac w kazdym wieku, zwlaszcza w XXI :)
 
 
irja
Stały bywalec


Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 88
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sro Mar 07, 2007 10:41 am   

Cześć! moja żona też nie pracuje i było ciężko zdobyć numer ubezpieczenia, wszyscy mówili to nie da rady, jednak można tylko i wyłącznie w tedy gdy twój mąż będzie się starał o tax credit na was oboje , wtedy "reveniu" samo umówi Cię na spotkanie w jobcentre albo ty sama będzież się starać o child benefit w tej samej instytucji. Mojej żonie nawet nie chcieli dać numeru w momencie gdy byliśmy zarejestrowani na bezrobotnym z prawem do zasiłku.
Co do opieki zdrowotnej to jest ona darmowa w UK, musisz się jedynie zarejestrować u lekarza.
Powodzenia 8)
_________________
irja - irena i jacek
 
 
kalinosia
Rozkręca się


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 29
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 3:54 pm   

[quote="irja":1eh2x82n]Cze??! moja ?ona te? nie pracuje i by?o ci??ko zdoby? numer ubezpieczenia, wszyscy mówili to nie da rady, jednak mo?na tylko i wy??cznie w tedy gdy twój m?? b?dzie si? stara? o tax credit na was oboje , wtedy "reveniu" samo umówi Ci? na spotkanie w jobcentre albo ty sama b?dzie? si? stara? o child benefit w tej samej instytucji. Mojej ?onie nawet nie chcieli da? numeru w momencie gdy byli?my zarejestrowani na bezrobotnym z prawem do zasi?ku.
Co do opieki zdrowotnej to jest ona darmowa w UK, musisz si? jedynie zarejestrowa? u lekarza.
Powodzenia 8)[/quote:1eh2x82n]

dzieki :) ale o ile wiem tax credit jest dla osob ktore malo zarabiaja lub wogole. A ja napisalam, ze maz pracuje :) I o dzieciach tez nic nie pisalam , nie mamy dzieci, wiec raczej child benefit nam nie przysluguje :)
Wszystko juz wiem, bo zadzownilismy po prostu do NHS :) pozdrawiam cieplo - aga
_________________
Kobiety trzeba kochac w kazdym wieku, zwlaszcza w XXI :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama