Znajdujesz się na forum miasta lokalnego. Wszystkie tematy tutaj poruszane powinny dotyczyącego miasta i najbliższej okolicy. Wszystkie pozostałe tematy można pisać forum ogólnym w tematach:

Polska, Pogaduchy HydePark, Praca, Mieszkanie, Biznes w Wielkiej Brytanii, Turystyka, Różne, Oszustwa, Humor, Film i muzyka, Zapytaj eksperta, Wydarzenia i imprezy, Wesele, Nasze hobby, Propozycje.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam prawnika imigracyjnego
Autor Wiadomość
zenit
Niemowa


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 8:50 am   Szukam prawnika imigracyjnego

Jeżeli ktoś zna jakiegoś prawnika imigracyjnego z Bristolu lub okolicach bardzo proszę o podanie do niego namiaru, gdyż pragnę ( odpłatnie oczywiście ) aby pomógł mi on, wypełnić dokumenty na stały pobyt w U.K.
Dziękuję.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 9:35 am   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

A moglbys napisac cos wiecej np, [b:15xmz1z5]nazwe formularza[/b:15xmz1z5] jaki chcesz wypelnic, bo nie wydaje mi sie zeby do tego az prawnik byl potrzebny.
_________________
Punk not Dead !
 
 
zenit
Niemowa


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 2:55 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Ja po prostu już jestem zmęczony tym przeszukiwaniem wszystkich informacji na temat dokumentacji potrzebnej imigrantom. Są one tak sprzeczne ze sobą, a zarazem tak pewnie wypowiadane na forach itp. że postanowiłem wynająć prawnika za pieniądze aby zajął się wszystkim. Nie mam formularzy, nie mam nic.
Mam już residence permit, ( niebieską książeczkę ), teraz chcę wyrobić sobie : prawo do stałego pobytu. Status ILR, (indefinite leave to remain).

Prócz tel. do prawnika mam jeszcze jedno pytanie czy: przypadkiem
automatycznie stały pobyt, nie przysługuje każdemu po 5 latach ?
Jeśli tak, to prawnik może zapomnieć o tym mnie poinformować :wink:
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:44 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Wydaje mi sie ze chyba musisz tylko wypelnic formularz EEA3 ktory znajdziesz tu :
http://ukba.homeoffice.go... ... ropeanlaw/
zalaczyc wszystkie dokumenty i po klopocie...
_________________
Punk not Dead !
 
 
zenit
Niemowa


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:12 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Już jestem umówiony z prawnikiem a to jak sprzeczne są informacje różnych ludzi wręcz mnie denerwuje i dziwie się że tak obojętnie akceptujemy większość z nich .
Tak czy owak, Dziękuje Brzozzi.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 9:29 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Nie za maco ! A tak na marginesie to moglbys napisac pozniej uaktualnienie jak sie sprawa zakonczyla, tzn co poradzil prawnik, co dla ciebie zrobil, jaki formularz wypelnil itp. moglo by to pomoc innym ktorzy borykaja sie z takim samym problemem jak Ty.
_________________
Punk not Dead !
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 10:43 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Szczerze mówiąc, to nie wiem po co komu status permanent resident.
Jesli coś chce się zmienić w swojej życiowej sytuacji, to trzeba aplikować o naturalizację, czyli brytyjskie obywatelstwo. Do tego słuzy formularz AN i złożenie aplikacji jest płatne bez wzgledu na to, czy aplikacja zostanie zaakceptowana czy nie. Jesli aplikant popełni jakies błędy, taka aplikacja zostaje odrzucona. Trzeba złożyć nowy formularz i ponownie za to zapłacić, ponieważ cała procedura rozpoczyna sie od nowa.
Jest to bardzo trudny proces, wymagający dużej precyzji i skupienia. Trochę znam prawnikow i styl ich pracy i na pewno żadnemu z nich bym tego nie powierzył.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 7:59 am   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Wydaje mi sie bristlu, ze jest tak najpierw trzeba zlozyc wniosek EEA1 nastepnie po kolejnych 3,5 lub 4 latach EEA3 a dopiero pozniej mozna aplikowac o przyznanie obywatelstwa, ale moge sie mylic...
_________________
Punk not Dead !
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 8:10 am   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Nigdzie nie jest powiedziane, że warunkiem ubiegania sie o naturalizację jest posiadanie statusu rezydenta. Wyraźnie są natomiast określone kryteria, które trzeba spelniać, aby zostać naturalizowanym.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:14 am   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

To ze nie jest tak napisane, nie znaczy ze tak nie jest Bristlu, z racji wieku i Twojego doswiadczenia powinienes to wiedziec :)
_________________
Punk not Dead !
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 3:07 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

zobaczymy jak to jest, bo tak na prawdę dopiero teraz będą aplikowac o naturalizacje pierwsi polscy migranci.
 
 
zenit
Niemowa


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 31, 2009 8:46 am   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Posiadanie statusu rezydenta nie jest konieczne, aby zostać naturalizowanym.
 
 
brzozzi


Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 1429
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Maj 31, 2009 7:26 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

A moglbys napisac szczegolowo procedure, jakie dokumenty, formularze sa potrzebne, no i kaie koszty itp ?
Bo sam chcialem w tym roku zlozyc papiery, wiec nie bede ukrywal ze bardzo by mi to ulotwilo zadanie :)
Z gory dziekuje.
_________________
Punk not Dead !
 
 
zenit
Niemowa


Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 5:52 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Juz kilka miesięcy przykładam sie do tego tematu z nadzieją że wszystko będe wiedział . Niestety im więcej czytam tym wiem mniej :!: Rozmawiałem osobiście z wieloma znajomymi i oni wprowadzili mnie jeszcze w większe wątpliwości, tym bardziej że wielu z nich co innego twierdziło. Myślałem że gdy zapłacę prawnikowi rozwieją się wszelkie wątpliwości, niestety myliłem sie gdyż wiem jeszcze mniej. Zastanawiałem się nawet czy komuś nie zależy na tym abyśmy błądzili i gubili sie wykańczając nerwowo w załatwianiu dokumentów, gdyż juz nie sami forumowicze, ale poważne strony internetowe wprowadzają w błąd nas ukazując nie pokrywające się informacje.
Jedynie co jestem pewien to to że rezydencje którą wyrobiłem okazała sie nie potrzebna do załatwiania paszportu i ta wiadomość jeszcze bardziej mnie dobiła bo tylko dlatego ją wyrabiałem.
 
 
bristl
Uzależniony


Dołączył: 01 Lip 2006
Posty: 850
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pon Cze 01, 2009 10:50 pm   Re: Szukam prawnika imigracyjnego

Mówiłem Ci że to jełopy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama